Regálové reproduktory - hifi

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brousek_mb 17. 5. 2018 15:29

Prosím o radu při výběru hifi systému. Měl jsem už jaksi prošláplou cestu - v jednom libereckém hifi bazaru jsem měl domluveno, že koupím zesilovač Marantz pm5005 a k tomu bedny Cabasse Antigua MC170 nebo Triangle Esprit Cométe Ex vše za velice dobrou cenu (dohromady do 14 tis). Avšak, než jsem měl možnost si to poslechnout, pan prodavač dlouhodobě onemocněl, a tak se musím po něčem porozhlédnout sám..

U zesilovače bych asi zůstal - jde mi hlavně o bedny. Prolezl jsem nabídku a vypadlo mi pár kousků:

Dali Zensor 3
Wharfedale Diamond 220 nebo 225

..nebo v bazaru nabízené (zde vidím ovšem problém s cenou nových kusů - moje představa byla do 8-9tis.)
Cabasse Antigua MC170 (v bazaru jsem je chvilku slyšel, ale na jiném zesilovači - moc se mi líbily)
Triangle Esprit Cométe Ex

Budu rád, pokud doporučíte i jiné, rozhodně bych se nebál bazarových.

Moc děkuji za radu.
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod starší 18. 5. 2018 21:22

A ako zhruba hrali tie Cabase, basovo, málo basovo a skôr stredo-výškovo, stredovo, bum-cink, teda zvýrazňovali okraje pásma ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brousek_mb 19. 5. 2018 19:59

Neumím to takto popsat. Ale vím, že mi připadalo, že tam ty muzikanti někde musej bejt schovaný :) Bylo to strašně živý (hrál jakýsi jazz).
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 19. 5. 2018 20:15

Nemám rád keď v štúdiách hrajú tie jazzové veci a podobné. Väčšinou pustia akustické veci, ktoré znejú dobre z čohokoľvek. Potom si to človek kúpi a doma zisí že bežné veci to zas tak super nehrá. Treba na repro počúvať svoju hudbu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 5. 2018 22:43

Neřekl bych že zrovna Jazz hraje dobře na všem. Třeba já jsem ho začal poslouchat až když jsem vyměnil sestavu za výrazně lepší než jsem míval. Na té staré mě to nikdy nebavilo, prostě to nestálo za poslech a teďka si nějaký ten Jazz pouštím každou chvíli. :-) Ale možná to taky může být tím že prostě stárnu?! :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 19. 5. 2018 23:40

brousek, tak asi najlepšie by bolo počkať na tie Cabasse keď sa ti tak zvukovo páčili, ale treba si ozaj vypočuť svoju hudbu, ten jazzík zvykne byť aj dobre nahratý a väčšinou naozaj hrá dobre na všetkom, preto ho často púšťajú na hi-fi výstavách a v hi-fi štúdiách, napr.rocková alebo metalová hudba to býva problém, no ale to som už aj ja odbočil, našiel som námatkovo dve podla mňa výhodné ponuky za hubičku /neviem či ešte budú aktuálne/, ktoré môžeš po prípadnom nákupe Cabasse alebo niečoho iného ľahko predať, samozrejme dá sa nájsť toho viacej a verím, že tu za chvílu toho viacej bude.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/897394 ... as-300.php

https://elektro.bazos.cz/inzerat/895069 ... YAMAHA.php

- tie Yamahy som volakedy dávno počul a nebola to taká katastrofa, ako niektoré lacné bedne od Yamahy, hrali fakt dobre, ak teda nevadí že sú to stĺpy.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 5. 2018 05:32

Lehce nad tvúj limit ale zato nové velice slušně hrající Dynavoice DM-6
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brousek_mb 20. 5. 2018 20:28

Díky za doporučení.

Na těch Cabassech jsem slyšel skutečně jen ten jazz, takže těžko říct, jak by se mi líbily nahrávky, které běžně poslouchám.

Nejlepší by bylo všechny ty bedýnky nahromadit a poslechnout. Jenže to bohužel není možné. A tak jsem se rozhodl, že to tady s vámi trochu proberu, na jednu ukážu a uvidí se, jak mi sedne :)

Ještě mi bylo doporučováno Polk Audio RTi A3 - jako velice slušné repro za ty prachy.. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod starší 20. 5. 2018 22:10

brousek, a čo počúvaš ?, keď nechceš samozrejme nemusíš ... :-)

presne tak, minule som to tiež pisal ... " Problém je ako vždy si to všetko môcť vypočuť, najlepšie spolu, naraz, porovnať to vlastnými ušami. " :oboze

Odborník na Polk Audio je tu P.....n, možno ti ich aj on odporučil a ja nemám dôvod neveriť mu, že hrajú fantasticky /preňho/ a možno aj pre mňa, možno aj pre teba ... žiaľ za hubičku ich už nekúpiš, ale za dve, ak mám byť presný, aspoň podla heureky : https://www.sharp-partner.cz/regalove-r ... cerna.html
brousek, a o stlpoch si neuvažoval ?, keby boli tieto, designovo síce trošku komplikované za 13-15k Kč, asi by sa oplatili, videl som meranie.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/897467 ... RTi-A7.php
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brousek_mb 20. 5. 2018 22:23

Co poslouchám? Od rokenrolu šedesátých přes hippies sedmdesátých, průřez punku až do teď.. ale rozhodně nepohrdnu jazzem ani vážnou hudbou. Hledám něco univerzálního.

Polk mi doporučovali na vedlejším foru. Pod heslem víc hlav víc ví, jsem rozjel dvě totožné diskuze. Ovšem výsledek je asi jen ten, že co hlava, to jiné uši a jiný názor (každému se zkrátka líbí něco jiného) :)

Pro zajímavost.. https://www.hifiroom.cz/reprosoustavy/r ... 18747.html

Sloupy jsou pro mě bohužel mimo - velice málo místa :)
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 5. 2018 23:56

No podle toho jak jsou ty RTi chválený na netu bych soudil že i za těch 8500kč by za to stály.Ale to ti řekne jedině ten co je má,a tady to je asi jen jeden človíček.

-- 21. 5. 2018 01:01 --

Koukám se to tam pěkně zvrhlo,nojo no to už tak bývá kohouti se hádaj o slepice,a ty z toho máš ***lajs.
Naposledy upravil Nick Cave dne 21. 5. 2018 01:49, celkově upraveno 1
Důvod: cenzura
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 21. 5. 2018 18:10

Jen se zeptám,když tedy asi nebudou regálovky na stojanu,kde a v jaké výšce budou umístěny?
Ty Polk jsou hodně hluboký.Ale velká výhoda,že můžou být umístěny až u zdi.Dokonce mají otvor na zavěšení přímo na zeď.Jinak už se mi trochu rozehráli.Jsem moc spokojenej.Hodí se na všechny žánry.Zvuk vynikající. Pročti si zahraniční recenze od uživatelů např. na Amazonu apod.Velký zvuk jak ze sloupů,ale přitom mají super detailnost,kvalitní středy.Neagresivní výšky a excelentní basy.I za těch 8 460 Kč je to pořád velká sleva a super cena.Předčí bedny za 16000 Kč
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 21. 5. 2018 19:25

712Polkfig4.jpg
Petison, to si ma zarmútil, že namajú agresívne výšky, aj keď každý to hodnotí ináč, vieš že si ma s tou kúpou o pičný chlp predbehol, aj keď je pravda, že ja som chcel cherry, neviem či by som zobral čierne aj keby ešte jeden pár bol.
Podla tej odmeranej fr.charakteristiky by mali tie výšky trochu zvukovo vyčnievať, alebo aspoň slušne povedané by mali byť "znelé" ... A keď porovnáš Signature 55 s RTi 3 ako to počuješ ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 21. 5. 2018 19:48

Tak Signature 55 jsou o něco lepší ,ale těžko to porovnávat,když ještě nejsou rozehraný ty RTi 3.Signature změnili výrazně zvuk po 100 hodinách k lepšímu.Navíc mají výškáč až do 40 kHz .Porovnám je až budou i ty RTi rozehraný.Četl jsem v jedné recenzi na ty RTi,(psal to jeden majitel)vadili mu agresivnější výšky.Já to nepozoruji,ale prý na to mají vliv kabely.Prý jsou na ně ty RTi citlivý. Já je mám zatím z nouze připojený úplně obyč dvoulinkou za 26 Kč metr a single wire.A nemám je na stojanech ,ale na TV stolku.což taky není ideální.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 21. 5. 2018 20:10

Uhmmm, díky moc, tak potom daj vedieť.
Možno by si mohol natočiť video z porovnania oboch modelov, samozrejme to vyžaduje hlavne chuť a čas, taktiež zvuková kvalita týchto videí býva trochu, teda dosť biedna, ale napr. na tom videu kde sa porovnáva KEF s RTi, je jasne počuť zvukový rozdiel, velmi stručne, KEF-y viac basujú a menej cinkajú.
https://www.youtube.com/watch?v=7HULlbAQYPk
starší
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků