Regálové reproduktory + subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 6. 2018 14:39

V podnájmu nebydlím, ale obývákovou stěnu manželce prostě vyhodit nemůžu. Chce a potřebuje ji. Ten nepořádek jsem tam udělal já zčásti kvůli pracovním přesunům audio a také jsou tam zbytky umělohmotných zákrytů proti prachu z vrtačky, když jsem vrtal nový lustr.
Když jsem na Dynaudia dal do DragonFly Windows ovladače "virtuální prostorový zvuk", tak se to hudebně skoro srovnalo. Dokonce jsem stáhnul a rychle nainstaloval i Reverb 4 od ToneBoosters, abych ukázal modelaci prostoru, ale kouslo se to. Na desktop PC ne, na mini PC jo.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 16. 6. 2018 14:56

Pridávam sa tiež ku kolegom, keď som zbadal tú "stenu" na fotke ..., no ale veď už to tu bolo povedané, tie Emity čo máš doma sme boli s kamošom počúvať keď to bola novinka a WHATHIFI sa z nich išlo po-srať, no bolo to velké sklamanie, potichu to skoro nehralo len to huhlalo, až nahlas to trochu hralo ale nič čo by nás zvukovo prekvapilo z tých bední neliezlo, basy hučali /u Dynaudií častý jav asi hrb na 200 Hz?/, bedne boli málo citlivé a tak "sme ich slušne pochválili a odišli" :-) , ja som mal D. Focus 220 II a predal som ich aj kvôli nevýrazným výškam /pre mňa/, je ale fakt, že nahlas keď tie výšky už bolo počuť, boli velmi kvalitné, hmm realistické, nemal som odvtedy doma bedne, ktoré by hrali výšky vernejšie, kvalitnejšie.

K rozdielu zvuku prevodníkov len krátko, áno keď má človek šťastie na porovnávané modely tak nejaký rozdiel počuje /možno v sluchatkach je rozdiel zvuku zretelnejšie počutelný/, ale myslím si, že zvuk DAC-ov viac ovplyvňuje osadenie súčiastkami za čipom ako ten čip samotný, proste naladenie zvuku výrobcom, mohol by som sem dať extrémny príklad kedy hrali prakticky nerozoznatelne dva asi cenovo neporovnatelné prevodníky, ale na čo by to bolo dobré, keď niekto velmi chce počuť rozdiel a verí tomu, tak ho počuť bude ... a tak to má byť ... :hm :-)

A k počutiu a vyhodnoteniu rozdielov vo zvuku komponentov obecne len tolko, že hlavne ty ich musíš počuť /pardon u teba aj manželka/, nie ja alebo Petison, Dinosaurus atď. a už vôbec nie recenzent /musí chváliť ináč by skončil/, predavač /hi-fi štúdio musí zarábať,nič proti tomu/, každý má len nejaké posluchové skúsenosti, ktoré popisuje viac alebo menej zaujate a ty si z toho musíš niečo vybrať a v optimálnom prípade overiť svojimi ušami, v praxi /ako píšeš platí to aj u teba "jediný prodejce v našem městě"/ neni kde, alebo neni čas, chuť cestovať, atď ...

P.S. robia sa hi-fi reprosústavy, ktoré majú vzadu pridaný výškový reproduktor /dokonca viac kusov,alebo aj stredový/, ale robí sa to menej často a u bední vo vyšších cenových kategóriách, napr. OPERA Callas
https://www.stereophile.com/content/ope ... oudspeaker
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 6. 2018 19:22

Tie pokusy s inštaláciou rôznych *****ítiek zvuku nemá fakt zmysel. To keď robíš voodoo na nové bedne tak aby si sa priblížil k starým, to nemá zmysel ani logiku. Pri aktuálnej situácii sa obávam, že by si z kúpy vôbec nemal radosť a teda by postrádala akýkoľvek zmysel. Na vine je tá priblbnutá obývačková stena. Povedz mi, čo tam manželka potrebuje? Sklo? Porcelán? Koľkokrát za rok to vytiahne a použije? Iba na to sadá prach a nemá to ani využitie. Je to veteš. Zvyk, ktorý je dnes už prežitkom, no na druhej strane úplne chápem, že prste zvyk je železná košela.

Obávam sa, že v súčasnej situácii ak necháš henten nábytok, nemá zmysel aby si niečo kupoval. Ja som všetko vyhodil, kúpil z Ikei za pár € stolík pod telku, kde je zosík, PS a STB a vedľa toho na stojanoch repro. Z hľadiska prínosu pre zvuk to bol míľový posun vpred. Ak chceš mať radosť z hudby, vidím u Teba dve cesty. Buď vymeň ten nábytok alebo si kúp slúchadlá. Narvať repro do hentoho nemá zmysel.

PS: Ak ti tie Dynaudia už teraz nesedia, nekupovať. Kúpovať by si mal len niečo čo ti urobí radosť. Možnosť rozohratia by som ale tiež nevylučoval. Vyskúšaj ešte tie Xaviany.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 6. 2018 21:38

Díky pánové, ale má to celé ještě rozuzlení jako z frašky. Dnes odpoledne jsem se ocitl zase na začátku a celý pátek můžu zahodit. Naštěstí mě zčista jasna napadlo projít v Panasonicu to jejich nepřehledné schované menu, které se vyvolává tak blbě z dálkáče a ani na to nejsou ovladače na front panelu. A stál jsem jak opařený. Z dávných dob byly na Panasonicu kýmsi dost přizdvihnuté výšky i basy. Takže hlavní rozdíly znemožňující skutečné srovnání byly v tom, že na Panasonicu byly potlačené středy nastavením. Tak jsem to vynuloval a začal všechno znovu. :-( A také jsem nechal SOny i Dynaudia zhruba stejně daleko. No a tentokrát už byla hudba z obou naladěna úplně stejně a to, co člověk slyší, jsou fakt rozdíly.
Takže za mě jednoznačně Dynaudia. Já z nich mám pocit, že je to opanceřovaný dub, který se ani nehne, tóny z něj jdou přesně dávkované, žádné třepotání, vrzání, hrkání, no a oproti Panasonic + Sony mají Dynaudia vysloveně medový zvuk. Panasonic + Sony nehrajou nějak na první poslech blbě, ale jakmile je hudba na hranici trošku plechového zvuku, tak Dynaudia to podají sametově, obroušeně, Sony rozdrnčí ten plech, přidají do toho trochu echo a jsou ostřejší, výraznější, ale ta výraznost může připadat zvučnější jen ignorantovi.
Pustil jsem manželce klavír z Chris De Burgha z When Winter Comes z obou sestav a požádal ji, aby popsala jak vypadají ty klavíry, ze kterých to hraje. Z Dynaudií hraje koncertní křídlo vysoustružené tóny, no a ze Sony je ten klavír ne tak dokonale naladěný, je to spíš piáno, než křídlo, .... A pak jsem pustil Rusalku od Dvořáka. V Dynaudiích nebolí operní zpěvačku v krku. Jako jo, jsou to fakt malinké rozdíly, ale jsou tam. Harmonika z Tenkrát na západě za doprovodu orchestru. Z Dynaudií tomu člověk víc věří a je to emotivnější zážitek. Teď mám tedy jasno, že i když jsem čekal rozdíl 100 jednotek, tak je z toho jen 5 jednotek celkově, ale v některých pasážích to vyskočí na dvacet až padesát, někdy to spadne skoro k nule. Jen nevím, zda M20-ky za jejich cenu jsou fakt optimum. Víc nedám ani korunu, ale co ty Xaviany?
A mám si koupit ten NAD i kdybych neměl jasno v bednách? Bude ten NAD dobrej k čemukoliv? Zatratit Panasonic protože je to AV receiver i když asi ne špatnej, ale věřit, že hudba z něj nepůjde a z NADu ano?
Bílé Emity M20 bych stejně vrátil a kdyžtak objednal černé, to prodejce ví, ale u NADu se musím rozhodnout v pondělí natvrdo.

-- 16. 6. 2018 22:43 --

Jo a k tomu prostoru: repro hrají směrem na velkou plně polstrovanou sedací soupravu, takže je to zatlumeno pořádně. Všude koberec, který také tlumí, takže nevím proč by neměla být dřevěná zeď za repro na škodu, zvláště když opravdu neslyším z Dynaudií žádné rezonance, evokuují dojem betonové střílny.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 16. 6. 2018 21:48

No a jak hraji ty Dynaudia s Panasonicem? Pamatuju, ze byl kdysi dobre hodnocen, treba by stacil.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 6. 2018 21:58

Dynaudia Emit M20 si nemusím hned kupovat, ale už jsem zjistil, že nemá smysl poslouchat jinde, než v mém obýváku, protože bych neměl jak srovnávat. Takže jedině požádat prodejce Xavian Bon Bonus, aby mně je poslali na dobírku s tím, že když je vrátím, tak jim nechám 1000 Kč za zbytečnou námahu. Nic lepšího mě nenapadá.

-- 16. 6. 2018 23:03 --

To vyzkouším zítra, teď už je noc. A ještě musím vyzkoušet Arcam místo DragonFly, i když tam nečekám nic dramatického. Stejně bych ten Arcam nepřemístil, protože jsem si ho oblíbil se Sennheisery a tu dvojici neroztrhnu a DragonFly stejně místo něj u PC, ze kterého krmím sluchátka, brumí. Jenže Panasonic je od 8 Ohmů, takže sice na 6 Ohmových bednách M20 neshoří, ale asi to nebude optimální. Nevím, zda to tvrzení, že Dynaudia a NADy jsou na sebe stavěné je jen písnička distributora nebo fakt. Ostravský Špalíček - pan Mahdal - o tom třeba mluví velmi poutavě.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 6. 2018 06:50

A vyskusal si tie Dynaudia vrazit do tej police, co zamyslas ? Ten zadny bassreflex moze robit divy... A ked ho zapchas, tak sa mozu stratit basy.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 17. 6. 2018 07:17

Všeobecne sú Dynaudia veľmi dobré bedne a verím tomu, že čím dlhšie by si ich mal, tým viac a viac by si sa v tom utvrdzoval. Ale ak si popisoval predajcovi ako a kde ich umiestniš, potom fakt nechápem prečo ti doporučil bedne so zadným BR.

Vidieť, že tomu venuješ dosť času a dáš si na výbere záležať. Na Tvojom mieste by som sa snažil ešte skúsiť tie spomenuté Xaviany a nejaké Focal Chorus alebo Aria s predným BR.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 6. 2018 08:06

Budky se zadním basreflexem v žádném případě není možno nacpat do otvoru v obývací stěně,to už jsem ti tu tuším psal na začátku. Z hlediska funkce basreflexu je tato instalace zcela nemožná :!: :!: :!: :!: :!:
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 17. 6. 2018 09:04

Ta obývací stěna má již nejlepší léta za sebou (buď rád, že není nová) byla navrženy na 30" TV, nová TV přes 42" se tam už nevejde, 6 zásuvek (z 10ti ??) ve stěně je téměř nepřístupných. Navíc nedovedu si představit, že bych se na TV díval směrem dolu k zemi. Spodní okraj TV máme doma ve výšce 85 cm na polo-sed/leh na pohovce je to ok.
Tvá stěna je morálně dead. Dopo => Vyhodit. Chce to celkovou změnu k lepšímu. Pak budeš mít i podstatně širší pole působnosti při výběru repro & all.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 6. 2018 09:23

Přesně, ta stěna je už jen kvůli TV naprd.No a cpát do ní ještě repro,tak to je zabiják zvuku.
Kup nějaký TV stolek a stojany na repro a bude to praktičtější jak pro TV ,tak zvuk i vzhledově.Taky jsem měl něco podobného a už bych to nechtěl.
Přílohy
20180519_190321.jpg
P1040252.JPG
Fotografie-0001.jpg
Naposledy upravil petison dne 17. 6. 2018 09:27, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 6. 2018 09:25

Přesně tak,nedovedu si představit že bych měl zase doma v obýváku takové nepraktické monstrum.To letělo před pětadvaceti lety.Ale proti gustu žádná,je to čistě vaše věc.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 17. 6. 2018 09:39

Jednu věc nechápu: kvůli akustice se píše i na tomto fóru o zatlumení, že nejhorší je holá místnost atd. No a na těch fotkách je minimum nábytku, žádný koberec, polstrovaná křesla a sedačka, ... ?????

Jinak TV máme na snadno posuvném rameni, takže do těch zásuvek je dobrý přístup, prostě se jen "jedním prstem" pohne s televizí. Manželka má v té stěně tolik používaných věcí, že by si je v takto prázdném pokoji neměla kam dát. No a předpokládám, že si koupím stojany a bedny budou v regálech UKLIZENÉ. Na delší a zážitkové hraní se z kouta přinesou stojany a bedny se na ně přesunou. Pak se zas uklidí. Nepraktické, ale nic jiného vymyslet neumím.
Protože sedací soupravu máme trvale rozloženou, takže spíše ležíme, než sedíme, proto televize nízko je O.K. a bedny chci dát taky cca 50-70 cm vysoko na ty stojany. V těch 107 cm budou uklizené nebo budou hrát když to bude jen jako kulisa. Můžu v obývákové stěně za Dynaudi vyříznout zadní dřevěnou stěnu a bude tam rázem o 10 cm větší místo ke zdi.
Ale fakt je, že musím zkusit nějak dostat jiné bedny domů. Už vím, že to musím poslouchat ve svém prostoru, posloucht to v poslechové místnosti je k ničemu.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 6. 2018 09:46

Na fotce sedačka není vidět.Místnost je dost velká(dlouhá 6 m) ale je tam.Okno je napoti TV a mám tam závěsy.Pravda je,že to nemám až tak moc zatlumené.Ale plánuji koupit kusový koberec před TV a další vylepšení.Kupodivu zvuk je perfektní ,ale je tam prostor na vylepšení díky akustice.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 17. 6. 2018 09:47

V obýváku to má i se vším vybavením a barvami světlé, vzdušné, harmonické, jednoduché, útulné, čerstvé, šťavnaté, milé, kde si člověk odpočine a zrelaxuje. TV obraz a hudba to má již jen podtrhnout...
A co subwoofer?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků