Regálové reproduktory + subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 19. 7. 2018 14:18

Možná vyzkoušej ten basreflex ucpat (např. molitanem), pokud je tak blízko zdi, otáčet sub reproduktorem ke zdi není dobrý nápad.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 7. 2018 15:15

Je to otevřenej sub nižší cenový úrovně, basy nikdy nebudou tak rychlý jako z hlavních repro. Takže to pocitový změkčení, s tím bych se asi smířil. U pomalejší hudby to nepoznáš. Taky 90Hz je fakt hodně vysoko, to bych nějakou boli na basech očekával. Ale tohle je individuální nemůžu radit od klavesnice když neznám tvoje podmínky.
Každopádně fáze 0 bude nejspíš správně podle toho co píšeš. A většinou i správně bývá pokud není sub daleko od hlavních repro.

Mimochodem pro takový rychlý zjištění boulí a propadů je dobrý program pro měření frekvenční charakteristiky pro Android Spectroid: https://play.google.com/store/apps/deta ... trum&hl=cs

Ale nebrat to moc seriozně, je to jen měření přes mikrofon mobilu. Minimálně výšky jsou v mobilech zobrazeny velmi často s velkým útlumem.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 19. 7. 2018 16:25

ForeignerOnEarth píše:
... A nejblbější je, že na manuálně změněnou poslechovou hladinu hlavního systému musí člověk lézt po zemi a změnit nastavení hlasitosti subwooferu a to ještě nejlépe se zrcátkem, protože nevidím dozadu.


Tak to som sa dozvedel zase niečo nové, myslel som si, že ten výstup z NADa do subu je regulovaný, teda z predzosilňovača, veď to sa nedá neustále nastavovať hlasitosť na sube, to je blbosť, hmmm, čiže buď to zapojíš cez reprosvorky /ak to sub umožňuje/ a ako bonus získaš nastavovanie prechodovej frekvencie aj pre Xaviany, alebo ak má sub linkový vstup /cinche L,R/ treba dostať signál z toho výstupu predzosilňovača NADa "PRE OUT" rozbočením do subu aj do koncového stupňa NADa /MAIN IN/, napadá ma taký single --- bi wiring cinchový kábel, takýto :

Cinch-Kabel_Verteiler_Splitter_Y-Verbindung_2_Eingnge_4_Ausgnge70215942550.jpg
Cinch-Kabel_Verteiler_Splitter_Y-Verbindung_2_Eingnge_4_Ausgnge70215942550.jpg (19.4 ) Zobrazeno 6613 krát


Kua subisti, ako to máte doma zapojené v stereo zostavách ???

P.S. Kua, teraz som si už neni istý, či aj cez tie reprosvorky reguluje silič aj hlasitosť subu, alebo len hlavných repro ... :hm
Naposledy upravil starší dne 19. 7. 2018 17:17, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 19. 7. 2018 17:16

Nevím, jak to u tebe vypadá ohledně umístění beden, ale snažil bych se dát sub do stejné roviny s regálovkama, aby měl zvuk ze všech repro cca stejnou vzdálenost k tvému místu poslechu. Technopárty doma pořádat nebudeš, tak nedávej sub do rohů. Ideální by byl sub pod každou regálovkou .... :-) a co teď s tím červíkem, že ?
Psal jsem ti, že bych ho nastavil na 60 Hz aniž bych viděl graf regálovek. Zkus to :idea:
...a ke čtení:
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... -subwoofer
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 7. 2018 21:42

Jediné připojení je cinchový SUB výstup z NADU - > cinch vstup na SubWooferu.
A pravda je, že jsem se bez zjišťování domníval, že když je to cinch výstup z NADu a SubWoofer má vlastní zesilovač, tak že ten SUB1 výstup z NADu je konstantní. Pokud se sčítá hlasitost z předzesilovače NADu a hlasitost předzesilovače Klipsch SubWooferu, pak je to O.K., ale já to nevím a nemohu to teď večer zjistit.
Klipsch.jpg
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 19. 7. 2018 21:51

Četl sis návod před koupi?
...Do sestavy se subwoofer zapojuje přes linkové vstupy s regulací citlivosti.
Tzn, přes variabilní výstup zesilovače nebo přehrávače.
Jestli to NAD neumožňuje (netuším, jaký máš model), pak bych SUB v 15 denní lhůtě vrátil a podíval se po nějakém jiném, který by umožňoval zapojení přímo na svorky repro výstupu z NAD.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 7. 2018 22:59

Na SUBu píšou:

“LINE IN” Connection - Most of today’s surround receivers (and
pre-amplifiers) have a line level subwoofer output labeled Subwoofer
Pre Out, Sub Out, SW Out, etc. If you have this output, connect one
end of a subwoofer cable to it and connect the other end of the cable
into the subwoofer line input labeled LEFT/LFE. This connection
allows the subwoofer to operate with both music and surround sound
movies (refer to your receiver manual). In absence of a subwoofer
output on your receiver, as an alternative hookup, you can connect
Left and Right channel Pre-Amp Outputs from your receiver (if
provided) to the Left/LFE and Right input on the subwoofer.

... a v návodu k NAD C326BEE je napsáno:

8 SUB 1, SUB 2: Unlike the full range channels, there is no power
amplifier built-into the C 326BEE for a subwoofer. Connect the SUB 1
or SUB 2 output or both to powered (“active”) subwoofers or to power
amplifier channels driving a passive system

Takže to mám zapojené tak, jak NAD i Klipsch PRIORITNĚ předpokládá.

Kromě toho jsem to kupoval za 5 500 Kč jako bazarový přes Aukro, i když to byl zcela nový od distributora Klipsch. Vrátit se tedy nedá a kromě toho nic lepšího ani srovnatelného za 5 500 Kč nemám šanci koupit i kdybych se rozkrájel na takhle malé kousíčky.

Pokud v návodu píší, že prioritní je SUB výstup zesilovače a jako nouzovka stereo výstupy z předzesilovače, tak asi SUB výstup z NADu bude řízen volume knoflíkem, jinak by to nemohli označit za tu lepší možnost.
Ten chlápek od Klipsch distributora mně těsně před odmačknutím koupě na Aukru potvrdil, že můj zesilovač je normálně vhodný k jejich subu. Takže jsem asi jen zazmatkoval s tím, že SUB 1 a SUB 2 výstupy ze zesilovače jsou FIX, protože prostě nejsem zvyklý na systémy s řetězeným volume. Tedy HW systémy, ve Windows někdy jsou i 3 za sebou. :-)

-- 20. 7. 2018 00:12 --

Ten článek už jsem četl 3x a 19. 7. 2018 07:27 jsem napsal proč mně Spanish Harlem nefunguje jako referenční nastavovací systém.
Vzal jsem v úvahu audio spektrogram pro mobil, ale hledám spíš něco pro Windows, protože mám celkem slušný externí mikrofon na 6,25 / 3,5 mm, takže třeba notebook s Win 10 bych využil.

-- 20. 7. 2018 00:16 --

_daRK mně doporučil Klipsch R-10SW a já jsem ho tedy koupil extrémně levně.
Nakonec i ty Xaviany Bon Bonus byly zde nejdoporučovanějším řešením od Vás a s obojím jsem spokojený, rovněž tak s tím NADem. Jen to chce si s tím trošku vyhrát.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 20. 7. 2018 00:38

ForeignerOnEarth píše:Jediné připojení je cinchový SUB výstup z NADU - > cinch vstup na SubWooferu.
A pravda je, že jsem se bez zjišťování domníval, že když je to cinch výstup z NADu a SubWoofer má vlastní zesilovač, tak že ten SUB1 výstup z NADu je konstantní.


-- tak čo sa potom sťažuješ, že musíš meniť hlasitosť ručne na sube, keď si vedel, že výstup NADu je konstantní ? :hm
/A nejblbější je, že na manuálně změněnou poslechovou hladinu hlavního systému musí člověk lézt po zemi a změnit nastavení hlasitosti subwooferu a to ještě nejlépe se zrcátkem, protože nevidím dozadu./


ForeignerOnEarth píše: ... Pokud se sčítá hlasitost z předzesilovače NADu a hlasitost předzesilovače Klipsch SubWooferu, pak je to O.K., ale já to nevím a nemohu to teď večer zjistit.


-- neviem čo chcel týmto umelec povedať ... :hm

ForeignerOnEarth píše:Pokud v návodu píší, že prioritní je SUB výstup zesilovače a jako nouzovka stereo výstupy z předzesilovače, tak asi SUB výstup z NADu bude řízen volume knoflíkem, jinak by to nemohli označit za tu lepší možnost.


-- nechcem moc špekulovať, ale ja to nechápem tak, že mono sub výstup je prioritný a stereo výstup z predzosilňovača je "nouzovka", veď píšu o alternatíve /voľbe, možnosti voľby/ nie o "nouzovke" a neviem kde bol sub výstup označený za lepšiu možnosť ? A áno aj ja som si myslel, že sub výstup z NADu bude "řízen volume knoflíkem", hmmm, asi chyba lávky.

ForeignerOnEarth píše: ... Takže jsem asi jen zazmatkoval s tím, že SUB 1 a SUB 2 výstupy ze zesilovače jsou FIX, protože prostě nejsem zvyklý na systémy s řetězeným volume. ...


Hmmm, asi ti opäť nerozumiem, takže je nakonec ten sub výstup z NADu variabilný alebo fixný ? Rozhodni sa ... :D

Aby som to naposledy zhrnul, velmi krátko, ak sub výstup z NADu nie je variabilný ale je fixný a nechceš pri zmene hlasitosti na NADe stále " ... lézt po zemi a měnit nastavení hlasitosti subwooferu a to ještě nejlépe se zrcátkem, protože nevidím dozadu.", potrebuješ sub napojiť na variabilný výstup z predzosilňovača, okrem toho špeciálneho kábla čo ti google našiel môžeš samozrejme použiť aj sluchátkový výstup z NADu, aha tak ten asi nie, lebo zasunutím jacku sa u tohto základného modelu odpojí výstup do reprosústav.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 7. 2018 05:31

Nechápu jednu věc,že speciální výstup ze zesilovače na woofer neřídí souběžně hlasitost s hlavní reprosoustavou. To jako opravdu ? Kde tedy udělali soudruzi z Nadu chybu ? Jsi si tím jistý ?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 7. 2018 05:51

Foreigner asi myslel, ze lezie po zemi pri nastavovani subu a nie pri samotnom pocuvani hudby, takze sa zrejme dohadujete o nicom...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 7. 2018 07:41

Já jsem to včera zatím jen testoval a nastavoval na jednu poslechovou hladinu ze zesilovače, takže jsem nechal hlavní zesilovač na stejné hladině a ladil jsem hlasitost vzadu na subu. A pak jsem měl v hlavě výpadek a zazmatkoval jsem, protože jsem se vyděsil z představy, že ten výstup do subu je konstantní, protože ten sub má svůj předzesilovač, tak mě zkratkovitě napadlo, že do předzesilovačů vedou obvykle konstantní výstupy, jenže tady to logicky musí být z předzesilovače do předzesilovače, jinak by to bylo debilní, což určitě není a ty debilní obavy jsem měl já.

No a s tím "prioritní" to myslím tak, že v SUB výstupu už jsou sečtené oba kanály, L + R a dělá to NAD, zatímco pokud to propojím dvěma kabely bílý-bíly, červený-červený, tak si to musí sečíst až Klipsch. No a zbytečné propojení 2 kabely je pro případy, když by zesilovač neměl sečtený SUB výstup. Tady už jsem se asi nespletl, ne?
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 7. 2018 07:57

Nějak jste to tady celé překombinovali.
Když mám aktivní sub s vlastním zesilovačem, není vůbec nutné připojovat ho na výstupní repro svorky zesilovače, pokud má zesilovač samostatný linkový výstup signálu pro sub.
Díval jsem se, že Klipsch má stereo linkový vstup, nebylo by tedy dobré připojit jej pomocí RCA vidličky?
Obrázek
S nastavením hlasitosti je to tak, že NAD má výstup regulovaný přes volume, aby bylo možné regulovat hlasitost jak repro, tak sub zároveň.
Sub má vlastní regulaci úrovně, aby bylo možné optimalizovat hlasitost vzhledem k hlasitosti repro a sladit celý řetězec. Navíc každý má rád ty basy jinak hlasité.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 7. 2018 08:56

No ja už som teraz z Vašej debaty popletený. Takže ako je to s tým NADom? Ak reguluješ hlasitosť repro, reguluje sa aj hlasitosť subwoofera? Alebo by si musel hlasitosť subwoofera vždy regulovať priamo na ňom?

Neverím tomu, že by ten NAD bol až tak blbý. Vsadím sa, že celú dobu si hovoril o prvotnom nastavovaní a zle to bolo pochopené.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 7. 2018 09:27

Byl by totální nesmysl, aby se hlasitost subu nedala ovládat zároveň s repro přes zesilovač pomocí volume.
Regulace na subu je jen pro první nastavení úrovně a vyvážení s repro.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 20. 7. 2018 09:31

Zkusil si nastavit sladěnost subu s regálama podle růžového šumu?
Nejsem si jistý, zda nastavování dle skladeb je referenční, protože každá nahrávka může být...a je...jinak namixovaná.
Ovlivní korekce na NADu i basy na subu, pokud je napojen na variabilní výstup? Pak by stačilo regulovat basy v případě nutnosti tímto způsobem a odpadlo by "lezení po podlaze" ;-)
ramones
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků