Regálové reproduktory + subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 6. 2018 14:10

No já u tebe byl jen chvilku, basy měly objem ale chyběla pevnost. Vím že už máš nějakej dělenec :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 22. 6. 2018 09:35

Včera jsem byl v poslechové místnosti RIHA v Plzni, slyšel jsem tam hudbu z jejich sestav, pak mně do toho pan Kuncl zapojil můj NAD a já jsem tam přes své neškolené uši neslyšel zřetelné zhoršení, no a kdybych tam už při tom poslechu neseděl, tak se posadím. Nevím, co udělala audiofilsky vyladěná místnost a jak budou ty půjčené RIHA bedny hrát u mě, ještě jsem na to neměl čas - včera večer jsem vyráběl krásné stojany z odřezků z Bauhausu :-) - bude to dnes večer - ale kdyby to hrálo u mě ze 1/4 tak, jako jsem slyšel tam, tak jsem štěstím bez sebe. Tak sytej a znělej zvuk jsem ještě neslyšel. BASIC je trošku surovej a nezvládal Novosvětskou od Dvořáka, PLUS zvládne levou zadní všechno i v tom malinkém objemu.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 6. 2018 09:42

Takze lepsi nez Dynaudio? To me zajima. Hodil by se mi jeste jeden par regalovek k TV. Za kolik jsou?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 6. 2018 09:54

@ForeignerOnEarth: Píšeš, že nevieš aký vplyv má akustika. K tomu ti len poviem, že akustika je dnes ohromne podceňovaná záležitosť a pritom je to jeden z najdôležitejších faktorov pri riešení kvalitného zvuku. Dobrá akustická úprava dokáže "zázraky".
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 6. 2018 09:54

Emit je nicmoc řada, nepochybně to Riha přehraje.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 22. 6. 2018 10:30

ForeignerOnEarth píše:Včera jsem byl v poslechové místnosti RIHA v Plzni, slyšel jsem tam hudbu z jejich sestav, pak mně do toho pan Kuncl zapojil můj NAD a já jsem tam přes své neškolené uši neslyšel zřetelné zhoršení, no a kdybych tam už při tom poslechu neseděl, tak se posadím. Nevím, co udělala audiofilsky vyladěná místnost a jak budou ty půjčené RIHA bedny hrát u mě, ještě jsem na to neměl čas - včera večer jsem vyráběl krásné stojany z odřezků z Bauhausu :-) - bude to dnes večer - ale kdyby to hrálo u mě ze 1/4 tak, jako jsem slyšel tam, tak jsem štěstím bez sebe. Tak sytej a znělej zvuk jsem ještě neslyšel. BASIC je trošku surovej a nezvládal Novosvětskou od Dvořáka, PLUS zvládne levou zadní všechno i v tom malinkém objemu.


Dobrý den, taky se do toho trochu vložím, akustiku nemáme ve studiu nijak dobrou ( i když je upravená aby se dalo rozumě hrát ), měřeno i panem Sýkorou ve stávajícím stavu, vzhledem ale ke stavbě nového sídla, jsme již dál akustiku nezlepšovali. Většinou u zákazníku hrajeme lépe. Na druhé straně Showroomu, kde je kino je akustika lepší ( silný koberec, projekční plocha ). Akustika je tu dána hlavně tím jak je poslechovka rozdělaná a zároveň spojená na dva části ( mezi nima oblouk z kamene, prkna na podlaze, nízký strop na něm nic atd ). Tak že jsem pánovi pouštěl tam kde je zvuk horší. Nevím sice jakou akustika má pán doma, ale myslím si že by to nemusela být úplná tragedie. Musím říci že mě překvapilo jak 326 NAD hraje, už jsem ho dlouho neslyšel, většinou hrajeme na 375tku, dražší Vincenty, Yamahy a samozřejmě firemní elektroniku.

Pavel K.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 22. 6. 2018 17:39

@p79avt: Pozeral som Vaše stránky a galériu. Máte to veľmi fajn. Okrem niektorých repro (podľa výzoru tipujem, že používate podobné výškové meniče od SEAS ako PMC) ma zaujalo že robíte aj zosilňovače a chystáte aj niečo pracujúce v triede A. Možno by nebolo na škodu pokúsiť sa prísť s niečím aj pre slúchadlá. Najmä v našej oblasti teraz konkurenciu svojim pomerom kvalita/cena na trhu pomerne valcujú výrobky od Schiit a Audio-gd. Nerozmýšlali ste aj nad touto sférou?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 6. 2018 09:37

Tak jsem ráno ani nemohl dospat, že budu porovnávat jak se drží levnější Xavian Bon Bonus proti RIHA Plus M a zda ty RIHA za tu vyšší cenu skutečně stojí. Zatimním výsledkem je můj naštvaný dopis Xavianům, který cituji:

Dobrý den,

ve čtvrtek jsme mě ujistili, že budu mít na víkend k dispozici Xavian Bon Bonus reproduktory, abych měl dostatek času je posoudit a rozehrát, což mně bylo Vaším konzultantem zdůrazněno. Sdělili jste mně, že PPL opravdu v sobotu doručuje.
PPL zásilku sleduji již od rána:
Datum a čas Status
22.6.2018 12:58 Zásilka přijata od odesílatele do systému PPL.
22.6.2018 15:23 Zásilka se nachází na vstupním depu.
22.6.2018 20:27 Zásilka se nachází na centrálním překladišti.
23.6.2018 7:55 Zásilka se nachází na doručujícím depu.
Telefonátem na zákaznické lince PPL jsem se dozvěděl, že jste pro garantované doručení na víkend údajně udělali dvě chyby:
- zásilku jste předali PPL příliš pozdě
- nepředali jste PPL mou adresu, pouze samotné směrovací číslo, tudíž mně zásilka ani nemohla být doručena a mé jméno a adresu jsem jim musel doplnit až při mém iniciativním telefonním hovoru.
Plánoval jsem na víkend, kdy mám čas, vyzkoušení zakoupených Bon Bonusů oproti 2 limitům:
Na spodní hranici by hrály moje stávající 20 let staré Sony reproduktory se zubem času poničenými závěsy středobasu, původem z minivěže celé za 20 000 Kč, které jsou zvukově nevyhovující.
Na horní hranici by hrály na víkend zapůjčené, oproti Xavianům dvojnásobně drahé RIHA reproduktory, které vyrábí můj soused v Plzni, a které se mně zdají příliš drahé.
Od Xavian Bon Bonusů tedy oprávněně požaduji, aby:
- hrály akustickou muziku se zesilovačem NAD C326BEE zřetelně lépe, než 20 let staré Sony repro s plastovou přední stěnou
- nehrály dramaticky hůř, než dvojnásobně drahé další české, v malé dílně dělané s Bon Bonusy srovnatelně velké reproduktory RIHA
Byl a stále jsem natolik přesvědčen, že Xavian Bon Bonus musí tímto testem projít, že jsem si je u Vás zakoupil a pravděpodobnost, že je budu v zákonné lhůtě internetového prodeje vracet, je odhadem velice malá. Bohužel mně tento plán ohrozila chyba buď Vaše nebo chyba PPL (po předchozích zkušenostech PPL příliš nevěřím ani "Dobrý den"). Musím tedy přesvědčit Audio-Visual Technology, aby mně RIHA repro ponechal v zápůjčce o 1-2 dny delší dobu, no a v pondělí si zřejmě budu nucen vzít dovolenou. Xavian Bon Bonusy plánuji používat na akustickou hudbu 70.-90. let a na vážnou hudbu. Zklamaly mě již z plzeňského obchodu zapůjčené Dynaudia Emit M10 a M20 kvůli "vymazání" nástrojů v pozadí a další levnější reproduktory. Přibližně 10 odborníků mně po konzultaci tvrdilo, že tak, jak popisuji své preference, budou pro mě Xavian Bon Bonus rozhodně to pravé, protože jsou to univerzální reproduktory, které zahrají jak rock, pop, folk, Antonína Dvořáka i filmovou hudbu E.Morriconeho či Hanse Zimmera. A že se budou oproti 2x drahým repro držet tak statečně, že v poměru kvalita / cena přesvědčivě zvítězí.
Dnes jsem ani nemohl dospat a Bon Bonusy budou možná až v pondělí. :-(

Včera jsem musel být v práci bohužel do noci (naschvály jsou spolehlivé), takže budu referovat jak zní RIHA u mě doma v tom "děsivě akusticky nevhodném prostředí". ;-)
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 23. 6. 2018 09:49

Můj tip je ,že RIHA budou znatelně lepší.A to dost výrazně.Těším se na tvoji recenzi.Jo PPL to je někdy katastrofa.I když tady mají vinu i v Xavianu. Mě když vezli reproduktory,tak se mi neobtěžovali ani zavolat.Rovnou zazvonili.To byla náhoda,že jsem byl doma.A krabice u sloupů proražená.Ještě,že to repro přežili.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 6. 2018 22:33

Tak dnes téměř celý den poslouchám RIHA reproduktory. Dodnes mně vadilo, že si z prostorových důvodů nemůžu koupit sloupy a že přijdu o to plné podání hudby, která to všechno rozezní a bude z ní cítit ten objem.
A už mně to nevadí, protože tyhle malé bedýnky si velmi úspěšně hrají na velké. Hudba čistá, prostorová, plná a sytá.
A hlavně všechny předchozí reprobedny, co jsem slyšel, byly vždycky na nějakou hudbu dobré a na jinou tragické. Tyhle zahrají dobře úplně všechno.
Tedy kromě mizerných nahrávek, takže stejně jako v kvalitních sluchátkách se z rozdílu mezi dobrou a špatnou nahrávkou stává děsivá propast.
A snažil jsem se dávat RIHA bedýnkám obtížné úkoly. Třeba Antonín Dvořák, Novosvětská, Allegro Con Fuoco od orchestru v Chicagu. Tam hned v první minutě člověk pozná, co jsou ty bedny zač. RIHA Plus naprosto s přehledem i u mě doma na home-made stojánkách, zadní bassreflex si pěkně duněl, no a na těch akceleracích o hezkých pár desítek decibelů se neozvalo nic rušivého. Rusalka od téhož autora měla krásné prostorové podání a kvalitní záznam živého vystoupení Sarah Brightman a Andrea Bocelli taky vzbuzoval dojem, že hrají a zpívají okolo vás. Pak si s naprostou jistotou pořádně zabubnovaly na asi jediné opravdu kvalitní nahrávce Matuškova Eldoráda. To je nahrávka, kde mají hluboké bicí skutečně lahodnou barvu a RIHA to fakt nezkazily. Nejlepší z mnoha živých vystoupení Eagles - Hotel California pěkně rozvrstvilo potlesk diváků a všechny nástroje. V Poutnících při skočné byla basa čitelná po celou dobu i když jen tak brnkala v pozadí. To už jsou po tom opakovaném zkoušení naše osvědčené chytáky. Hans Zimmer byla lahůdka a pak jsem nechal hrát Chrise De Burgha, který má už asi 30 let všechno nahrané ve výborné kvalitě bez zakolísání. Velice rychle jsem si zvykl a začal jsem považovat ten zvuk RIHA repro za normu. Když jsem přepnul zpět na své Sony bedny, na base místo strun byly napnuté prádelní šňůry a zvuk se šíleně zúžil.
Ono tam všechno je, netahá to vysloveně za uši, hraje to bez zřetelných průšvihů, ale po změně z toho zážitku s novými bednami na tu hudbu ze Sony prostě člověk už nemá chuť.
Je to jako když si dáte oběd, který obsahuje všechny ingredience stejné jako kulinářský skvost, je to bez vyslovených pachutí, ale chutná to trochu jako v závodní jídelně.
Tyhle RIHA repro hodně převyšují plánovaný rozpočet, ale pokud bych si je koupil, přestal bych se na dlouho zajímat o něco lepšího.
Nicméně přesto nedělám závěry, budu se snažit, abych měl v pondělí odpoledne nebo v úterý ráno (až PPL laskavě doručí balík, co mají uskladněný o pár kilometrů vedle v děsivě nepřehledném areálu, kde případný výdej na depu je horor) aspoň 3 hodiny na přepojování zesilovače mezi RIHA a Xaviany Bon Bonusy a na to, abych si odůvodnil nebo neodůvodnil
ten rozdíl. Rozdíl u RIHA mezi Basic a Plus jsem slyšel a mám dojem, že si ho pamatuji.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 24. 6. 2018 07:22

Kvalita něco stojí a pokud už nebudeš chtít do budoucna měnit,tak si asi bude lepší připlatit.
Jsou to tyto?
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ano-m-plus
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 24. 6. 2018 11:37

JOjo SEAS kvalitní měniče jsou základ pro kvalitní bedny. :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 24. 6. 2018 11:57

Ale když je chceš nacpat do obývací stěny, tak killneš potenciál jakýmkoliv reprobednám. Pro představu asi jako jezdit osobákem po poli (zde na autě moc nezálež). No jede to, to jo, ale jak to chceš srovnat se svezením po dálnici v Německu jen při 90 km/h, to je jaksi o něčem jiném. O vyšších rychlostech, kde jsou mezi vozy znatelné veliké rozdíly, ani nemluvě ...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 24. 6. 2018 14:49

Viktor69: Rozhodně hrají o dost líp, než Dynaudio Emit.

petison: ano, jsou to ony, dokonce podle té recenze je poznávám, protože to, co se píše v té recenzi, přesně slyším

DinosaurJr: v obývákové stěně budou uklizené, hrát v ní budou jen když budu línej přinést stojany a sesadit je na ně a počítám, že to uklízení bude stále více zapomínáno až si třeba manželka zvykne ;-)
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 6. 2018 15:33

A tomu veríš naozaj ? Dám krk za to, že si skôr zvykneš ty a budeš ich púšťať zo steny, a nie že si zvykne manželka. To ich budeš vždy pripájať ku káblom alebo budeš mat ten kábel zbytočne dlhý (=náklady navyše) ? Keď som zvažoval aktívny sub, hovoril som si, ze mi nevadí, ak bude bez automatického zapínania, lebo vsak si ho zapnem vzadu sám... som si istý, ze by som ho už rozmýšľal vrátiť kvoli tomu :)
Fakt neviem, prečo investujes toľko času a peňazí k nekompatibilnemu priestoru,kup si radšej poriadne sluchátka.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků