Repro k PC do 4k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 13. 5. 2018 07:14

Zdravím,

pár let zpátky jsem vybíral nové reproduktory k PC. Vzal jsem tehdy Mackie CR3, stály okolo 3 tisíc. Sice slabší basy, ale byl jsem spokojen, do doby než...

Jsem dědovi koupil k narozeniná Creative T20, nemůžu si pomoct, ale hrají prostě lépe. Reproduktory za 1500.

Tak jsem si řekl to né, pořídím si nové, ale jaké... rozhodně nepotřeji subáč. Poslouchám dost house, dance trance. Takže určení na hudbu.

Díval jsem se i Harman Kardon Soundstick, líbí se mi ale netuším jaký mají projev. Mám trochu teď strach kupovat značku, když jsem zjistil, co zvládají ty T20.

Nějaký tip?

Díky :-)
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 13. 5. 2018 07:39

Ahoj,
tak já bych doporučil tyto aktivní Edifiery 2.0 :
https://www.amazon.co.uk/Edifier-R1700B ... B00MXY21LW
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section
https://pokde.net/tech/edifier-r1700bt- ... er-review/
Velmi dobrý zvuk, hezký design, kvalitní zpracování, možnost BT, Bi-amp, solidní výkon. ;-)
Přeji dobrý výběr, čus Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 13. 5. 2018 07:50

Nevypadají zle, ale ten frekvenční rozsah se mi moc nezdá.
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 13. 5. 2018 07:56

před pár dny mi dorazily taky Edifier, a sice tyto
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... t/#section

bral jsem je k PC a líbí se mi, že mají ovládání basů a výšek (z boku)
ze zvukem jsem spokojen, na běžné užívání u PC paráda.
akorát je nemohu vyzkoušet na těch žánrech co píšeš, protože ty mi nesmí domů :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 13. 5. 2018 08:00

Hmm, ty nejhlubší basy se nedají čekat, ale fakt hrají pěkně, slyšel jsem je u kamaráda
rok zpátky a kdybych neměl a nebyl spokojenej se svýma 2.1 Microlab FC 330, tak bych šel do nich, jsou víc na hudbu - méně duní. Subík dělá svoje, ale v týhle cenový relaci to stejně není žádný hi-fi :-). Já tu svou koncepci 2.1 chtěl kvůli propojení s TV a čumendu na filmy z HDD nebo flashky, to je proti TV-repráčkům nebe a dudy. Myslím, že i ty zahraniční recenze mají docela solidní vypovídací hodnotu, za ty prachy fakt dobrej kauf.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 13. 5. 2018 17:35

Co tyhle bedny https://www.thomann.de/cz/alesis_elevate_5_mkii.htm . Dle prepinace na basy a provedeni vstupu nejde primo o studiove bedny, s tim ze za stejne prachy jsou k mani i u nas.
Alesis je levne vyrobce a je jasne ze to neni to same jako drazsi srovnatelne bedny od jineho vyrobce.

Osobne mam doma yamaha hs8 a v praci mackie cr5bt. 8p stredobas na yamahach jde slusne poznat. Prave posloucham tuhle sikovnou holcinu https://www.youtube.com/watch?v=JXRhbPV ... w&index=19 a v praci spodky odehraj i mackie, ale projev spodku je tissi a clovek se na to musi vice soustredit, holt 5p stredobas a neco tam holt neni. Coz bych ani nahazel na itegrovanou zvukovku dotykoveho all in one dotykace s intel atom [tj srot], jinak je totiz poznat zda je kvalita ok nebo ne.

Obecne se na pc nestitim ekvalizeru, u obou beden je to dle zanru a pripadne nalady k veci. S tim ze jedu na linuxu a win vubec neresim.

Nechce se me verit ze by ty mackie cr3 hraly hure nez ty creative, je to driv o tom ze ty bedny neodehraji spodky a i presto ze nejde primo o bedny do studia, jsou rovnejsi v projevu. Spodky ovlivnis leda lehce, ale ostatni jde doladit pres ekvalizer.

PS: Mam je na poslech hudby a filmu. S tim ze mam rad pokud to hraje jak a ma, tj. ze bedny moc nekecaj.

-- 13. 5. 2018 18:46 --

Netisim kam az jde house a dance trance ve spodkach. Ale podle mne celkem dost. Takze by to chtelo pro ideal bud 8p bedny nebo klidne mensi bedny, kterym to ze nebudou hrat spodlky ulehci a dozene to za ne 8p sub.
S yamahama jsem spokojen, ale prece jen jsou to u monitoru pekne obludy, coz men neva.

U tech harman kargon mne vadi, ze se dozvis defakto nic nerikaji udaje o tom co to dokaze odehrat https://www.harmankardon.com/on/demandw ... _PI_EN.pdf , tj neni uvedou jakou citlivost ten sub ma, tj. zda je tech 44hz pri -10db. S tim ze pokud se ti libi zvuk tech creative, tak to asi bude ok.

Pokud by byla moznost, tak bych skulil pujcit/skusit si aktivni 8p sub a pohral si s ekvalizerem tech mackie.

PS: Ze srandy jsem si pustil tohle a na na yamahach bez ekvalizeru to hraje dost slusne. https://www.youtube.com/watch?v=YYwL1yRx2bI
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 18:51

Od menších beden, prostě nelze očekávat nejhlubší basy, fyzika nepustí. Lze třeba uvažovat o subu, ale je potřeba říct, že správně nastavený sub nemá dunět, ale jen prodloužit frekvenční rozsah směrem dolů. Monitory s větším reproduktorem je taky možnost, ale záleží, jak od toho sedíš daleko, aby to nebylo moc. Spíš si myslím, že problém je v tom, že ti nesedí rovné podání monitorů. Zkusil bych nějaké aktivní Hi-Fi bedýnky, např. chválené AQ M23.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomash181 21. 5. 2018 15:06

Taky jsem řešil jaké repro k PC a skončil jsem u Edifier R1600TIII. Hrají moc pěkně, výšky a středy jsou perfektní a basují taky slušně, až jsem byl překvapený. Samozřejmě že hlubší basy nezahrají tak výrazně, ale s tím se musí počítat.
Na tyto Edifier S1000 jsem taky četl dobré recenze, ale už jsou o něco dražší, ale chtěl bych si je poslechnout, protože když vím jak hrajou R1600TIII za 2500,- tak ty S1000 za 4x vyšší cenu musí hrát sakra dobře.
V obýváku mám jako surroundy Wharfedale Diamond 220, chvíli jsem je měl zapojené jako přední na rozehrání a nemyslím si, že by byly o několik tříd lepší, než ty R1600TIII. Až budu mít čas, tak je porovnám vedle sebe.
V nabídce Edifieru jsou ještě mezi R1600TIII a S1000 tyto Edifier R2000DB Mají o 1" větší woofer než R1600TIII a můžou hrát taky pěkně. Cena necelých 7000,-.
Thomash181
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rajce63 24. 6. 2018 09:59

Zdravím, taky uvažuji o Edifier R1700BT, ale nejsem si jistý projevem basů, údajně má docela kazit dojem z těchto beden.
Rajce63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Slim 25. 6. 2018 12:12

A co toto http://modecom.com/en/modecom-eclipse-180/
Je to už trochu přes, ale já o nich uvažuji. Našel jsem je v recenzích na zahraničních fórech a chválí. Obstály i ve srovnání s Edifier.
Dr.Slim
Junior

Odeslat příspěvekod ATonda 16. 1. 2019 13:03

Před nedávnem jsem zde na fóru řešil moje sluchátka Sony (děkuji za rady) a díky informacím co jsem dostal od kolegů zde na fóru jsem si "zlepšil" ozvučení u PC. Původní letitá soustava 5.1 od Creative byla nahrazena "obyčejnými" reproduktory ze staré věže Sony. Externí zvukovou kartu Roland - QUAD-CAPTURE jsem nastavil na maximu vzorkování. Najednou jsem slyšel ve skladbě činely, které tam sice byli, ale původní PVC repro je nezvládlo přehrát :-) Jako zesilovač zatím používám původní CREATIVE, jenom jsem nechal basový reproduktor, kde je zesilovač a ostatní reproduktory odpojil.
Když dokáže hrát tato "slátanina" slušně, tak potom jak bude hrát "ucelená" soustava.
Proto bych poprosil o rady, jaké aktivní reproduktory 2.0, raději 2.1 k PC do cca 4.000,-(5.000 je max).
Zde v tomto tématu jsem objevil reproduktory Edifer, které mě zaujali, ale koukám, že se převážně nabízejí s BT což je podle mě zbytečnost, za kterou musím platit a raději bych tyto peníze investoval do reproduktoru.
Díky za vaše nápady.
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 16. 1. 2019 13:36

Záleží, zdali máš na zvuku rád basy, nebo preferuješ detaily a ostatní pásma. Edifiery jsem neslyšel, avšak vypadají solidně. Padly tu Soundsticks, ty jsem slyšel a jako repro k pc je to fajn, zaujala mne dynamika, ostatní pásma byly ok ale není to samozžejmě audiofilsky-puristický zážitek. Hrají zábavně, tak, aby to ohromilo. Napadla mě ještě jedna věc, kterou bych asi sám preferoval před všemi zde zmíněnými variantami a to je bazar. Malé regálovky a k tomu zesilovač. A skvělé zkušenosti v této cenové relaci mám s Tesla ARS9204 a k tomu zesilovač stejného výrobce (AZS 100L, AZS220, 814A). Tyhle Tesly se dají sehnat za litr, na zesilovač zbývá 3k. Inzerce je plná různých zesilovačů, Marantzy, Denony, Yamahy, Luxmany atd. Hrát to bude velmi dobře a myslím, že se na to moc věcí chytat nebude. Ale má to i pár nevýhod, člověk by měl kapku ovládat "audiozařízení", vědět, kde co připojit, aby to nebylo v protifázi a samozřejmě je to jen analog. Žádné bezdráty se nekonají.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ATonda 16. 1. 2019 23:25

Bazaru se nebráním, ale ...
Jak jsem psal výše, nepožaduji bluetooth (navýšení ceny). V elektronice se vyznám (snad :-) )
Chci reproduktory k PC a sloupy se mi nevejdou na stůl - má zde tři monitory a reproduktory jsou pověšeny nad monitorem. Viz foto - nevšímejte si nepořádku na stole, ještě se tam dá hýbat a vrtačka byla zrovna použita k montáži držáků reproduktorů :-)
https://photos.app.goo.gl/nJUeqjotTdEVCoVUA
ATonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 17. 1. 2019 23:38

2 Wolverine: AQ M23 mám. Bohužel jsem dal na uplacené recenze. Nehrají špatně, ale mají problém s rezonancí cca kolem 90Hz , což když se podíváš z čeho je ta bedýnka udělaná, tak se není čemu divit. Bas pod 90-100Hz žádný neuslyšíš, bohužel.
Problém je také absence dálkáče a podivný systém vypínání...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farna 4. 2. 2019 14:56

Ahoj, chtěl bych se přifařit k tématu. Úplně nevím, jak zformulovat dotaz, ale samozřejmě mi jde o radu, doporučení. Popř. jestli někdo nemá zkušenost na vlastní uši s porovnáním. Není moc, kam si to jít poslechnout. Ono za ty peníze ty rozdíly asi nebudou nějak velký, ale možná se mýlím. Teď mám stařičký Genius 6000 a chci se zbavit wooferu pod stolem a aspoň lehce si zvukově přilepšit.

Je to k PC na 160 cm stůl, takže mám repro de facto na dosah ruky, místnost - předsíňová chodba :) 3,5x1,6 m, ani ne metr za zády vestav. skříň, poslech 80 % hudba (Google Play a MP3) a 20 % YT (koncerty, klipy). Filmy NE. Žánry - převážně Rock, Metal -, ale poslechnu si ledaccos. Asi bych radši, jak se říká, uživatelsky příjemný poslech, takže se možná spíš kloním k normálním repro, než k "monitorům".
Pročet jsem pár diskuzí, zkouknul YT atd., takže jsem nasměrován někam mezi:
Edifiery R1700BD / R1600T III / 1280BD - jiný, větší typy (R 2600) asi nemají cenu na tak malej prostor
Mackie CR4
Microlab - Solo6c, Solo7c jsou už asi zbytečně velký a výkonný
Presonus Eris E4.5
Měl by někdo nějakou radu? Co vyloučit a proč? Co zahrnou do uvažování? Díky.
farna
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků