Tesla ARS 820 vs Magnat supreme 202

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hothenthoth 13. 5. 2018 13:31

petison píše:Když už pokukuješ po sloupech,tak mám zkušenost,že když jsem měl AV receiver Onkyo v podstatě na stejné cenové hladině jak ten Sony co máš,tak basová složka na sloupech byla nekvalitní ,,blátivý bas". Po zapojení stereo zesilovače nastal velký rozdíl k lepšímu.Basy se změnili na pevné , prokreslené a kvalitní.Ten Sony tak max na regálovky.


mám doma ještě stereo zesilovač pioneer A 405r a s ním ty tesly hrají o dost hůř. Ale ten zesilovač se asi nepovedl, nehraje vůbec dobře.

Ale teď jsem si uvědomil jednu hroznou věc. Všechny ty reprosoustavy mají bassreflex dozadu a tím pádem je důležité je dát kus od zdi. A to prostě nepřichází v úvahu, tak 15-20 cm je můžu dát maximálně. Problém je, že třeba ty tannoy jsou hlubší než ty tesly a ještě kdybych je měl dát kus od zdi, tak by to vypadalo hrozne. Televizi mám totiž v držáku přímo na zdi. Co jsem se díval na produktové fotografie, tak všude mají reproduktory úplně u zdi, protože to tak vypadá normálně. Ani jsem nad tím nepřemýšlel. Je mi to děsně trapné, že jsem na to nepřišel dřív. Stydím se, protože všichni jste se mě snažili poradit, jak to jen šlo.
U těch Tesel jsem to nikdy nemusel řešit. Ty hrají nejlépe na zemi. Mám je teď na poličce asi 10cm od zdi a na tu poličku nemůžu dát hlubší bedýnku. přímo pověšené na zdi hrají úplně nejhůře.
Ach jo, proč to dávají všichni dozadu...
Hothenthoth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 13. 5. 2018 13:51

V tom případě si připlat a kup tyto.
https://www.alza.cz/polk-audio-t50-d5123064.htm
Nemají basreflex ,ale výrazné basy díky dvěma pasivním basovým zářičům v předu.Mám vyšší model Polk audio signature s55 ,který u nás doprodávali za 14000 Kč a hrajou neskutečně.Hrajou detailněji než co jsem měl regálovky za 18000 Kč Focal Chorus 806 V .
A ten bas a prostor s dynamikou je neskutečnej za ty peníze.Polk dělá skvělý bedny.Mají různé patenty.Ty moje např. power port tunel s basreflexem dolů. Jeden hifista měl ty Polk t 50 doma na test.Čekal propadák,že za ty peníze tak max na domácí kino a byl příjemně překvapenej.Hlavně zdůraznoval kvalitní basy.
http://www.hifichoice.pl/polk-audio-t50-test,89,12

Powiem wprost – kolumny POLK T50 stanowią dla mnie totalne zaskoczenie. Byłem pewien, że kolumny podłogowe za 1500 zł to jest marna jakość kina domowego. Waga kolumn oraz zastosowanie tuneli bass reflex sugerują snujący się, nie nadążający za rytmem bas, kiepską średnicę i ostre, przenikliwe wysokie tony. Tymczasem prowadzenie basu i jego jakość – znakomita. Średnica potrafi przekazać barwy wokalu i instrumentów akustycznych. Wysokie tony nie mają najmniejszych znamion ostrego, natarczywego brzmienia. Po prostu jestem zdumiony jakością dźwięku jaką udało się konstruktorom uzyskać w kolumnach podłogowych za 1500 zł. Pewnie miał na to wpływ zbieg okoliczności, że po prostu zgrały się z moimi klockami audio. Nie mam szerszego porównania ale w towarzystwie mojego sprzętu vintage wypadły naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście można mieć pewne wymagania czy grymasy co do „masy” wokali na średnicy oraz życzenie aby wysokie tony lśniły pełnym blaskiem – chodzi o perlistość i delikatność wybrzmień przy odtwarzaniu delikatnych „perkusjonaliów”. Niemniej jednak w tej cenie kolumny te mogą bez wstydu posłużyć zarówno do kina domowego jak i do słuchania muzyki - a audiofil, który je zakupi nie będzie rozczarowany. Kolumny POLK T 50 uniknęły fatalnych braków jakie prezentują budżetowe kolumny a znakomite prowadzenie linii basu i średnicy to ich ogromny atut. Do wysokich tonów można mieć pretensję o „kocyk” na nich położony ale za to ich delikatność jest wspaniała i nie sprawiają najmniejszego dyskomfortu w postaci kujących w uszy efektów – oczywiście przy dobrze dobranej elektronice reszty toru.

Pisząc o powyższych brakach trzeba oczywiście wziąć poprawkę na to, iż nie mam wiedzy na ile testowane kolumny są wysezonowane. To w sposób oczywisty wpływa na ich brzmienie. Wygrzanie kolumn w większości wypadków poprawia ich walory dźwiękowe.

Walkower zamienił się więc w swoje przeciwieństwo. Zachwyciłem się jakością jaką prezentują te przystojne, smukłe paczki, które szły na pewną śmierć a sprawiły mi wielką przyjemność w słuchaniu muzyki i wyszły obronną ręką z tej próby a współczynnik jakość/cena - to absolutna rewelacja ! Brawo dla konstruktorów i producenta. Strach pomyśleć co konstruktorzy pokażą za cenę np 5 razy większą ... niech drży konkurencja.


Jo a nejsou náročné na zesilovač.Takže ten AVR by je mohl dát v pohodě.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 13. 5. 2018 17:29

Nebo pokud jsi od Brna tak třeba tento prodejce je OK.
Můžeš na místě poslechnout.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/887161 ... za-par.php
Mají přední basreflex.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hothenthoth 13. 5. 2018 19:47

Polk audio T50 vypadá dobře. Díky za tip.
Hothenthoth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 14. 5. 2018 15:02

Já mám objednáno naslepo Polk Audio RTi A3.Četl jsem skvělé recenze a za tu cenu to nejde nekoupit.
https://www.kreatek.cz/polk-audio-rti-a3-cerna.html
V jedné recenzi prý mají basovou složku kvalitnější než reproduktory TRIANGLE COMETE EZ které stojí 25000 kč.
A uživatelé z nich jsou nadšení.
Polk Audio od razu przykuwają uwagę słuchacza świetnie prowadzonym basem i niewątpliwie jest to ich największą zaletą, zwłaszcza jeśli zestawimy je z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej, a w niektórych przypadkach nawet droższymi. Bas w wykonaniu Polk Audio pod względem zróżnicowania, zwłaszcza jeśli idzie o jego barwę i rytmikę, bardzo przypominał mi to, z czym miałem do czynienia podczas odsłuchu francuskich monitorów Triangle Comete EZ. A przecież są to kolumny ponad dwukrotnie droższe. Poza tym A3 wydają się schodzić z basem nieco niżej, ale niskie tony w ich wykonaniu są tak liniowe, że jest to zaskakujące, ponieważ naprawdę rzadkością jest w tym przedziale cenowym, żeby kolumny tak mocno trzymały w ryzach i kontrolowały najniższe częstotliwości. Niewątpliwie zasługę ma w tym układ rezonansowy oparty na dwóch tunelach, z których jeden, wyprowadzony z tyłu, współpracuje ze specjalnym stożkowym deflektorem, natomiast drugi ?dmucha?. Na słowa uznania zasłużyła sobie także technologia Dynamic Balance, o której już wcześniej wspominałem. Dzięki tym rozwiązaniom głośnik nisko-średniotonowy wraz z nietypowym układem portów bas-refleks charakteryzuje się rzadko spotykaną liniowością i neutralnością w basie. Moim zdaniem nie ma w tej cenie drugiej pary kolumn wśród modeli przeznaczonych na podstawkę, które jednocześnie tak swobodnie podchodzą do reprodukcji basu i odtwarzają ten zakres częstotliwości bez grama nerwowości.


Zpracování je taky svelmi kvalitní .Masivní zakřivená ozvučnice je vyrobena ze šesti vrstev MDF desky pro lepší tlumení a minimální rezonance. Finální vrstva je navíc vyrobena z pravé přírodní dýhy.
Patentovaný PowerPort ® Plus bass je speciálně řešený bassreflex pro hladký přechod proudění vzduchu z reprosoustavy do poslechového prostoru, které eliminuje turbulence a zkreslení, díky čemuž je dosaženo lepších a hlubších basů.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (24.46 ) Zobrazeno 10464 krát
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 14. 5. 2018 20:26

By mě zajímalo ják ty polk rti hrají v porovnání s dali zensor 3. Cenově až podezřele levné, jestli to není cena za jeden ks.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 5. 2018 00:39

:-D Máš jasně napsáno cena za 1 pár :-D A co ještě mají v nabídce za bedny tihle Polk či jak se to jmenuje,to bude asi Polská značka?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 15. 5. 2018 04:46

:D Jo, jo, polská značka, made in USA :D

https://www.polkaudio.com/our-story
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 15. 5. 2018 15:57

simy píše:By mě zajímalo ják ty polk rti hrají v porovnání s dali zensor 3. Cenově až podezřele levné, jestli to není cena za jeden ks.

Tak už jsou doma.Cena za pár i s dopravou zdarma.Jsem nadšenej.Zvuk je ve spojení s Dual CV-1260 perfektní.A ty basy jak jsem psal,že dokáží dle recenze překonat regálovky za 24000 Kč tak opravdu ten bas je prvotřídní a na regálovky neskutečnej.Svý asi dělá ta kvalitní šesti vrstvená skřín a hlavně jejich patentovaný PowerPort ® Plus . Hrají neagresivně a velmi muzikálně.Troufnu si říct ,že ty Zensory strčí do kapsy levou zadní.Co jsem měl Focal Chorus 807 V ,tak ty se taky nechytaj.A to stáli kolem 17000 Kč.A v basech nemají konkurenci díky jejich patentu.Bas je velmi kvalitní,pevnej prokreslenej ..
Pokud ještě mají skladem neváhejte kupovat.
Škoda ,že tahle značka už u nás končí s prodejem.Mám i sloupy Polk audio signature s55 a jsou taky super.

-- 15. 5. 2018 17:02 --

Tak už je nemaj.Poslední pár.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 15. 5. 2018 16:19

Díky za info. Repro mě celkem zaujalo (tedy i ta cena), ale na domácí kino by to chtělo celou sestavu a to teda nevím z čeho bych to u POLK poskládal.
EDIT: tak už je to jedno, už je stejně za ty peníze nemají :)
simy
Junior

Odeslat příspěvekod starší 15. 5. 2018 16:53

petison píše:Škoda ,že tahle značka už u nás končí s prodejem.Mám i sloupy Polk audio signature s55 a jsou taky super.


Hmmm, myslíš, že ofiko distribútor končí ?, no podla ponuky možno aj áno, tak bude zas aspoň výpredaj.
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/katal ... olk-audio/

Petison, píšeš, že nehrajú agresívne, mňa zaujali práve preto, že cinkajú jak prasa /ako hovorí Paľo Habera v Superstar/, čo ja s mojimi starými ušami :-[ považujem za nutnosť, podmienku ku kúpe.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 15. 5. 2018 17:59

Naposledy upravil petison dne 15. 5. 2018 20:05, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 5. 2018 18:05

Pořádně je nakrm a dej na ně z boku ruce,jestli ucítíš nějaké chvění či vybrace tak ta konstrukce není až tak dobrá.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 15. 5. 2018 19:34

Eurostar je, alebo bol výhradným distribútorom zn. POLK AUDIO v Čechách a na Morave, všetci ostatní boli len predajcovia, včetne toho kreatek.cz, kde si kupil Polk rti a3.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 5. 2018 20:01

Vzhledově ta řada RTI moc pěkné,vypadají jako o mnoho dražší a známější reprosoustavy.A čím je to osazeno? To jsem se nikde nedopídil.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků