Genius SW-HF 5.1 6000 odpálený usměrňovací můstek ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DawsoniCZ 7. 4. 2018 21:27

Zdravím, vlastním reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 , které mám připojeny k PC. Z ničeho nic začaly produkovat hlasitý brum ( s připojeným signálem i bez něj ). Soustava zároveň nereaguje na signál, tudíž nehraje, jen brumí. Brum pochází ze všech satelitů, z wooferu nikoli. Tak jsem woofer rozebral a proměřením zjistil, že na zesilovači satelitů jsou vadné diody ( usměrňovací můstek ) a je tam trochu nafouklý 25v kondenzátor. Kdyz koupím diody a kond a vyměním je, mohlo by se to spravit ? Jen trochu bastlím, tak se chci zeptat, jestli můžou být mé postřehy správné. Diky
DawsoniCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reproman 8. 4. 2018 07:36

Máš cca 75% šanci, že po výměně to znovu začne hrát. Ale:
1) Bez aspoň základního vybavení, znalostí a zkušeností sotva identifikuješ další neviditelně načaté součásti, a
2) nic to nemění na tom, že ten Geniusí aušus je prostě celý špatně navržený obvodově a z hlediska chlazení, takže má časté poruchy už od početí geneticky dané.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod DawsoniCZ 8. 4. 2018 08:54

Tak mám je už asi 9 let bez oprav, takže já jsem vcelku spokojený. Zkusim to a uvidim. Jako kvalita zpracování je horší, ale nečekal jsem že vydrží skoro 10 let. Za mě spokojenost za 3,5k.
DawsoniCZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků