Repro 5.0 + AV receiver

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rosomak88 20. 3. 2018 22:26

Dobrý den,
prosím potřeboval bych poradit s výběrem reprosoustavy a k ní vhodnému AV receiveru. Požadavky jsou následující:
1) Místnost je samostatný obývací pokoj v cihlovém bytě o celkové výměře 4,2x4,1m, přičemž poslechový prostor bude přibližně 3x4m (čili cca 12 m2).
2) Určení je poslech 60% filmy (TV obecně) / 40% hudba (napříč všemi styly - od rocku/punku přes pop, blues, ...).
3) Jelikož (jak bylo zmíněno) se jedná o byt, tak z důvodu přítomnosti sousedů není preferencí bezmezný výkon soustavy (extra hlasitý poslech opravdu nepřichází v úvahu), ale spíše je kladen důraz na kvalitní, věrnou reprodukci zvuku.
4) Z důvodu využití soustavy z poměrně velké části na poslech TV jednoznačně trvám na prostorovém zvuku (i přes relativně malý prostor). Druhá věc ovšem je, že právě prostor už příliš nedovoluje umístění subwooferu, takže jako optimální varianta se jeví soustava 5.0 a tedy více basově orientovaná (pro patřičný zážitek z filmů).
5) Co naopak prostor umožní, tak to poctivé sloupové repro vepředu. Vzadu preferuji regálovky.
6) K celé soustavě bych byl také velmi vděčný za tipy na AV receiver, který si myslíte, že by se hodil a k dané sestavě seděl. Rozpočet na celou soustavu včetně AVR mám 35 tKč a předem bych vyloučil nákupy bazarového zboží nebo nějaké exotické kousky z druhého konce světa. Ideálně nějaké běžně dostupné zboží na eshopech v ČR prosím.

A teď co se týče mého osobního favorita, vybraného na základě pročítání několika hodin všech možných recenzí a hodnocení - tak by se jednalo o repro set od Yamahy, konkrétně Yamaha NS-777 + NS-333 + NS-C444, doplněný AV receiverem od stejného výrobce - RX-V483. Právě tato sestava mi přijde pro mé požadavky jako vyhovující ve většině parametrů, jen se trošičku bojím, jestli to nebude vzhledem k poslechovému prostoru 12 m2 až moc, výkonnostně přepálené a tudíž nevhodné? V tom si na základně recenzí nejsem moc jistý, přijde mi že názory se rozcházejí na 2 tábory s přesně opačnými názory. Tak bych vás chtěl poprosit, jaký máte názor vy a případně jakou soustavu byste na dané určení zvolili vy?

Budu moc vděčný za jakékoliv vaše poznámky a tipy, doporučení. Předem moc děkuju.

S pozdravem
Rosi
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 3. 2018 09:05

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rosomak88 21. 3. 2018 09:49

Děkuju za odpověď, ale mohl bych poprosit o nějaké dodatečné info/doporučení k daným sestavám, zdůvodnění? Případně bych byl ještě moc vděčný za nějaký tip na repro do 20 tKč, jelikož Vámi dané tipy rozpočet překračují - přes těch 35 opravdu jít nemohu, včetně kabeláže a ta kvalitní také není za babku...

Jinak recenze jsem četl TAKÉ na heuréce, ale hlavně různá zahraniční hifi-fóra, na bedny NS-777 je pěkná recenze na hifi-voice + jsem viděl pozitivní na zahraničním serveru. A co se týče recenzí na AVR od Yamahy RX-V483, tak tam je celá škála zdrojů na pozitivní ohlasy (ostatně EISA award řadu recenzí sdružuje). Takže takhle k tomu, jak jsem přišel na svůj tip na sestavu.

Ještě jednou díky za jakékoliv další poznámky, návrhy a ohlasy.
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod Orendas 21. 3. 2018 10:42

Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod Rosomak88 21. 3. 2018 11:11

Díky za tip, ale podobné varianty (celé soustavy AVR základní řady + regálové repro + subwoofer) jsem zavrhl. Přeci jen velkou část určení tvoří poslech hudby v režimu stereo, u čehož nemám moc důvěru v regálovky. Raději jsem se tedy rozhodl připlatit a pořídit plnohodnotné sloupy, které si prostorově mohu dovolit, a naopak vynechání subwooferu, s jehož umístěním bych si už musel pekelně lámat hlavu. Z toho důvodu tedy preferuji sestavu 5.0 s předními sloupy, které plnohodnotně nahradí subwoofer i pro TV režim.

A prosil bych o reakci výše diskutující, v čem je mnou zvolená sestava nevhodná? Je to z důvodu předimenzování na daný prostor? Nebo za dané peníze se nejedná o dostatečně kvalitní výrobek? Je nevhodná pouze soustava repro? Nebo dle vás i receiver?

Předem děkuju za odpovědi ;-)
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 3. 2018 12:50

Tak potom este jeden tip na repro set:
https://www.htpshop.cz/sestavy-5-0--5-1 ... -set-m-65/
A ano, za dane peniaze sa da najst kvalitnejsi vyrobok. Napisal som tie tipy na zaklade svojich vlastnych doterajsich skusenosti . Najlepsie by si urobil, keby si zasiel do nejakeho hi-fi studia a nieco si vypocul na vlastne usi.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 21. 3. 2018 17:08

Tento set je taky dobrá volba
https://www.studioline.cz/sestavy-5-0-- ... inema-set/
Jinak v této cenové kategorii je zbytečné kupovat drahou kabeláž.Stačí běžný cenový průměr.To je lepší koupit levnější kabeláž a co nejvíc peněz dát do repra a zesilovače.Zvukově to bude rozhodně přínosnější.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosomak88 21. 3. 2018 20:38

Díky moc za tipy, zejména ten set Dynavoice Challenger M-65 EX (5.0-set v.4) mě dost nadchnul, co jsem zvládl najít nějaké reference a zkušenosti. Stává se tak horkým favoritem č. 1.

A měl bych prosím ještě nějaké doplňující otázky. Jaký AV receiver (v cenové kategorii 10-14 tKč) byste nejlépe doporučili právě k této soustavě repro? Výše uvedené Onkyo TX-NR676E, resp. Denon AVR-X1400H, případně i mnou zmíněná Yamaha RX-V483? Jak tyto AVR hodnotíte a který si myslíte, že by byl nejlepší volbou? Případně ještě nějaký úplně jiný?

A druhá otázka, jak "petison" výše nakousl kabeláž. Jsem v tomhle ohledu opravdu lajk, takže si nechám poradit. Jaká by pro danou výbavu byla nejvhodnější? Poprosím klidně o konkrétní typ/odkaz, kde pořídit. Co jsem (teoreticky) nastudoval na netu, tak závěr je takový, že bych sháněl pro zadní repro (a centr) kabely o průřezu 2,5 mm2 a pro přední sloupy 4, ale jaký konkrétně typ/výrobce, to opravdu netuším.

Opět předem děkuji za tipy a rady.
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 21. 3. 2018 20:55

Ja by som volil Onkyo. Predsa len je trosku vyssia trieda nez ten Denon a cena je teraz rovnaka. Kable pre predne repro aspon prierez 2x 4mm2
www.l-e.cz/reproduktorovy-kabel-le-640- ... 2-5m-d3734
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 21. 3. 2018 21:28

Nebo http://www.hifimarket.cz/norstone-cl400-p1378
Pokud dáš i na předky 2,5 mm2 ,tak to taky bude stačit.
http://www.hifimarket.cz/norstone-cl250-p1377
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosomak88 22. 3. 2018 20:12

Díky moc za tipy a rady! :-) Já vím, že absolutně nejlepší by bylo si vše oběhat, naposlouchat, vyzkoušet, ... ale bohužel na to nemám vůbec čas a prostor. A druhak (a hlavně) - jsem opravdu lajk a obávám se, že bych v tom měl akorát guláš a ještě více bych se do toho zamotal. Proto jsem vsadil na rady odborníků a hi-fi fanoušků, audiofilů, kteří při popisu mých preferencí a určení doporučí sestavu, resp. rozhodnou za mě ;-)

Takže závěrem - vzhledem k mým požadavkům na finance (strop 35 tKč na vše) a cíleného využití pro daný posluchačský prostor (cca 12 m2) je opravdu dobrou volbou sestava AV receiver Onkyo TX-NR676E, 5.0 soustava repro Dynavoice Challenger M-65 EX (5.0-set v.4) propojená kabeláží NORSTONE CL400 (pro přední sloupové repro) a NORSTONE CL250 (pro satelitní regálovky + centr)?

P.S. Plánované propojení je dále AVR s TV (HDMI nebo koaxiál?), přičemž většinu filmů i hudby (formát mp3 320kbps nebo flac) mám umístěných na externím harddisku, který následně propojím přes USB 3.0 buď s TV, nebo přímo s AVR. Funkčnost by takhle neměla být nějak problematická/omezená, ne? O:-)
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 22. 3. 2018 20:43

Jen malinký dodatek, stejný průřez, tedy Norstone CL400 i na centr. Na zadky stačí CL250. I když si taky myslím, že by stačily na všechny CL250. Ale pro klid duše... :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 22. 3. 2018 21:09

Hele bacha na ty basy.

Chápu že jsi cíťa kvůli sousedům, a o nížky ti nejde, ale filmy budou trpět a ty jsi kategorii filmy/TV dal 60%. Nepsal jsi co posloucháš, ale... basa nebo buben by nemuseli bejt to pravý.
M65 nevypadaj jako že by byly dokázali hrát těch uváděných 25HZ :-D.

PS: I tahle holka má v podkresu ten bas a to není žádná tvrdá muzika :-).
https://www.youtube.com/watch?v=wgNMcMw ... gNMcMwEcxs
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 3. 2018 21:23

VashCZ a ktore repro si ma kupit, aby mu isli od tych 25Hz (zeby Jamo).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 22. 3. 2018 21:42

To nevim. Spíš bych řekl, že ani 25HZ není nutnost.

Ale jestli je šířka bedny 20 cm, tak to ani při dobrym bassreflexu nebude to pravý. Ty bedny jsou evidentně dělaný aby k nim byl subwoofer.

Ale zase se v tom nevyznám tolik abych věděl jaký jiný koupit :-D. Prostě větší reproduktor aby to mělo. Normální člověk nepozná kvalitu, ale dokáže poznat rozdíl mezi slyšením a neslyšením nížek.
VashCZ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků