Repro 5.0 + AV receiver

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod johanx 22. 3. 2018 21:50

Jenže když bude mít bedny s důrazem na bas, tak se v tom malém prostoru asi zblázní. Já nemám o moc větší poslechový prostor a když jsem tu měl svoje první dospělejší bedny Swans Diva 6.1, tak při některých skladbách to hučelo. Tak jsem skákal s ucpávkama a na střídačku je tam strkal a zas po chvilce vytahoval. Blázinec. Ty bedny zkrátka potřebovaly větší prostor. Nebo se podívat po bezbasreflexových, ale v této cenovce asi těžko.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 22. 3. 2018 21:57

VashCZ preco sa teda vyjadrujes k frekvencnej charakteristike reproduktorov, ked sa v tom evidentne nevyznas...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 22. 3. 2018 22:02

Ten prostor je dost malej a ty Dynavoice by mohli také dělat problémy.mají 4 x basreflex v zadu,takže potřebují větší odestup od zdi.Lepší budou např ty Indiana co mají basreflex ve předu,nebo Dali Zensor apod.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosomak88 22. 3. 2018 22:14

No v plánu je, že TV pojede přes bedny v podstatě 100% svého provozu a jelikož jsem velký filmový fanoušek, tak proto tvoří určení pro filmy nadpoloviční většinu (a ostatně i proto se poohlížím po sestavě 5.0+). Hudbu nejvíc poslouchám rock-punk rock a mírně pop (př. RHCP, GreenDay, Offspring, Killers, ...), přítelkyně jede hlavně pop. Ale aby bedny obstojně zvládaly filmy (s patřičným řízem / právě basy!), to je velmi důležitý faktor.

Ale na druhé straně si jsem vědom poměrně malého poslechového prostoru a taky toho, že se jedná o byt a opravdu pořádně to vosolit (ať už hlasitostí nebo velmi výraznými basy) moc v úvahu nepřichází. Ale právě díky absenci subwooferu bych si přál bedny, co jakž takž ty basy zvládají (a nepřišlo mi dle recenzí, že by daná soustava měla být v tomhle ohledu marná ... ?).

A teď jakýsi závěr z mého úhlu pohledu v reakci na vaše komenty. Raději bych se vyhnul případu jak zmiňoval johanx, že by ty bedny byly přepálené na daný prostor a ve finále tak byl poslech těžko snesitelný a musel jsem to nějak provizorně řešit. To bych raději řešil chybějící basový charakter v podobě hledání místečka pro sub a někam ho tam nakonec vtěsnal :-D
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 22. 3. 2018 22:30

Obávám se, že to tady nevyřešíme a budeš muset podstoupit bolestný ale velmi přínosný proces pokus-omyl. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosomak88 22. 3. 2018 22:30

petison: A můžu se zeptat - větší odestup od zdi znamená kolik? Přední sloupy si mohu dovolit do 30 cm od zdi, zadní regálovky mám v plánu dát na stojan přímo zavěšený ve zdi. A centr asi zavěsit na zeď nad TV.
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod VashCZ 22. 3. 2018 22:45

anton12345 píše:VashCZ preco sa teda vyjadrujes k frekvencnej charakteristike reproduktorov, ked sa v tom evidentne nevyznas...


Pouč mě :-).
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 3. 2018 23:53

Nevím jak na tom jsou Challenger M-65 EX,ale měl jsem Dynavoice df 6 a ty měli s basama dost problém, i metr od zdi měly basy tendenci dunět.Umístit je v prostoru byla docela alchymie ale nakonec se to částečně zadařilo.Bedny jsem nakonec prodal jelikož jsem nebyl spokojen ani s netransparentním středním pásmem což je u reprosoustavy velice dúležité.Ale co lepšího v této cenové to opravdu nevím.Možná bych volil jako hlavní předky něco z druhé ruky.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 23. 3. 2018 12:10

Můj tip je Focal Chorus 716V, které jsem tu měl a hrají pěkně. http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=76089 Cena je jinde ale u poláka http://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky/ ... CHORUS_716 to jde. :-) Zbytek můžeš časem dokupovat. Nebo se objeví ve výprodeji. To jen tak, abys to neměl moc lehké při rozhodování. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 23. 3. 2018 14:12

A neni ta cena u polaka za kus a u nas za pár?
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod petison 23. 3. 2018 14:28

Ano cena je tam za kus.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 23. 3. 2018 15:45

Diky za potvrzeni ja jen aby nekdo blbe nenakoupil.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 23. 3. 2018 16:22

Ááá, no bylo mi divné že to má o polovinu levnější. :-) Tak promiň. Já tento set 5.1 kupoval v roce 2013 u Holcnera za 42 740.- Každopádně bys měl vystaráno na hodně dlouho.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosomak88 23. 3. 2018 21:21

Díky za další postřehy. Trošku jsem dostal strach z onoho problematického poskládání repro v místnosti, tak jsem ještě dost hledal a pátral po netu a zjišťoval fakta. Díval jsem se na tu sestavu INDIANA LINE NOTA X Home Cinema set a vzhledem k tomu, že má nejen bassreflex dopředu, ale také jsou (hlavně přední sloupy) výrazně menší než u soustavy Dynavoice Challenger M-65 EX (např. hloubka 27.5 cm vs 40 cm, hmotnost 11.5 vs 27 kg), tak by to asi poměrně hodně usnadnilo uspořádání v prostoru a zřejmě by to mělo i pozitivní vliv na výsledný projev. Na druhé straně se ale trošku obávám, jak je na tom s basovým projevem ta soustava od Indiany, jestli utáhne bez subwooferu nějak nadprůměrně filmy (když tu někdo kritizoval Dynavoice, že se šířkou bedny 20 cm to špatně obstojí a vyžadují subwoofer - ty Indiany Nota 550X mají šířku jen 17.5 a měnič 13.5 cm) - ale opět zdůrazňuji, já jsem lajk a audiu prd rozumím, jen mi to tu trošku koliduje a "lajcky" vidím stejně drahou sestavu v podstatně menším balení s méně než polovičku vážícími sloupy :lol: Holt se mi to tu trochu kříží, že díky cílenému určení soustavy z větší poloviny na filmy vyžaduji basovější charakter beden a na druhé straně bych se velmi rád vyhnul subwooferu a taky ten faktor, aby ony basy v daném prostoru nedělaly neplechu :oboze

Jinak jsem se díval i na ty Dali Zensor, ale ty jsou už bohužel mimo rozpočet, i např. v sestavě přední DZ 3, zadní DZ1 + centr DZ Vokal (a to je mimo rozpočet i za cenu ústupku na přední sloupy). V provedení se sloupy Dali Zensor 5 je to cena už přes 10 tKč mimo rozpočet :-l

No a co se týče těch Focal Chorus 716V, tak děkuju za tip, ale ty jsou už naprosto mimo rozpočet. Je mi samozřejmě jasné, že v násobcích mého rozpočtu se najdou výrazně a výrazně a výýýýrazně zajímavější soustavy, ale to opravdu (alespoň v blízké budoucnosti) nemá šanci projít. Provádíme celkovou rekonstrukci bytu, už tak jsou výdaje vysoké ze všech stran až až a tuhle soustavu se mi podařilo zázračně obhájit a prosadit, ale má to zkrátka svůj pevný limit :-))
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod petison 23. 3. 2018 21:31

S tím rozpočtem je to o kompromisu,nebo bazar.
Tady je ještě test na ty Indiany ,ale Polsky :
http://www.hifichoice.pl/indiana-line-n ... test,60,20
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků