Repro 5.0 + AV receiver

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rosomak88 23. 3. 2018 21:51

On je celý život o kompromisech :-) Díky za odkaz na recenzi, přečetl jsem a vyznívá mi z toho, že se jedná o velice slušnou sestavu za rozumný peníz. A co se zvukového projevu týče, tak univerzál na většinu stylů, který zkrátka neurazí. A vhodný pro levné zesilovače :-D (ale to nedokážu úplně posoudit, kam zařadit Onkyo TX-NR676E, do kterého na vaše doporučení zřejmě půjdu - jestli byste k této soustavě potažmo nedoporučovali nějaký jiný ... ?). Jen stále nedovedu odhadnout, jestli tahle soustava dokáže slušně utáhnout filmy při absenci subwooferu, nemáte zkušenost?

Jinak jsem dostal ještě tip na tuhle soustavu: https://www.l-e.cz/jamo-s-807-hcs , která taky nevypadá úplně zle.
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 23. 3. 2018 23:40

Což o to, bedýnky jsou to pěkné, moderní, s možnosti nástavby. Já je neslyšel, nemáš možnost si zajet někam kde je mají vystavené? Onkyo s Jamo se hodně párovalo, nebo páruje dodnes. Jestli kvůli zvuku nebo stejnému dovozci, nevím. A subwoofer můžeš dokoupit později.
Naposledy upravil johanx dne 24. 3. 2018 12:25, celkově upraveno 1
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 3. 2018 08:32

Jedno je iste, s tymi cca 13cm basovymi reproduktormi v tych Indianach alebo v Jamach s basmi zrejme nebudes mat problem, doporucujem vsak porozhliadnut sa po nejakom subwooferi pre domace kino... Budes to musiet zrejme vyskusat doma, objednat, vypocut a potom pripadne vratit...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 24. 3. 2018 11:25

Jěště to můžeš poskládat takhle:
Vyjde to na 25 K,ale je to už vyšší liga než ty předešlé.
sloupy:
http://www.highend.cz/Chario-Silhouette ... i4786.aspx
test:
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... uette-100t
centr:
http://www.highend.cz/Chario-Hiper-Dial ... i4782.aspx
zadní:
http://www.highend.cz/Chario-Silverette ... i4790.aspx

Výhoda těch sloupů.že mají basreflex dolů.To nedělá problémy.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 3. 2018 19:02

Tie Charia su pekne, ale tiez asi bude treba ku nim subwoofer pre domace kino. Aj ked mozno, ked vidim to zvyraznenie na 100Hz na tej frekv. charakteristike, tak "basov" bude pocitovo zrejme dost...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rosomak88 24. 3. 2018 19:26

petison: Díky za tip, ale zůstanu o stupínek níž :-) Jinak s tím bassreflexem dolů a dopředu, není to případ také výše uvedených Jamo S 807? S těmi by taky neměl být problém z pohledu umístění v prosoru ... ?

johanx: Bohužel nemám moc povědomí o hifi-studiech apod., ale jsem z Brna, takže si myslím, že by se v okolí něco najít mohlo ...
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 24. 3. 2018 22:15

Já v Brně byl ještě ve staré Melisse u Holcnera a on u mně https://johanx.rajce.idnes.cz/Audio_Vid ... ladeni.jpg s Aurum Cantus V3F s tím, že kdyby mi to doma blbě hrálo, že si je odveze. Nakonec na pár let zůstaly. Takže to máš dobrý, můžeš k němu zajít, třeba i jen na čumendu. Rád poradí, príma chlapík. Adresu novou má: hifi studio MeLiSSA s.r.o., Berkova 90, Brno - Královo Pole
když tak koukni na jeho stránky https://www.hifionline.cz/
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 25. 3. 2018 08:40

U p. Holcnera mas k dispozicii rovno cely set za dobru cenu https://www.hifionline.cz/akcni-sestavy ... er-yamaha/. Pise sice, ze je vhodny do vacsich priestorov, ale zrejme bude moznost to odskusat u teba doma, pripadne ti poradi nieco ine (napr. mozno bude stacit zostava zlozena z Dynavoice Magic).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rosomak88 25. 3. 2018 08:58

Já si tam toho akčního setu taky všiml, ale bohužel je platnost pouze do vyprodání zásob a stav je takový, že je již vyprodáno. Ale za tu cenu to byla opravdu pecka nabídka (hlavně ten AVR Yamaha RX-V683 za ty prachy super.

Ale druhá věc je taková, že co jsem si na tohle téma načetl další spoustu informací, tak jsem se opravdu začal dost obávat těch problémů s uspořádáním díky zadním bassreflexům. A při zaměření prostoru a zohlednění proporcí těch sloupů Dynavoice Challenger M 65 EX by to byly opravdu mastodonti v místnosti :-D Takže se teď ohlížím primárně po sloupech s předním bassreflexem, jak mi tu bylo doporučeno :-) A konkrétně se rozhoduji právě mezi těmi Indiana Line Nota 550X a Jamo S 807, přičemž to mám tak 50/50, možná trošičku blíž k těm Jamo, jestli půjdu do toho AVR Onkyo, jelikož opravdu co jsem různě na netu viděl sety, tak Onkyo bylo z 90% s reprem od Jamo...

No a bohužel ani jednu z těchto soustav v diskutovaném hifi-studiu není možnost vidět/slyšet :oops:
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 25. 3. 2018 09:50

Vždyť mu napiš, zavolej, zajdi. Zjistíš jakou má momentálně nabídku, jestli se dá dovezt ta o kterou máš zájem atd. Myslím že ti i zapojí něco na poslech, když bude vědět co.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 6. 4. 2018 22:38

Tak co tak co? Jak to dopadlo? Zkoušel jsi 5.0 i 5.1 stejnou soustavu?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Rosomak88 11. 4. 2018 20:02

Hezký večer,
tak zatím to dopadlo následovně. Soustavu jsem z těch, o jakých uvažuji, žádnou naživo neslyšel. Avšak jsem dostal od odborníka z hifi-studia doporučení, že dle něj je na mnou požadované určení a dispozici prý naprosto, ale naprosto zbytečné pořizovat dopředu sloupy, ale raději mi doporučil pořídit soustavu 5.1 se subwooferem, že celkový dojem bude mnohem lepší. Zdůvodnil mi to, že regálové repráky mají detailnější, čistější a prostorovější přednes než sloupové bedny. A basy s dynamikou, které naopak postrádají oproti sloupům, tak že vynahradí mnohem lépe subwoofer než jakékoliv sloupy pod 30 tKč.

Co se týče konkrétních soustav, tak receiver Onkyo TX-NR676E mi zcela určitě doporučil, že v dané cenovce není lepší varianta. A reprosoustavu mi vzhledem k parametrům a cenovce doporučil set JAMO S 803 HCS 8, prý je to skutečně dobrá, moderní soustava s možností nástavby, v dané cenovce velmi kvalitní a rozhodně doporučuje ve spojení s daným AVR a pro daný prostor.

Jinak co jsem ještě pročítal různé recenze na regálovky, tak mě dále opravdu velmi zaujaly Dali Zensor nebo Q Acoustics 3020, ale bohužel tyto soustavy jsou dost mimo můj rozpočet, takže asi nic. S největší pravděpodobností tedy skončím u soustavy Onkyo TX-NR676E + JAMO S 803 HCS 8.

Co si o tom myslíte? Pokud ještě naleznu možnost, tak bych soustavu rád slyšel naživo, ale když se mi to nepodaří, tak to zkrátka risknu a uvidím. Je fakt, že jsem momentálně dost přesvědčen, že takhle chybu neudělám ... :-)
Rosomak88
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 11. 4. 2018 20:34

Tak to vem. A časem si třeba pořídíš stereo aparaturu zvlášť, pokud ti to bude málo.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 11. 4. 2018 20:58

no pokud to chceš i na poslech hudby (40 procent), tak to není dobré, ovšem problém je, že za ty peníze těžko pořizovat něco lepšího.
i přes tvrzení odborníka si myslím, že základem pro poslech jsou sloupy, které doplníš satelity pro DK. sub se hodí i při sloupech, protože filmové spodky ti běžné bedny stejně nezahrají.

takže jako radím snad každému: receiver + slušné sloupy z bazaru za vše co si můžeš dovolit a zbytek dokupovat dle potřeby časem...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 11. 4. 2018 21:37

Sloupy může pořídit později spolu se stereo zesilovačem, třeba i z bazaru. Ty stojanové už bude mít a umístit je vedle sloupů pak jistě půjde taky. Než teď pořizovat nové sloupy do předu. Myslím že v současné situaci asi rozumnější volba. A poslech muziky se subem? Já to nedělám ani při koncertech. Ale je fakt, že u mne je sub v díře a jinde být nemůže. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků