Pomoc z vyberom subwoofera k regalovym monitorom.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sinterpe 6. 3. 2018 10:29

Prosim Vas najde sa niekto kto by ma vedel spravne naviest na spravnu kupu subwoofera? Nepacil sa mi zvuk z T. Po precitani fora a na rady skusenych uzivatelov som zakupil Klipsch R-15PM.Napojil som ich k TV cez optiku,umiesnil do regalov obyvacky,kde pre lepsi zvuk som vyrezal zadnu stenu umakartu.Zvuk Klipsch R-15PM- je v celku cisty,ale asi az mooc-urcite chybaju bassy.Mam ich napojene k TV a ocakavam,ze trosku mi spravia lepsi zazitok z nejakeho filmu.Moj pohlad na to je ,ze to pyta kupit subwoofer,len neviem ci aktivny,alebo staci pasivny a ako ho napojit.Moja predstava je cena do 200€ max 250-300.Nebranim sa ani kupit cez bazar.Izba je taka mala kocka 3,5m/3,5m.Film a hudba sa pocuva cca 2,5m od TV a monitorov.Znami mi ponuka starsi subwoofer:Heco Victa Sub 25A cena-150€.Viem ze pokrocily mi asi napisu,ze za 150€ sa subwoofer kupit neda...mozno len dake hrmitko-dunitko,ale tajne dufam ze sa najde daka vynimka nieco ako v monitoroch Mickrolab Solo 6c.Dakujem za kazdu radu ci odpoved.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 6. 3. 2018 13:29

A jak to máš připojeno k TV ? Máš asi i nějaký zesilovač,páč ty regálovky Klipsch jsou pasivní pokud se nepletu.Tak jsem se spletl,jsou to aktivní bedny.Aktivní woofer připojíš na sub out.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 6. 3. 2018 16:15

Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 6. 3. 2018 17:31

Nemam receiver,bolo mi povedane,ze ak kupim aktivne monitory,tak receiver nebude treba.Monitory boli kupovane so zamerom zlepsit zvuk z TV.Manzelka vsak cas od casu pocuva hudbu a pri nej napr. umyva okna atd...preto som volil monitory,ktore maju bluetooth pomocou neho si mangelka pusta svoju oblubenu hudbu cez fon.Monitory su napojene ku TV cez digitalny audio vystup-opticky len na moj vkus maju slabe bassy,preto zvazujem sub,neviem ci od Klipsch a ci ich najmesi model Aktívny subwoofer R-10SW bude postacujuci.Na moj vkus je uz na hrane co som ochotny dat.Popripade ma napadla myslienka,ze ak je lepsie a rozumnejsie ozvucenie TV,monitory Klipsch vezmem k PC a pri ozvuceni TV si dam nanovo poradit a mozno pustim zilou a kupim co bude treba.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 8. 3. 2018 14:55

R-10SW nie je najmenší. Je to 10" verzia. Majú ešte 8". Osobne si však myslím, že ti to bude plne postačovať. Henten Klipsch som poslal z toho dôvodu, že ide o rovnakú značku, tak je predpoklad, že zvukovo by si to malo sedieť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 8. 3. 2018 21:23

Zino333 poslem ti jedno vlakno tam som duplicitne riesil rovnaky problem...hmm vie sa k tomu niekto vyjadrit? spominaju tam viacero Subwooferov a neviem si teraz vybrat a co urobit :https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopic.php?f=29&t=118796
dakujem za odpoved a radu.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 9. 3. 2018 17:54

Myslím si, že v tej cenovke budú tie subwoofery na podobnej úrovni. Ja na tvojom mieste by som ku Klipschom zobral Klipsch. Ak máš problematickú miestnosť - malú a so zlou akustikou, potom tie rozdieľy medzi subwooferom za 250 alebo 350 € budeš veľmi ťažko počuť a skôr budeš pri všetkých bojovať s umiestnením a nastavením tak aby ti to nedunelo. A na nejaký Velodyne s automatickou kalibráciou miestnosti nemáš rozpočet. Zober hocičo z toho čo ti bolo poradené, odskúšaj a ak to bude zlé, môžeš vrátiť. Tu je akákoľvek rada len veštenie z kryštáľovej gule. Nikto ti nepovie ako ti to doma zahrá. Na to prídeš až sám. Keď ti bude tvrdiť niekto opak, klamal by ti.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků