Priestorovy zvuk k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DANIK6 22. 2. 2018 21:46

Zdravim,

momentalne mam pri tv 2.0 microlab solo6c pripojene optikou cez stereo dac. Chcel by som prejst na nejaku priestorovu zostavu. Miestnost v byte ma 4x4, repro budu na ploche 2,8x4. Nevyzadujem silne basy. Hudbu cez tv pocuvam minimalne.
Vsetky zariadenia mam napojene na TV (PS, stb, RPi), takze mi staci pripojit zvuk cez optiku, pripadne hdmi arc, nemusim ich nutne napajat do AVR. Zvycajne pozeram kvalitnejsie 1080p ripy a tv zo stboxu.

Uvazujem na tymito variantami:
1. all in one/domace kino 5.1
pozdavaju sa mi zostavy harman kardon ci uz kompletne s repro HKTS 7/HKTS 9, alebo len samostatne a k tomu bazarovy AVR
+ kompaktne rozmery surroundov na stenu
- male predne repro s centrom by na tom mohli byt horsie ako 6c

2. bazarovy AVR + 5.0 repro
magnat supreme 802 set 5.0 alebo jamo s426 hcs3 pripadne iny obdobny set
+ velke predne repro by mohli mat lepsi zvuk ako harman kardon
- velke surroundy na stene mozu posobit rusivo
- subwoofer moze chybat

3. soundbar JBL Bar 5.1
najmenej pravdepodobna moznost, no ak by sa vedel zvukovo vyrovnat uvedenym 5.1 harman kardon, tak by pripadal do uvahy.
+ kompaktne rozmery
+ minimum kablov
- surroundy na baterky
- zvuk moze byt najhorsi zo vsetkeho uvedeneho

v pripade AVR by som potreboval poradit, aky bazarovy by na dane repro postacoval.
O cene namam konkretnu predstavu ale nemala by vyrazne presahovat 700, idealne aj menej.
Cielom je si polepsit z microlab solo6c, pripadne zachovat minimalne rovnaku "kvalitu" s pridanim centra a surroundov.

Ktoru variantu by ste mi odporucali a mala by byt vhodnejsia na filmy/tv?
Dakujem.
DANIK6
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 23. 2. 2018 09:15

Niektore plusy a minusy mozes jednoducho prehodit:

+ male kompaktne surroundy na stene - preco by si take iste plus nemohol mat aj s AVR? Kupis si proste male kompaktne surroundy na stenu. Surroundy nie su az take dolezite. Najdolezitejsie su predne 3 repro.
+ ak mas priestor na poriadne predne repro, tak jednoznacne to treba vyuzit a kupit L/P/C poriadne, radsej drahsie a SR/SP staci nieco mensie. Predne 3 su najdolezitejsie vzadu su len ruchy, suchy... Aby si mal kvalitnu rec potrebujes poriadny C. Ak budes mat predne 3 male repraciky, pojdu max. do nakych 100-120 Hz, ak vobec. A od tejto frekvencie bude musiet ist vsetko cez SW. A v takejto cenovej kategorii ten SW bude sposobovat, ze rec bude zahuhlana. Muzsky hlas zacina uz niekde na 70 Hz. Takze ak SW bude pri lepsich L/P/C len od napr. 60 Hz, budes mat kazdy hlas krasne zrozumitelny. A ak kupis dopredu stlpy, SW ani nebude treba. Prip. si ho dokupis niekedy neskor.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DANIK6 23. 2. 2018 10:49

+ male kompaktne surroundy na stene - preco by si take iste plus nemohol mat aj s AVR?

+/- som neuviedol vsetky, treba to brat len orientacne ako to vnimam. Dokupovat vsetko samostatne k AVR ponuka samozrejme najvacsiu variabilitu, no vyzaduje aj najlepsie vedomosti a zvycajne je to aj najdrahsia varianta.

+ ak mas priestor na poriadne predne repro, tak jednoznacne to treba vyuzit a kupit L/P/C poriadne, radsej drahsie a SR/SP staci nieco mensie.

Zostavy Jamo a Magnat 5.0 ktore som uviedol tieto podmienky nesplnaju? Paradoxne taketo zostavy 5.0 su viac menej v rovnakej cene ako lacnejsia zostava L/P/C.
Ak by tieto 5.0 zostavy neboli vhodne, ktore konkretne, alebo samostatne L/P/C sa daju povazovat ako vhodny zaklad na takuto miestnost a pouzitie?

K pripadnej zostave L/P/C by bolo vhodne nieco taketo? https://www.l-e.sk/harman-kardon-hks4-d347 alebo je to urcene len na rozsirenie HKTS 11?
DANIK6
Junior

Odeslat příspěvekod DANIK6 27. 2. 2018 19:55

Nakoniec som zobral Harman Kardon HKTS9 s tym, ze v pripade potreby by som v buducnosti fronty vymenil za nieco vacsie, ci uz regalovky alebo stlpy.
Aky bazarovy AVR by ste mi k tymto repro doporucili, aby neskor zvladol aj upgrade reproduktorv?
Este doplnim, ze v podstate nepotrebujem hdmi vstupy ani technologicke srandy, staci opticky vstup, podpora audio formatov ktore sa pouzivaju na online streamovacich sluzbach a ripoch a co najlepsi zosilnovac v cene idealne do 250e.
Mozno som v tom len nenasiel zmysel, ale prinasaju AVR HDMI vstpuy nejaky benefit, ak je dost vstupov na TV, pripadne upscaler v AVR na 1080p moze priniest nejake zlepsenie obrazovej kvality, ak je video uz nativne v 1080p alebo 1080i?
Dakujem.
Naposledy upravil DANIK6 dne 27. 2. 2018 21:05, celkově upraveno 3
DANIK6
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 2. 2018 20:12

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 28. 2. 2018 09:15

Ono funkciou AVR je, aby prepinalo medzi roznymi zariadeniami. Ak ma AVR HDMI vstupy tak nic neriesis, prepnes vstup a prepne ti aj obraz aj zvuk na zelane zariadenie. Vsetky zariadenia by mali byt zapojene zvlast do AVR a z neho jednym HDMI do TV. Ak ale nebudes mat AVR s HDMI snad vsetky tvoje zariadenia maju aspon opticky / koaxialny dig. vystup. Urobis najlepsie, ked ich pripojis priamo do AVR cez tieto vystupy. Ak pojdes opacnou cestou a zariadenia pripojis cez HDMI do TV a z TV optikou do AVR, nemusis mat zvuk v povodnom formate. Vela TV totiz zvuk downsampluje, TV tak 4-5 rokov stare, takmer vsetky az na 2.0. Takze ak chces z tvojich zariadeni dostat to naj, treba ich jednoznacne pripojit napriamo do AVR a nechat ho robit robotu, na ktoru je urceny.

Ja som skusal napr. UPC mediabox, ktory je 1080i 50 Hz prehnat cez AVR na 1080p 50 Hz a rozdiel som nevidel ziadny. Potom ma ale jeden den napadlo dat to do 1080p 24 Hz. A tu doslo k velkemu rozdielu v rychlych a horizontalne sa tociacich scenach. Obraz sa ukludnil, akoby som zapol Motion srandu, ktoru mam vypnutu, lebo telenovely efekt mi vadi. Mam vsak poslednu Panasonic plazmu, takze co to spravi s nakou LEDkou netusim.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DANIK6 28. 2. 2018 12:40

Mam relativne novu 3D fullhd LG oled TV. Predpokladal som ze zvuk cez optiku z TV pojde v rovnakej digitalnej kvalite ako do nej pride.
Podla tabulky tu:
http://www.lg.com/uk/support/product-he ... 872-others
podporuje viackanalove audio na vystupe. Bude ho teda TV nejako upravovat ci nie?

Ak by som mal ist cez HDMI vstupy v AVR, tak asi potrebujem podporu 3D obrazu, alebo to AVR nepotrebuje a TV sa o to postara?
Napr nieco taketo?
https://elektro.bazos.sk/inzerat/828338 ... -921-K.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/830005 ... X-V571.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/820596 ... -navod.php

Dakujem.
DANIK6
Junior

Odeslat příspěvekod DANIK6 1. 3. 2018 17:52

Nikto nic? Ak by mala TV cez optiku zvuk degradovat, ta by som zuzil vyber asi na Yamahu alebo Onkyo:
Yamaha RX-V475
Yamaha RX-V571
Onkyo TX-SR508
Onkyo TX-NR535
Ktory model by ste preferovali, pripadne v akom poradi?

Inak v polici nad AVR by malo ostat viac miesta koli chladeniu alebo staci aj len 0,5cm?
Dakujem.
DANIK6
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 2. 3. 2018 11:24

Ci ho bude degradovat, alebo nie... to zistis az ked to pripojis a vyskusas si prepnut vstupy. Ja mam vyrazne iny zvuk z optiky z TV a priamo zo set-top boxu. A to ani nemusi byt priestorovy. Uz pri obycajnom stereo signale to pocujes, ze to nie je take ciste. A keby len to. Najhlupejsie zariadenie ake poznam - mediabox UPC ma dokonca uplne iny signal v optike a v HDMI. Cez HDMI ani nedokaze preniest Dolby Digital. Keby to bolo opacne, sa necudujem, ale do starsej a nepraktickejsej optiky ide pocutelne kvalitnejsi vystup ako do HDMI. Ale tvoja TV moze byt pass-through, ktovie? Ibaze ak to pojde z HDMI do optiky, asi to cez nieco prekonvertovane bude musiet byt. Navyse HD formaty audia (z HDMI) z dovodu prenosovej kapacity uz optikou neprejdu, takze v pripade, ze budes mat takyto original, ten bude downsamplovany urcite.

0,5 cm... no nie je to moc priestoru na vetranie. Keby bola moznost dat mu viac, tak urcite ano. Ale AVR, co som mal ja (Yamaha a Marantz) nikdy neboli cajovary. Narozdiel od UPC hlupo-boxu, to je stale prehriaty varic.

V tejto cenovke to asi bude vsetko velmi podobne zvukovo aj funkciami. Takze ci Yamaha, Denon, Pioneer... ak sa ti da, vypocuj si ho v obchode, pozri testy na WhatHiFi.com... alebo si vyber, ktory sa ti najviac paci :)
sozi
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků