PS3 + extigy + ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod czechImenhotep 22. 2. 2018 20:47

Zdravím,

doteď jsem měl propojený playstation 3 se zvukovou kartou soundblasterem extigy (obsahuje dekodér dolby ac-3 digital) optickým kabelem. Ze soundblasteru šly 3 jacky do subwooferu od repro 5+1 logitech x-530 a odtud do jednotlivých beden. Na hry a velmi občasné dvd to bohatě stačilo, hrálo to opravdu prostorově bez nějakého nastavování pseudosterea (alespon mi to tak připadalo), žel u logitech x-530 se ozývá ze subwooferu brum, nastěhovali jsme se do většího a pokud dám k zadním kabelům prodlužky tak zadní repro chrčí, a když to vezmu celkově tak jsou ty bedny v novém obýváku jak pěst na oko a nemíním se jimi dále zabývat.

Přemýšlím co koupit místo logitech x-530, z playstationu jde zvuk bud přes hdmi nebo optický výstup (možná jsou tam analogové způsoby, ale ty mne nezajímají).

Na tom soundblasteru extigi je ještě midi-out a jack u kterého je napsáno digital out.

Napadlo mně:
- koupit z druhé ruky plastové sloupové repro od nějakého domácího kina, které ma na subwooferu optický vstup, něco na způsob Samsung HT-J5550W, a propojit to přímo s playstation- subwoofer, případně mezi to vrazit ten sound blaster extigy, jestli to k něčemu bude, nedávat tam mezi to žádný dvd přehrávač
- koupit např dřevěný Areal 525, 125W RMS, aktivní 5.1 kanálový reproduktorový systém, AUX, které sice optický vstup nemají ale propojil bych to přes tu zvukovou kartu extigy ze 3 jacků na 6 cinchů rozdvojkami 1jack - 2 cinche

které z těch řešení je smysluplnější, aby to hrálo prostorově
playstation-optický kabel-bedny s optickým vstupem
playstation-optický kabel-extigy-optický kabel-bedny s optickým vstupem
playstation-optický kabel-extigy-3x jack na 6 cinch

Jsem si vědom, že žádná z uvedených variant neudělá parádu jako dražší sestava. Vpodstatě jsem prolétl net co se nabízí za peníze, které jsem za to ochotnný dát, a vyšly mi z toho bud plastové sloupové repráky s optickým vstupem nebo dřevěné z analogovým stím že mohu předřadit tu extigy, netuším zda v cenové hladině několika málo tisíc to má z hlediska zvuku význam. Hudbu na nich poslouchat nebudu.

Děkuji

F
czechImenhotep
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků