Propojení zesilovače s reproduktory

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SedllYs 20. 2. 2018 13:00

Zdravím,
mám takový větší problém.. Mám zesilovač Pioneer A-30 K a reproduktory Microlab Solo9c.
Chtěl jsem zařízení propojit, ale reproduktory mají vývody jen pro cinch a optický kabel. Jinak jsou samostatně repro propojeny mezi sebou. Na zesilovač jde připojit jen klasický drát se 2 koncovkami a to od každého reproduktoru zvlášť. Jde to nějak spojit, nebo repro můžu vyhodit a musím koupit jiné?
Asi to není nejlepší otázka, ale nikde jsem na netu podobný problém moc nenašel. :/ Dík moc.
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 13:37

microlab jsou aktivní bedny, maj svůj vlastní zesilovač, proč to chceš připojovat na toho pioneera?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 2. 2018 15:18

Solo9C sú aktívne reproduktory, čo znamená, že majú v sebe zabudovaný zosilňovač, takže stereo zosilňovač ako tvoj Pioneer nepripojíš (teda pripojíš ale len k ľavému). Solo9C majú celé riešenie "v balení".

K stereo zosilňovaču potrebuješ pasívne repro.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 20. 2. 2018 16:14

Bohuzial no, este jedno riesenie, nie uplne prakticke je prepojenie cez sluchatkovy vystup (predzosilovacia cast) cez jack-2xRCA do Microlabov.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SedllYs 20. 2. 2018 17:29

Zesilovač ke gramofonu. Pokud bych to připojil přes sluchátkový jack, tak výsledný zvuk nebude stát za moc, že?.. bohužel ty aktivní repro jsem měl k pc.
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Morlith 20. 2. 2018 18:01

Nemyslim ze kvalita zvuku by mala byt nejakym sposobom zla. Akurat je to neprakticke (ak chces pouzivat sluchadla stale menis kable)/nevzhladne riesenie
Ja mam doma aktivne monitory prepojene cez sluchatkovy zosilovac (jack-XLR) a nemozem sa stazovat :)
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SedllYs 20. 2. 2018 18:45

Časem nějaké pasivní, lepší určitě koupím. Takže jakodočasné řešení to snad bude vklidu. Díky moc, chlapi.
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SedllYs 20. 2. 2018 20:10

Popř. Používáte kabel cinch to 3,5mm jack úplně ten obyčejný, nebo je lepší trochu připlatit?
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Morlith 20. 2. 2018 21:42

No ak bude casom nejake lepsie pasivy, alebo sa planuje zmena, a toto je len docasne riesenie, tak by som sa toho fakt nebal.
Kabel- uplne obycajny problem nemusi byt, zalezi ci bude chytat brum/pazvuky. Ak hej tak bude treba tieneny kabel. Osobne som s tym mal problem. Tieneny kabel napr https://kytary.cz/bespeco-rcz300/HN142232/. Alebo hocjaky iny podla dlzky a velkosti jacku/redukcie... S tym ze to bude musiet byt jack->2x RCA.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SedllYs 20. 2. 2018 21:57

Super, ten pořídím. Díky moc. :)
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 2. 2018 07:08

bacha ten v odkazu má jack 6,3mm. musel bys ještě redukci.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SedllYs 21. 2. 2018 10:59

Zesilovač má 6,3 jack zdířku, už jsem tam zkoušel dávat kabel od el. kytary. :D
SedllYs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 2. 2018 11:10

aha ok já jen že o příspěvek výš píšeš o 3,5mm
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SedllYs 21. 2. 2018 11:21

jojo, moje chyba. mám ke sluchátkám klasickou redukci, tak jsem nad tím ani nepřemýšlel, dík. :)
SedllYs
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků