Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sinterpe 18. 2. 2018 09:59

Zdravim vsetkych,chcel by som poprosit o radu.Poctivo som si precital XY for a temat o zlepseni zvuku z TV.Soundbar som automaticky zavrhol "nechcem si nechat tu nadavat a homokladu som skusal v obchodoch a vysledok cista plecharina ;-] "Po zvazeni som vyselektoval tieto vyrobky:
Eltax Monitor III BT-299€
Klipsch R-14PM-330€
Samson MediaOne BT4-135€
MACKIE CR5BT-229€
Klipsch R-15PM-420€
Pioneer DM-40BT-197€
Harman/Kardon GO + PLAY -269€
Microlab Solo9c-222€ alebo z bazaru 150€
Nie som ziadny audiofil,ale zase mam usi a nechem vyhodit peniaze za somarinu.Priznam sa som uplny mimon co sa tyka audia-hifi techniky.Mam len poziadavky na o poznanie zlepsenie zvuku z TV a nadchla ma myslienka pustat si sem tam hudbu napr. cez bluetooth. :hm Neviem ci musim kupit este predzosilovac subwoofer a nepoznam ani sposobom napojenia,preto sa obraciam o radu skusenych.Moj cenovy limit je cca 300-400€ 450-500 max!!!Izba je mala 12m repro bude od sedacky cca 2,5m.Noazaj som neskuseny ak sa najde niekto dobry ktory je mi ochotny pomoct z vyberom nech radu napise sprepacenim polopaticky cize 1-kup si XY monitor,k tomu kable XY,napoj to na vystup-XY budes to ovladat cez XY....dakujem za rady a pomoc.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 10:23

Tak si v prvni rade vezmi manual od TV (nebo se podivej), jak ty bedny k te TV pripojis.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 18. 2. 2018 10:37

Mam smart TV Samsung EU55J6272SUXXH,kamarat mi radil to napojit,cez optiku,alebo RCA kabel.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 11:41

To se musis rozhodnout sam (preferuji optiku, protoze ne kazda TV ma RCA vystup - najdes v manualu TV).
Nepujde ovladat hlasitost tech repro, pokud nebudou mit nejake DO (presneji - budes se muset zvednout a zesilit/zeslabit je rucne).
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 18. 2. 2018 16:39

Cize preferovat optiku?? Sice podla manualu som to nenasiel,ale na zadnej strane som nasiel vstupy ktore si myslim,ze su na RCA kable. Stych monitorov by ste ktory odporucili?
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 16:51

Uvazujes aspon trochu..?
Jestli to jsou vstupy, tak na to tezko pripojis repro...

edit: netusim, co je to TV, na Samsungu s oznacenim EU55J6272SUXXH to nenajde...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 18. 2. 2018 17:39

Abox...prepac naozaj tomu nerozumiem,chapem co su vstupy,ci vystupy ale ja nemam sajnu ci sa jedna o vstup,ci vystup.Na zadnej stane TV je modry "vstup-ci vystup oznaceny pismenami Pb a cerveny Pr pod tym su dalsie dva AUDIO"vstupy-ci vystupy" biele a cervene....este raz sa ospravedlnujem za duplicitne tema,i za neodbornost,ale hladam dobreho cloveka ktory mi polopaticky napise...kup si tieto monitory...budes s nimi spokojny,napoj to cez XY kabel a ovladat to budes cez dialkove z monitorov,alebo z Tv,popripade manualne.Hudbu si pustis cez Bluothooth po sparovani...asi tak.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 18:07

Pokud ty nejsi schopen dodat patricne informace, tezko ti nekdo poradi...
Pisu, ze tu TV u Samsungu najit nejde (alespon ne mi). Takze se nemuzu podivat ani do manualu k ni...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 18. 2. 2018 18:12

https://www.nay.sk/samsung-ue55j6272suxxh
Tento TV mam. ale je to normalny produkt EU55J6272
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 18:44

Digitální Audio výstup (optický) - 1
Takze optika...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 22. 2. 2018 18:36

Tak som sa rozhodol kupit :Klipsch R-15PM-400€. Myslim ze naj v danej cene, maju slusny zvuk a v pomere cena vz produkt tazko hladat lepsie.Ma vybornu konektivitu pripojenia+ Bluetooth.To mienim vyuzit na pocuvanie hudby.Jednu z mala nevyhod su vraj slabsie basy.Byvam vsak na ciziaku,tak uvidim ake "slabe" budu.Pripojim to na TV a mozno dodatocne "slabe" basy zlepsim zakupenim nejakeho aktivneho subwoofera,Potom by som uz mohol byt spokojny...hmm len ci aj susedia :-) ..dlho som vahal nad Eltax Monitor III BT za cca 230€,ale strasne malo sa da o tych monitoroch docitat na nete.Viac menej ich spominaju len na francuzskych forach a v testoch na nete su k nim dost zdrzanlivy.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 2. 2018 21:51

Recenze na netu mají být jen vodítko k výběru, poslech je hlavní a 400 éček není málo na takový výstřel od boku. No max. je v zákonné lhůtě vrátíš. Místo poslechu homoklád si měl poslechnout monitory v obchodech.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinterpe 23. 2. 2018 07:37

JohnyBuchar ...Aj vdaka tebe som ziadnu "homokladu" nekupil.Snazil som sa precitat XY vlakien a pochopil som ze "tudy cesta nevede" i ked po pravde nakoniec som aj vahal nad AQ soundtable,len ma odradil ich rozmer a celkom neviem ako kde by som ho umiestnil.So spominanych monitorov som nepocul ziadny,len same recenzie a testy na EU strankach.Ano chcelo by to vyskusat..minimalne ten Eltax Monitor III BT ale kedze som z mesieho mesta utekat do Blavy sa mi nechcelo,skor som dal na rady skusenych a rozumnych uzivatelov,ved na to sluzia prave tieto fora aby cloveka naviedli spravnym smerom a pomohli mu z vyberom.Na klipsch niektori nedaju dopustit iny na nich nadavaju ako na uskriekane americke shity,nech je tak ci onak,maju vybornu konektivitu a bluetooth.Mozno za 400€ sa da kupit i lepsie,len ja neviem ake tak som sa rozhodol pre tieto....uvidime ako budu sluzit. :-)...dakujem Vam vsetkym.
sinterpe
Junior

Odeslat příspěvekod sinterpe 2. 3. 2018 17:38

Zdravim...tak kupil som nakoniec aktivne monitory Klipsch R15-PM,cena 399€.Po doruceni som som sice zapasil 1 hodinku ako to spojit cez optiku a co v TV nadstavit aby mi to pustilo zvuk z monitorov.Teraz moje dojmi,hraju slusne,celkom v pohode stredy,vysky trosku take upistane,ale basy 0....velmi slabucke...cez vikend skusim po urcitych upravach nabytku ich rozumnejsie umiestnit a potom uvidim....Hmm mam vsak 2 otazky.1-Upravu nabytku som zvolil asi tak,ze monitor dal lezmo do police a zadnu cast umakartu "skrine" vyrezem.Ma to nejaky vyznam? Podla mna ano.A druha otazka ,kedze su tie basy take nevyrazne rozmyslam nad kupou subwoofera,len od Klipsch su celkom drahe...vie mi niekto poradit cenovo pristupny subwoofer,ale staci kupit cez inzerat.Musim kupit aktivny,ci staci pasivny subwoofer velkost miestnosti je 3,5m/3,5m.Dakujem za odpoved.
sinterpe
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků