Ozvučení terasy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martinek22 8. 2. 2018 16:05

Zdravím Vás, chtěl bych Vás požádat o radu jak nejlépe ozvučit venkovní krytou terasu z komponentů které mám. Nechci žádnou super sestavu co dokáže sundat kachličky ze zdi, ani nelpím na super čistém projevvu atd, zkrátka jen ozvučit terásku když se griluje atd...

Mám na to zesilovač 4-8ohmu 2x45W rms a 4 koaxiální reproduktory 160 mm 4ohmy 45/120w.
Dotaz zní, jestli je lepší na ten dvoukanálový zesilovač připojit jen dva reproduktory se stejnou impedancí 4-4 ohmy, nebo využít všechny 4 reproduktory, spojit dva a dva do série a zapojit 8ohmu do 4ohmového zesiku. Co myslíte?
Martinek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 2. 2018 18:12

Co to je za dotaz? Nepíšeš konkrétní typ zesilovače, těžko bude mít pro 4/8ohm stejný výkon a záleží co to je "krabici". Sériové zapojení? Každopádně impedance není konstantní veličina, čili při větší zátěži může dojít ke krásnému zadýmení terasy nejen při grilování :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinek22 9. 2. 2018 16:15

Je to takový no name, takže výkony na 4/8 ohmu neznám. Zkrátka je dělaný na 4 až 8 ohmu, nic víc k tomu nevím. Jde mi jen o to, jestli bude dvoukanálový zesilovač hrát líp se dvěma reproduktorypří 4 ohmech, nebo se 4mi reproduktory ale spojené do série a tím pádem budou mít 8 ohmu.
Martinek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 2. 2018 21:25

Naprostá věštírna navíc strkat u takové noname krabice repro do série bych asi nedělal.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků