Upgrade Jamo S 606 HCS 6 DA

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod goodfeel 8. 2. 2018 07:45

Hoj.
Již nějaký pátek vlastním sestavu Jamo S 606 HCS 6 DA, upgradoval jsem tenkrát z repro Genius takže obrovský skok :D, bohužel nebo možná bohudík jsem si teď pořídil sluchátka Beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm a s tím přišel i šok že vlastně moje sestava nehraje až tak dobře, spíž že na na muziku co rád poslouchám tj. rock,metal,hardcore to není vůbec ideální, je ale s podivem že "populární hudba" je celkem ucházející, myslím zvukově :D. Na kino si nemůžu stěžovat ale u rychlejší muziky mě přijde že to těžce nestíhá a začne se to akorát zahuhlávat. Jako zdroj signál jsem používal Onkyo 606 které se ale odebralo do křemíkového nebe, kdo vymyslel dát hdmi board nad výkonové stupně by potřeboval nakopat, tak se mi podařilo za zajímavých podmínek sehnat Onkyo TX-NR3007, s kterým se zvuk značně vylepšil ale bohužel je to oproti sluchátkům takový o ničem, nedokážu to asi specifikovat ale něco tomu prostě chybí. Sestavu jsem nechal na nastavení automatikou, což jsem teď, po přečtení diskuzí, zjistil že taky prý není vůbec ideální. Je nějaká šance si s tím pohrát aby to hrálo slušně nebo budu muset vyměnit přední sloupy ? Ty stávající, jsem se díval, že nemají vlastně žádnou hodnotu na prodej tak kolik bych do toho musel investovat.
Ne na AC za 100 nemam, řekněme 15-20 pokud by to byl zase skok, ale pokud to jde jen nějakou úpravou stávajících repro nebo zatlumením tak uvítám každou radu. Poslechovka/obývák má cca 25m2.
Díky
goodfeel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 2. 2018 10:01

Sestavu s takovými repro nijak moc vylepšit nepůjde. Opravdu je třeba koupit jiné repro. Receiver z relativně vyšší třídy máš jako dobrý základ. Osobně bych vyměnil jen přední stereo pár. Při poslechu hudby bys jel stereo, na kino bys přepnul na 5.1. Za 15-20tis. se toho dá koupit nepřeberně a vlastně všechno bude o tolik lepší, že si sedneš na zadek. A kdyby jsi se zaměřil na bazar, tak koupíš za tyhle peníze repro z ještě o poznání vyšší kategorie. http://www.hifionline.cz/hifibazar/repr ... er=id&dir=
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodfeel 8. 2. 2018 10:43

Díky.
Co kdybych ty předky aspoň použil jako efektový jestli je nikdo nebude chtit. A je nějaké repro které k tomu Onkyu "sedí" a bude na můj styl hudby, které bys mě doporučil? Bazaru se vůbec nebráním, radši starší ale o to lepší kousky ;)
goodfeel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leoshavla 8. 2. 2018 11:11

leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 2. 2018 11:12

Ty předky klidně přehoď místo zadků. Co se týče doporučení repro k Onkyo TX-NR3007, tak pochybuju, že by se tu našel nějaký majitel. Těch možností je tolik, asi to bohužel bude chtít něco poslechnout ať už ve studiích nebo třeba u někoho komu se ozveš na inzerát. Charakter repro se liší, ale kvalitativně bude lepší vše než to co máš teď.
K tomu doporučení na Dynavox, to klidně věřím, že bude opravdu dobré. Jeden známý má jejich regálovky jako druhou sestavu a nemůže uvěřit jak dobře to hraje na svoji cenu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků