poradte subwoofer k stereu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod osif88 12. 1. 2018 13:22

Zdravím,

potrebujem poradiť subwoofer a samotne zapojenie s mojou zostavou.

Subwoofer, ktory hladam bude na pocuvanie hudby, prevazne rock.
Mám zostavu zosilovač Marantz PM6005 a reproduktory KEF Q305.

za rady vopred dakujem.
osif88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satanas1 13. 1. 2018 08:49

Nepíšeš aký veľký sub a za akú cenu, preto odporúčam AQ Tango 84, počúvam takisto rock a som spokojný.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod dreamy 13. 1. 2018 10:01

Kdysi jsem měl Heco Victa sub a hrál na svou cenu hodně slušně. Nepíšeš ale cenu. AQ Tango také hodně chválí
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osif88 13. 1. 2018 14:18

Ide mi o to aby to ladilo s mojou zostavou....izba je velka 40m2, hladam subwoofer ktory bude mat rychle presne basy a cena do 500 eur. Ide mi hlavne o Vas tip +ako to mam prepojit pretoze moj zosik nema preout. Dakujem
osif88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dreamy 13. 1. 2018 17:58

Váš zesilovač má výstup na dva páry beden.Jeden připojíte k bednám a druhý k subwooferu.Potom můžete na zesilovači zvolit zda hraji repro zvolením Speaker A, nebo repro a sub zvolením A+B. Subwoofer ale musí mít připojení na výkonový zesilovač, a nebo koukám, že Váš zesilovač má audio out pro Recorder.K tomu by jistě šel také připojit.
dreamy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomeq 13. 1. 2018 18:37

Pozri si ponuku bk electronics na www.bkelec.com . Je to UK firma s dlhorocnymi skusenostami, vyrabala suby napr. pre REL. Je to viac menej manufaktura, myslim ze su to suby s velmi dobrym pomerom cena/vykon, hodne oblubene aj v kombinacii so stereom. Zasielaju po celej eu.
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 14. 1. 2018 09:05

Koupil jsem nedávno z druhé ruky Monolith-DF a jsem spokojenej. Je teda dost velký a váží 47kg,ale na tvou místnost co uvádíš bude akorát.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod osif88 14. 1. 2018 11:11

Bkelec vyzera byt super za tu cenu. Mam vsak 3 otazky:
1. Aku je rozdiel vo vlastnostiach pri DF a FF
2. Nepostacuje P12-300SB? Alebo sa oplati priplatit za monolith?
3. Ako to prepojim s mojou stavajucou zostavou? Na zosilovaci cez recorder output? Hladal som subwoofer ktory ma in aj out pre repro aby sa dala rozdelit frekvencia. Ako by som rozdelil frekvenciu napr pri 60hz? Pri zapojeni by hrali aj repro aj sub fre od 42-60...je to problem alebo to ani nebudem pocut?

Dakujem.
osif88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 14. 1. 2018 12:50

DF má reprak zespod a FF z boku. Na zbytek ti musí odpovědět zkušenější.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 1. 2018 14:19

REL je paradni na sfazovani subwooferu se stereo soustavou pomoci patentovaneho Speakon (zapojeni na reprosvorky zesilovace). Delaji sve vyrobky osazene hlavne se zesilovaci ve tride AB, doporucuji nejakeho drobka ala http://www.audioreview.com/cat/speakers ... 41crx.aspx
Bazarovy by ses cenou mohl vejit. Zalezi jestli hledas opravdu uderne basy a ne nejake duneni za Jake lidi basy povazuji. Kdyz ho dobre nastavis, tak ani nevis, ze hraje. Kdyz ho vypnes najednou zjistis, ze "Cosi" se v projevu ztratilo. Dulezita je akustika mistnosti, hlavne zadna holocimra.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 1. 2018 16:07

Ten REL môžem odporučiť a potvrdiť JohnyBucharove slová. REL Speakon pripojíš na akýkoľvek zosilňovač, nepotrebuješ žiadny SW out. A do reťazca ho dokážeš zakomponovať presne ako píše. Ani o ňom nevieš, len zrazu ak ho vypneš, zistíš že niečo chýba. REL neduní ale hraje. Ja som veľmi spokojný.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osif88 16. 1. 2018 20:18

A ak mi radite BK alebo REL tak ako to mate prepojene so zosikom? Resp. ako to mam prepojit ja so svojim maranz pm6005 ktory nema vystup na sub. Nebude problem s impedanciou? Vdaka
osif88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 16. 1. 2018 21:41

REL má vstup pro signál z repro svorek zesilovače, je to i zvukově lepší, než připojení přes linku, výhybku nastavíš na 50Hz, fázi dle potřeby, zesílení dálkou...toť vše
+ nerad to říkám ale dva suby jsou lepší, než jeden... výrazně
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 1. 2018 21:47

Na netu máš tunu odkazů. Impedance na to nemá vliv, protože u REL na vstupu je v řádech statisíce proti jednotkám u repro, čili dopad na zátěž zesilovače je nulový.

Zapojení
http://www.manualsdir.com/manuals/20056 ... ml?page=11
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osif88 17. 1. 2018 09:25

lo-fi píše:REL má vstup pro signál z repro svorek zesilovače, je to i zvukově lepší, než připojení přes linku, výhybku nastavíš na 50Hz, fázi dle potřeby, zesílení dálkou...toť vše
+ nerad to říkám ale dva suby jsou lepší, než jeden... výrazně


ďakujem, konečne tomu začínam chápať. A ako by som zapojil 2 REL subwoofery cez SPEAKON na moje stereo? na tie iste svorky obidva?
osif88
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron