Rada ohledně subwooferu - Elac vs. Klipsch?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skit147 11. 1. 2018 12:52

Hezký den všem,
pořád se nějak nedokážu rozhodnout pro nový subwoofer, abych vyměnil svůj zděděný 10+ let stary BOSE Acoustimass subwoofer, který sice basuje, ale už má nejlepší za sebou. Takže bych rád poprosil o radu znalejších a zkušenějších.

Věc se má tak, že ... mám načteno, prošel jsem recenze, testy, diskuse tady u jinde, komentáře u produktů na eshopech a další dostupné zdroje. Je mi jasné, že existují lepší značky jako SVS, Velodyne, BIC a další, ale mám pocit, že bych je minimálně ještě dalších pár let nedokázal využít (znáte to ... činžák, rodina, dům v plánu ale nedohlednu), takže i když peníze by úplně nebyly problém, Ferrari si taky jenom na cesty po Praze do práce nikdo normální nekoupí :)
Takže ... jsem skončil u dvou kousků, mezi kterými se rozhoduju:
Elac Debut S10 (259 EUR)
Klipsch R-10SW (239 EUR)
Připadně se nechám poučit.

Mám Denon AVR-X2300, na kterém už je, nebo v blízké budoucnosti bude, připojeno:
Vepředu Q acoustics 3050, možná Concept 40, možná i něco jiného, ale to je asi na jinou diskusi, ale klidně si nechám poradit
Center Q acoustics 3090C
Vzadu Q acoustics 3020 - ty už teď mám vepředu, takže se jenom přestěhují dozadu, hrajou super a proto asi zůstanu věrný značce i u předních sloupů

No a k tomu přijde ten nový woofer. Zaměření bude spíš na filmy, hudbu sice poslouchám, ale skoro nikdy nejsem schopný si sednout do křesla ve sweetspotu a jenom poslouchat...

Předem díky za komentáře.
skit147
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ligo 11. 1. 2018 18:41

Ahoj ...dva mesiace dozadu som kupil Klipsch R10SW a musim povedať že to je super subík. V byte klasicka izba 4x5 m. Možem iba odporučiť. Má 150W RMS a neviem si predstaviť čo by robil silnejší. Pred tým som mal System fidelity 35W a ked som zapojil Klipsch tak to bola uplne iná káva. Nie som žiadny audiomajster ale s Klipschom ci filmy alebo muzička dostali uplne iný rozmer. No a teraz sa chystám vymeniť stĺpy a samozrejme že to budú Klipsch RP-260F. Takže za mňa určite Klipsch...budeš nadšený.
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod leoshavla 19. 1. 2018 08:27

Já mám tento http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... IANO-BLACK
Hraje výborně, mám vpředu Dynavoice Df6 které basují solidně, ale s prosonem je to jiná liga hluboký bas žádné dunění.
Tady se o něm něco píše.
viewtopic.php?t=1219035
leoshavla
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků