Jaké reproduktory do dílny a jak je zapojit?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod governante 3. 1. 2018 18:25

Dobrý den,

potřeboval bych poradit jake aktivní repro a jak je rozvést po dílně.
Jedná se mě o 2 repráky vzdálené od sebe cca 20m.Musejí mít připojení na telefon přes jack. Jelikož chci poslouchat rádio před WiFi. Stačí něco obyčejného jedná se mě o normální poslech rádia

díky
governante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 1. 2018 04:10

Stíněnou dvoulinkou natáhneš vedení po dílně, na místa poslechu dáš zásuvky Jack 3,5mm stereo - a příslušně je napojíš k levýmu a pravýmu kanálu toho vedení. Můžeš to v podstatě odbočit kolikrát chceš. To je pasivní část. Potom spojovacím kabelem s konektorem Jack 3,5 stereo sameček na obou koncích kdekoliv připojíš telefon ve funkci přijímače (v podstatě to vedení zapojíš místo sluchátek) a stejně tak do těch zásuvek připojíš aktivní repra - nejlacinější jsou "aktivní reproduktory k PC" = mají samostatný napájení přímo ze sítě 230V AC a jako vstup mají zase jen Jack 3,5mm stereo. Můžeš tak zapojit libovolnej přehrávač, rádio, telefon, klidně i televizi - všecko co umí napájet sluchátka nebo výstup "LINE". Jedinou podmínkou pro fungování je, že do toho rozvodu nemůžeš přímo zapojit samotný sluchátka - sežraly by signál, kterej by se pro ostatní místa zeslabil. Ale zapojit je do sluchátkovýho výstupu minibedniček k PC samozřejmě můžeš - ten zesilovač v bedničkách sluchátka spolehlivě oddělí a nakrmí výkonem nezávisle na tom signálu ve společným vedení. Může se tak regulovat hlasitost i na každým místě nezávisle na ostatních, i když všechny najednou budou "mít stejnej program" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod governante 4. 1. 2018 21:10

Diky moc za obsáhlou odpověď a můžu poprosit o nějaký typ na repraky? Cena ideálně do 1000kc. Díky
governante
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků