Schiit Wyrd - má zmysel ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 1. 2018 15:15

K701 má oblast okolo 2KHz ještě horší.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 21. 1. 2018 15:21

Mám nasledovný plán:

Nechám K701-ky zahorieť cca dva týždne vkuse, po dlhšom počúvaní ma už nejak moc ich zvuk nebaví (v obchode to bol asi len prvotný wow efekt, asi preto, že som slúchatká takejto triedy/konštrukcie nikdy nemal)

Taktiež si počkám na DAC/AMP, keď si nejaký zaobstarám, potom budem robiť závery, či ísť do iných slúchadiel (neviem či som nepodcenil tie HD 650, keďže som ich púšťal iba z mobilu pár minút, iná možnosť nebola, ktovie ako by hrali po zahorení...)
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 1. 2018 15:28

Mobil opravdu není pro HD 650 ten pravý společník :).

Typově jsou 650 naprosto jiná sluchátka než K701 - uvolněnější, muzikálnější projev s výraznějším basem.
K712 dalo by se říct částečně kombinuje vlastnosti HD 650 a K701, oproti K701 jsou 712 také muzikálnější a nejsou tak agresivní okolo 2KHz (ale přesto stále jsou).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 22. 1. 2018 07:51

Viem že k mobilu je nemysliteľné pripájať slúchatka ako HD 650. Práve preto mám teraz aj výčitky, že som mal ísť radšej do nich.
Už som sa totiž viackrát pristihol pri počúvaní K701 že som v skladbách hľadal basy... majú však len pár hodín odohraných a Fulla tiež nieje bohviečo....
Od včera som ich nechal hrať, nechám ich tak aspoň 7 dní v kuse.
Pravdepodobne však pôjdem do tých HD 650.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2018 09:47

... za tých sedem dní sa nestane žiaden zázrak, je to len zbytočne stratený čas ... HD 650 sú určite fajn "klasické" sluchátka strednej triedy, ale tiež od nich nečakaj žiadny zázrak ... ja by som na pohodový posluch kľudne odporučil aj uzatvorené Oppo PM3 ... sú určite univerzálnejšie a keď treba, tak ich ako núdzovka utiahne aj mobil

https://www.innerfidelity.com/content/o ... -headphone
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 1. 2018 10:21

Basy neprijdou ze 2 duvodu:

1) jsi mozna ovlivneny poslechem laicke verejnosti = musi to dunet jinak to nejsou basy
2) mas proste nevhodneho partaka k AKG. Presne takto se chovala tehdy s mym NFB15 a az Hypa1 od Customworks je rozhybala jak se patri

Resume:
Nejlevnejsi a nejpraktictejsi je zbavit se AKG. Ono se o nich krasne ctou ody na uzasny poslech, ale realita je trochu tvrdsi a jsou dost narocna na zesilovac.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 22. 1. 2018 10:35

Tá prvá možnosť to nebude, doteraz som počúval iba špunty RHA MA750, tie nie sú prebasované, no zdá sa mi ,že tie AKG majú basov trocha menej (basov je dostatok, len nejdú dosť hlboko). Prebasované, zahuhlané slúchatka neznášam...
Áno, aj tá nutnosť super duper zosilňovača k nim je ich slabá stránka. Neplánujem vraziť 400-500€ iba do zosíku. Za tú cenu už DAC+AMP, alebo riešenie 2v1.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 1. 2018 20:49

https://www.ebay.com/itm/Little-Dot-MK- ... SwVlVZ5cAc za hubičku, osadit Tesla 6F32 a uslyšíš i energetické hluboké basy bez falešných sobů :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 22. 1. 2018 21:44

No...tak im dám ešte šancu, po dnešku ma aj dosť prekvapili. Zaregistroval som sa na Tidal, vybral som losless verziu a púšťal som náhodne rôzne skladby (elektronika, indie rock), pri elektronike trošku cítiť že tam niečo chýba, no naozaj vynikli pri akustických skladbách, tá čistota, presnosť ma ozaj prekvapili...

Najlepšie však bolo zistenie keď som ich porovnal s mojimi špuntami RHA MA750. RHA mali agresívnejšie podanie spevu, uletenejšie výšky. AGK-čka sú trocha iná liga, až som neveril že som rok počúval tie RHA.
A basov majú objoje približne rovnako, dokonca mám pocit že AKG trocha viac tých dunivých :-D
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod martin936 23. 1. 2018 11:57

JohnyBuchar: Ten Little Dot sa mi páči, akurát ešte CLO+DPH, ale stále lepšie ako na amazone, tam je cez 300€.
Ešte poriešiť nejaký slušný DAC...asi Modi 2U, páči sa mi aj ProJect Prebox, ale za tú cenu by som čakal plnohodnotú krabičku, ten zosík v ňom by bol asi slabý...
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 1. 2018 13:08

Elektrónky ako jediný zosík? To v žiadnom prípade. Nehovoriac o tom, že je celkom možné, že aj MA750 (ak by si z nejakého dôvodu ich chcel použiť) budú mať problém so šumom...a tiež sa obmedzíš len na dynamické meniče a ak by si náhodou dostal nejaké planáry, tak si skončil.

Ako som hovoril, Little Bear B4 pre ochutnanie a otestovanie elektróniek u hocjakých slúchadiel, ktoré chceš ale určite nie ako jediný zosilňovač...reakcia slúchadiel na elektrónky sa môže drasticky líšiť od slúchadiel k slúchadlám.

Základ by mal byť solídny SS, ktorý je v podstate o tom istom pri každý slúchadlách.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 1. 2018 15:16

Nechápu proč by měl mít problém LittleDot3, provozoval jsem s ním AKG701 půl roku než jsem byl nucený jít do uzavřenek. Magnetoplanáry jsem neměl, ale přesto má tento zesík sil na rozdávání, mám ho sotva na půlce volume při GAIN 3 a to už je rachot lebek bez jakéhokoliv náznaku, že by chyběla kontrola. Pro vysokoimpedanční jde přepnout až na GAIN 10. Čili kombinace LD3 + AKG70x můžu vřele doporučit. Hypu1 jsem podle něj šrouboval 3/4 volume, aby s ní AKG hrála naplno a chladný analitický projev přestal brzy bavit. Už nic jiné než co má světlo elektronek, stejně tak u klasického hifi :-p. Ano jsem zaujatý a jsem na to hrdý :D.

PS: Hifimany mám v plánu vyzkoušet, tak rád podám feedback.
DAC: https://www.shenzhenaudio.com/smsl-m8-e ... coder.html
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 23. 1. 2018 16:22

Moja predstava je zaobstarať si najskôr nejakú all in one krabičku s DAC-im, normálnym zosilňovačom a predzosilnovačom (aby som mohol regulovať repro) a neskôr ako doplnok nejaký elektrónkový zosík.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 1. 2018 16:36

Aby si mi porozumel - vplyv elektróniek je veľmi nepredvídateľný. Je len niekoľko modelov (viď. obľuba párovanie šestovkových Sennov), ktoré sú takmer istá stávka každý jeden krát.
Ostatné? Lotéria - u niektorých dokonca to môže byť značná degradácia (žiadne príjemné "muzikály" ale ostré ako britva posluchy s vysatým basom bez priestoru).

SS sú na druhú stranu v tomto veľmi lineárne a makajú, nech im hodíš pod nohy čokoľvek.

Takže preto som tak za SS ako hlavný zdroj. Ak chce skúsiť elektrónky a zistiť, či sa mu oplatia pre také a také slúchadlá (netreba predpokladať, že bude mať len K701), tak na to môže ísť do 60€ Méďu, aby ochutnal, čo mu môžu elektrónky priniesť a podľa toho sa rozhodnúť ďalej.

A neber to zle, ja som tiež veľký fanúšik elektróniek...keď sa pred niekoľkými mesiacmi tu predával LDMKIV, tak som mal silno-silnú chuť po ňom skočiť (i keď u mňa extra zbytočne, kedže moje gro tvoria planáre).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 1. 2018 17:11

Zesilovač a předzesilovač? Tím myslíš dělená sestava nebo zesilovač pro repro a druhý sluchátka? Little Bear jsem měl a je na míle vzdálen konstrukci a kvalitou projevu LittleDot3, nemluvě osazením nejlevnějšími zapatlanými čínskými elektronkami ala 6J1 ap. Ale asi máš pravdu, že k těmhle hráčkám se člověk musí dopracovat jestli mu vůbec vyhovují. Každopádně mě to stalo výměnu asi 20ti zesilovačů a podobně i reprosoustav, než se hifineuroza ztratila :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků