Schiit Wyrd - má zmysel ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 08:27

Martin, ak to budú HD600/650, tak k tomu prihoď aj jedného medvedíka, keď budeš mať potom chuť aj na iný zážitok:
https://www.amazon.de/Nobsound-Portable ... -Rohrkopfhörerverstärker-Schwarz/dp/B078MRVQ5W/ .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 16. 1. 2018 16:08

Lampový zosík asi nie, čo som si tu prebehol pár tém o slúchatkových zosíkoch, tak vraj sú technicky lepšie a vyspelejšie tranzistorové... A potrebujem ním aj regulovať Fluidy.

Zaujal ma Pro-Ject Pre Box S2 Digital, v poslednej dobe sa tu dosť spopularizoval, no neviem či by stačil slúchatkáč v ňom na HD 600/650, príp. AKG K712.
Možno budú mať zrovna ten Pro-Ject v predajni Techhouse, kam sa v piatok chystám.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 16:17

Ale tu nejde vôbec o špecifikácie, tu ide o to, že majú unikátny efekt. HD600 sú jedne z najslávnejších a najlepších "partnerov" pre elektrónky.
Medvedík sa ukázal teraz ako drobec za pár grošov ale s ozajstným lampovaním.

To, čo má tá paródia na DAC nie je sluchátkač, je to nič, nemá to absolútne šťavu. Hype pre nič, a z hype takéhoto kalibru nikdy nič nebolo, viď. ako sa pravidelne raz za čas zaplaví trh s "božími" Čordami, ktoré všetci predávajú, lebo sú tak skvelé.
Základ zostavy má byť plnokrvné zariadenie a nie prevodník, ktorí sa špecializuje na podporu dvoch mŕtvych formátov.

O 41€ navyše máš trebárs A-GD R2R 11 (alebo NFB-11) alebo za menej spomínaný Šit Stejk.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 1. 2018 16:24

paródia na DAC

Slyšel jsi ten Pro-Ject?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 16. 1. 2018 16:28

Tak odradili ma hlavne EKKAR-ove porovnania, vraj elektrónky zvyknú skreslovať, hlavne na lacnejších zosíkoch a vyžadujú vysoké napätie či čo... Na druhú stranu audiofilovia si ich pochvaľujú pre ich charakteristický teplejší zvukový prejav.

No neviem, každopádne ako doplnok za pár drobných na experimentovanie by mohol poslúžiť...
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 16:30

BabetakCZE píše:
paródia na DAC

Slyšel jsi ten Pro-Ject?

Zlý kontext, dal som preč tú časť "/AMP" (nedalo mi, s takým výst. výkonom to má menej šťavy ešte aj ako nejaký AQ Dragonfly), len som neupravil celú vetu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 1. 2018 16:37

Míň šťávy než AQ nemá. Klasický DragonFly Black má na výstupu 1,2V, Dragonfly Red má 2,1V.
Pro-Ject má taky něco okolo 2,1V.

HD 660 S zvládá naprosto parádně a tuto kombinaci (Pre Box S2+ 660 S) vřele doporučuju.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 1. 2018 16:49

dropadred píše:... tu ide o to, že majú unikátny efekt. HD600 sú jedne z najslávnejších a najlepších "partnerov" pre elektrónky.

... To, čo má tá paródia na DAC nie je sluchátkač, je to nič, nemá to absolútne šťavu. Hype pre nič, a z hype takéhoto kalibru nikdy nič nebolo, viď. ako sa pravidelne raz za čas zaplaví trh s "božími" Čordami, ktoré všetci predávajú, lebo sú tak skvelé...
... drístaš tu len ťažké diletantské nezmysly ... a to ako o HD600 tak aj o PreBoxe S2 ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 16. 1. 2018 17:53

martin936 píše:Tak odradili ma hlavne EKKAR-ove porovnania, vraj elektrónky zvyknú skreslovať, hlavne na lacnejších zosíkoch a vyžadujú vysoké napätie či čo... Na druhú stranu audiofilovia si ich pochvaľujú pre ich charakteristický teplejší zvukový prejav.

No neviem, každopádne ako doplnok za pár drobných na experimentovanie by mohol poslúžiť...

Prvni pravidlo tohodle hobby je brat vsechny prispevky ostatnich s velkou rezervou. Spoustu lidi tu vidi spoustu veci velmi odlisne. Cloveku pak nejlepe udela, kdyz si ty konkretni veci osaha sam.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 18:05

Diletantské nezmysly? Prejdime si to ešte raz:
- založené na podpore dvoch mŕtvych a formátov sterilných hifistov,
- dvojica prevodníkov ale balancované zariadenie nie je (ako WTF?),
- celý opis zosilňovača prostredníctvom "Headphone output on the front (6.3mm)" -- inak cg, konečne aj picky ľudia nemajú problém počúvať krabičku cez 300€ zosilnenú cez operák (ESS9602),
- "With a total of seven digital filters the sound can be shaped precisely to the listeners lik-ing" lik-čo? Likitung?
- riešenie napájania na úrovni totálneho budgetového zariadenia
"2. USB input is in use: Unit can be powered directly from computer via USB input. In this case is highly
recommended to disconnect Power 5V DC cable from the unit - power disturbances from two power supplies
could affect sound performance. ".

Malo to stať 289€ a byť bez sl. výstupu. Malo to mať normálne napájanie, malo to mať XLR ako výstupy (keď už robíme duálnu mono-konfiguráciu). Hneď by sme sa bavili o niečom inom, mať možnosť prepínania filtrov je srandovná vecička a dá sa s ňou výborne vyhrať - výborná pridaná hodnota.

A Babetak, slúchadlá ti môže utiahnuť čokoľvek, to ale pochybujem, že znamená, že to "čokoľvek" ti bude stačiť. Či?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 1. 2018 18:17

Budeš se divit, ale kdybych neplánoval koupi HD 800 S tak bych byl s kombinací HD 660 S + Pre Box naprosto spokojený. Kvůli nim už budu muset nějaký zesilovač dokoupit.

Jinak co se týče Chordu, tak v současnosti mají dva DACy naprosto světové úrovně a to Hugo 2 a Dave.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 1. 2018 18:32

@dropadred: vytrhávaš tu úplné hlúposti z kontextu a tváriš sa pri tom hovadsky nekompromisne ... to je celý tvoj technický "chochmes" vyčítaný z netu? ... mimochodom nikto ťa nenúti si to kupovať alebo počúvať, ale nenavážaj sa do vecí, ktorým vôbec nerozumieš
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 16. 1. 2018 18:34

Babetak: To je zajimavy, a co te vede k tomu, ze pro HD800S bude ten project nedostacujici?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 16. 1. 2018 18:39

sashafckinggrey: Súhlasím, každý má svoj pohľad, len nechcem kúpiť zasa niečo také ako Fulla, s nanič potenciometrom, tak si radšej nechám poradiť.

Mám však ešte relatívne dosť času, skôr ako o 2-3 mesiace nový DAC+AMP kupovať nebudem. Teraz si vyberám moje prvé over-ear slúchatká, tak výber DAC/AMP sa bude odvíjať aj podľa toho, ktoré si vyberiem...
Naposledy upravil martin936 dne 16. 1. 2018 18:55, celkově upraveno 1
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 1. 2018 18:54

bacil2 píše:@dropadred: vytrhávaš tu úplné hlúposti z kontextu a tváriš sa pri tom hovadsky nekompromisne ... to je celý tvoj technický "chochmes" vyčítaný z netu? ... mimochodom nikto ťa nenúti si to kupovať alebo počúvať, ale nenavážaj sa do vecí, ktorým vôbec nerozumieš

A ako tomu rozumieš ty? Či len si si povedal, dnes budem propagovať "S2 Digital" vraj DAC/AMP ale to tak určite ale proste to dám jako pán?

A Babetak, tak potom sa na to vykašli a kúp si nejaký kapesní zosík s rovnakým operákom a si vybavený. Načo diskrétne riešenia, na huja!

Martin, začal si výborne, netreba sa nechať teraz nalákať týmito rečami troch ľudí na svete, že čo za klenot našli (nenašli) a ísť po overených, kvalitných a fantastických riešeniach.
Za mňa sa nič nezmenilo Modi 2 alebo U (a aj to je otázka, či je Uber potrebný) + Magni 3 sú fantastické, za 250€ niet o čom (beriem ceny schiit-europe.com).
Potom alternatívne:
- (a lacnejšie) Yulong Daart Canary (ale tam si je potrebné dávať pozor na dve veci, kde minimálne jedna u teba je dosť podstatná -- výst. impedancia HP jacku až 10Ohm, takže ak nebudeš mať nejaké planáry (Monoprice M1060, Hifimany, Fostexy,...), tak je potrebné myslieť na to, že slúchadlá s impedanciou menšou ako 80Ohm môžu dostať neprirodzené boosty a prepady v niektorých frekvenciách; line-out výstup, teda fixný, čo by znamenalo peklo - nastavovať hlasitosť buď na Fluidoch alebo vo Windowse);
- spomínaný (to ty si ho spomínal, či _dark?) Aune X1S (230€ - auneaudio-europe.com);
- alebo ak už si začal rozmýšľať "Mhm, bacil a Babetak a spol. nadšencov toho klenotu môžu mať pravdu...aj by som doodkladal to navyše", tak znovu, vieš doplatiť ešte 50€ a mať buď Audio-GD NFB-11 alebo R2R 11.
Všetky spomínané sú fantastické krabičky, ktoré dokážu všetko. S2 Digital je, znovu, DAC. Za takú cenu už hádam si zaslúžime niečo viac ako zosíky v čipe (napríklad som spomínal toho Méďu, tam je operák a je to totálne fajn, je to vec za 60€!). Rovnako nemám pocit, že by S2 Dig bol prenosný alebo nedajbože určený pre mobilné zariadenia, takže znovu, čojaviem, nevonia mi táto taktika od Proudžekistov. Proste teraz to vnucovať každému je drzosť od kolegov hore.

Ja som napríklad taký nadšenec Multibitu ako Bacil je nadšencom S2 Digitalu. Ale ja sa priznám, ja ti nevím o tom temer nič, dívko, ja proste verím niekomu ako Mike Moffat a jeho fundamentálnym názorom a praktikám. Som to ja ale čistý konzumentský komunista.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků