Onkyo TX-8270 + Magnat Quantum 677 bi wire zapojenie

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rizzzo 30. 12. 2017 11:53

Zdravim, aky mate nazor na pouzitie reproduktorov Magnat Quantum 677 s receiverom Onkyo TX-8270. Boli mi ponuknute, teoreticky parametrovo vyzeraju zaujimavo, no je na ne malo referencii na nete. Pripadne, ma niekto skuseny tip na vhodnejsie repro v podobnej cene (18000CZK, 700€)? Aky ma prinos bi wire zapojenie pri receiveri a repro tejto kategorie? Ziadny?, skor zbytocne predrazenie? Existuju vobec stereo receivery s moznostou bi amp pripojenia?
rizzzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 31. 12. 2017 15:40

O něco lepší zvukově budou q acoustics 3050.Ten receiver si lépe poradí s dvoupásmovými reproduktory( q acoustics 3050 jsou nebo heco music style 500 ) Magnat Quantum 677 už vyžadují spíše stereo zesilovač,který zvládne více měničů a bude mít pod kontrolou basovou složku.S tím Onkyem by ty basy mohli být nekvalitní,rozplizlý.Mám takovou zkušenost s podobnými sloupy.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rizzzo 3. 1. 2018 19:10

No dufam, ze nebudes mat s tymi basmi pravdu, mala by tam byt aj moznost nejakej korekcie ekvalizerom. Spominany dvojkanalovy receiver by mal byt kvalitnejsou volbou aj ked vie byt pripojeny k tymto Magnatom len bi wire sposobom. Zvazoval som aj 5.1 alebo 7.1 kvoli moznosti bi amp pripojenia, no nepotrebujem pre obyvacku az taky vykon a Onkyo TX-8270 by mal byt spracovany pre primarne pocuvanie sterea kvalitnejsie, kedze neponuka viac kanalov ako napr. Onkyo TX-NR676, ktory navyse stoji o 100€ menej.
rizzzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 3. 1. 2018 21:29

Máš v tom docela guláš.Jak zesilovač řídí reproduktory nijak nesouvisí s eqalizací.Přínos bi-wire a bi-ampingu u receiveru bude minimální.Lepší pořídit pořádný stereozesilovač a na hrátky s dráty zapomenout.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rizzzo 7. 1. 2018 23:25

No, uz mam doma zostavu kt. som tu spominal. Ma vyvazeny zvuk, hra to proste super, s basmi nieje ziaden problem. Jedna z moznosti ak niekomu vadia basy by bola aj pouzit nastavenie pre zostavu so subwoferom (bez neho). Basy tam budu stale pritomne, no jemnejsie....
rizzzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 8. 1. 2018 16:33

Nejde o to ,že vadí basy ,ale o kvalitu.U třípásmových sloupů s více měniči mají levná AVR receivery pro domácí kino problémy.U stereo receiverů už je to většinou v pohodě.Měl jsem možnost to doma porovnat a rozdíl byl velký.AVR receiver pro domácí kino měl basy nekvalitní nepřesné a rozplizlé.Když jsem zapojil stereo zesilovač tak pevné rychlé a celkově zvuk lepší.Důležité je že jsi spokojený. Užij si to.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 1. 2018 16:38

petisone, teď jsi tochu mimo... :-)
Onkyo TX-8270 je dvoukanálový stereo receiver, momentálně vlajková loď od Onkya...
A zvukově na tom (prý) není vůbec špatně viz:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1544-onkyo-tx-8270
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 1. 2018 17:07

To jsem byl na začátku :-)
Myslel jsem že chce AVR.Pak už jsem psal,že u stereo receiverů je to v pohodě.
JJ to Onkyo je dobrý.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 1. 2018 17:54

:-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exncom 8. 1. 2018 19:27

Teď jsem měl doma na měsíc Onkyo TX-8270. Spolu s mými letitými LE109 od Cantonu skvělý zvuk. Jak pro čisté audio, tak pro filmy ze SAT.
Po mnoha experimentech s AV receivery pro mě konečné řešení.
exncom
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků