Subwoofer pri vypnuti "lupne"

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maathes 23. 12. 2017 20:45

Nevim čím to je ale pri vypnuti subwooferu to v něm lupne jako kdyby se vybily kondiky a poslaly to do reproduktoru a on lupne..mam ho nastaveny na automaticke vypnuti a zapnuti .. jedna se o subwoofer yamaha yst-sw300 . Nevíte co stím ? Díky
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 12. 2017 21:36

Blbne ti ochrana před přechodovým jevem na zesilovači - samozřejmě sub by lupat neměl, relátko by mělo odpojit reprák dřív, než se začnou kondíky vybíjet a ten "lupanec" by se měl uskutečnit jen do náhradního zatěžovacího odporu. Nemám jeho schéma, ale chtělo by to dalšího majitele, jestli mu to lupe taky, jinak servis.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maathes 23. 12. 2017 22:58

Sám to asi opravit nedokážu že ? když vyměním kondik/relátko ?
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2017 23:10

Mám subo od REL a lupne si také když jej vypínám/zapínám kolébkou O/I. Hodně lidí na fórech doporučuje nevypínat a nechávat na standby, protože si veme nula nula nic a tento jev se neprojevuje. Není to řešení, ale kompromis.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 23. 12. 2017 23:53

nechtěl jsem to nechat na standby(zapnuty) ať zbytečně nejede zesilovač či ostatní věci vněm.,,
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 12. 2017 00:23

Musel bych vidět schéma, jestli v něm ta ochrana před lupancem vůbec je. Takhle vím leda houby (s voctem ke všemu). možná že by se dala doplnit, návodů je na to na netu dost. Hledej "ochrana repro před DC napětím" a "zpožděné zapnutí repro", pod tím by to mělo jít najít.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků