2.0 nebo 2.1 reproduktory do +- 3.000,- pro pripojeni k tv

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peta84 4. 12. 2017 03:41

Ahoj,

Jelikoz se v tady tech vecech nejak nevyzn, potreboval bych poradit, nebo bych za kazdou radu a tip byl rad..

Potreboval bych poradit nejake reproduktory pro pripojeni k tv, nejlepe 2.0 nebo 2.1, vyuzivane predevim k beznemu sledovani filmu a poslechu radia pres tv, v cenove relaci 3.000,-..

Zatim,co jsem tak nejak nasel,a cetl vcelku kladne ohlasy, tak na repro: Microlab Solo6c... Jen nevim,jestli se pro sledovani filmu uplne hodi tady ty, nebo se spis divat po nejakych 2.1...?

Reproduktory by byly pripojeny k tv: Lg 49lf540V. Jelikoz tv nema sluchatkovy vystup, chtel bych se zeptat, jak by bylo mozne nejlepe reproduktory k tv pripojit a zda-li by bylo mozne hlasitost reproduktoru ovladat i ovladacem od tv?

Jak sem psal,vubec se v tomhle nevyznam a je mi jasne,ze v teto cenove relaci zadne zazraky ocekavat nemohu..

Kazdopadne budu rad za kazdou radu nebo nejaky navrh reproduktoru a predem za nej diky :-)
Peta84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 4. 12. 2017 06:06

Staci se tu trochu zacist, kazdy tyden se na to nekdo pta...
- prevodnik optika -> analog
- ne, ovladacem od TV nepujde
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Peta84 4. 12. 2017 12:03

Diky za odpoved :-)

No,zatim,co jsem tady procital tak to forum, tak v me cenove relaci tady uzivatele hodne doporucuji Microlaby.. Jeste sem pak nasel Edifier Studio 1280T...

Chtel bych se proto zeptat, ktere z techto reproduktoru by jste mi doporucili tedy:

Zmineny Edifier Studio 1280T

Microlab solo6c
Microlab solo7c - ty uz presahuji mirne rozpocet, tak bych rad
vedel,jestli jsou oproti solo6c o tolik lepsi,ze se
vyplati si priplatit..?
Microlab fc330

Co se tyce toho pripojeni, tak to budu muset resit nejakou redukci sem pochopil,jen porad nevim,ktera bude nejvhodnejsi (opravdu se v tomhle nevyznam..) a ze nepujde ovladat hlasitost primo na ovladaci tv,jsem taky pochopil..

Omlouvam se,ze s tim pripojenim neustale otravuju,ale reproduktory nejsou pro me a taktez tv,ke ktere budou repro pripojeny,nevlastnim a nemam ji tudiz doma,abych se koukl co tam jsou za vstupy a vystupy..vim jen,ze tam je scart,hdmi,usb a nejake zdirky cinchu...

Jeste jednou predem diky za pripadne odpovedi.. ;-)
Peta84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peta84 4. 12. 2017 23:56

Tak sem se dival na ty prevodniky, a potreboval bych jen poradit,zda by to slo pres tady ten?

https://www.mall.cz/redukce/premiumcord ... 0wodtxsPTg

Mel by prevadet digitalni audio z HDMI na 3.5 mm jack..

Jinak k tem reproduktorum, dokazal by mi tady nekdo prosim rict, dle zkusenosti, ktere repro z tech 4 uvedenych ve vlakne vyse, vybrat? Pak uz dam pokoj... :-)

Diky!! :-)
Peta84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 5. 12. 2017 06:22

Pokud TV ma optiku a chces opravdu jenom stereo:
https://www.mall.cz/prislusenstvi-sluch ... 3k-taishan
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 12. 2017 11:40

Ahoj Peta84,
přesně jak píše Abox, koupíš minikrabičku D/A převodník Fiio D03 Taishan (propojíš s TV přes optický kabel), dál koupíš kabel analog stereo cinch/cinch a propojíš s buď aktivníma 2.1 bedýnkama se subwooferem nebo s reprákama 2.0 ( Microlab je dobrá volba v poměru výkon/cena a tam nešlápneš vedle). Při rozpočtu kolem 3.000,- Kč je volba buď tebou
uvedené Microlab Solo 6C, tam je pak i dálkáč na ovládání hlasitosti nebo taky zvukově velmi dobré řešení je i Edifier 1280 T taky s dálkáčem. Hudba na tom bude znít z telky o parník lépe než ze zabudovaných pidi-repráčků přímo v TV, jen bude potřeba mít trochu místa kolem TV.
Další variantou, kterou jsem upřednostnil já, je 2.1 kombinace Microlab FC 330 se subwooferem nebo třeba Edifier C2XD - to bude asi nejlepší, páč to má digitální optický vstup i dálkové ovládání a máš vyřešen problém s propojením. :-) Telku zapojíš přímo optickým kabelem do zadního panelu na jednotce Edifier C2XD a hlasitost a korekce zvuku
můžeš ovládat přímo dodaným ovladačem v příslušenství. Tady je recenze z Heuréky:
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... =6#reviews
a na filmy si myslím rozhodně lepší volba než bedýnky 2.0 ( ty jsou zase lepší na hudbu ).
Toť vše, přeji šťastnou ruku při výběru. Ahoj Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků