Jaké repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maroš10 28. 11. 2017 07:53

Zdravím,měl bych dotaz na všechny kdo vlastní zesilovač Nad c326bee, jaké reprosoustavy sloupové jsou asi tak nejvhodnější moje poslechová místnost je obývací pokoj 29m2 .Zatím jsem se koukal po dynavoice df-8 moje prasatko neboly šetřilka nastřádala, zatím 25000,- tak že můj strop.Podotíkám že nemám zájem o nic z druhé ruky preferuji nové předem děkuji za odpovědi a rady
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 11. 2017 09:31

Obávám se, aby nebyly ty Dynavoice s Nadem moc přebasováné. Za 25 klacků jít do nových tří-pásmových beden (tady dokonce čtyřpásmo) není moc rozumné.
Zkus přehodnotit, jestli nechceš nějaký bazar, pokud ne, tak koupíš pořád jen entry level.

Pokud ale trváš na nových, tak raději KEF Q700 teď ve výprodeji

http://www.hifisound.cz/reprosoustavy/k ... e/kef-q700
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 28. 11. 2017 10:21

Děkuji za odpověď teď jsem se na ty Kef díval taky nevypadají špatně jen jsem zapoměl zmínit že poslouchám převážně punk,rock,a sem tam metal a v některých nahrávkách basy nejsou v dostatečném množství nahrané další věc co by mě odradila od Kef je že nemají basreflex pak se mě docela zalíbíly PSB jen jsou o chlup dražší ale pokud by jsi teda věděl o něčem z druhé ruky tak sem s tím omrknu to
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod petison 28. 11. 2017 11:02

Pokud chceš nové tak na tento typ hudby budou velmi dobré https://www.studioline.cz/reprosoustavy ... style-900/
Vzhledem k 29 m2 bych se nebál přebasování.Bas umí opravdu kvalitní,žádné dunění,ale plastický rychlý bas.

-- 28. 11. 2017 11:04 --

Tady je mají za 24000 Kč
http://www.heco-audio.cz/hecoaudio/esho ... -Style-900
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 28. 11. 2017 11:14

Další věc kterou jsem zapoměl zmínit,je že poslouchám jen z gramofonu pro-ject debut carbon esprit a propojené jak jinak než van den hul.Mezi gramcem a zesíkem je postavenej předzes a to taky pro-ject phono box přenoska zatím ortofon 2m red

-- 28. 11. 2017 12:26 --

Tak děkuji moc ty heco vypadají užasně jen si nemůžu dovolit je dát tak daleko od zdi mají zadní basreflex pokud se nemílím ale určitě si je zajdu poslechnout rozhodně ale aj ten můj vlastí typ dynavoice si poslechnu nikam nespěchám tak než něco koupím tak to raději dvakrat poslechnu i když vím že pak doma to bude stejně jíné....... :-))
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 11. 2017 12:15

Zdravím,
z vlastní zkušenosti mohu doporučit tato repro : Dali Zensor 7 nebo ještě lépe Klipsch R-28F. Dovolím si tvrdit, že budou vyhovovat. Především Klipsch - mohutné basy díky 20cm basákům a přednímu bass reflexu.

Existuji na ně i testy : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... i-zensor-7 a nebo http://www.toptenreviews.com/electronic ... ce-review/
Každopádně oboje repro stojí minimálně za poslech ! Rozhodnout se však musíš sám. :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 11. 2017 12:43

Nejlepší věc, kterou můžeš udělat je, že si nějaké bedny oproti záloze půjčíš domů a budeš poslouchat ve své místnosti.
Teď už tady stejně dostaneš jen velké množství možností.

Jo a Kef Q700 maj basreflex, je to ten poslední dole tkzv. pasivní reproduktor.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 11. 2017 12:49

Ty Kef Q700 za tu cenu velmi dobrá koupě.Ted jsem četl recenzi na Polských stránkách a doporučujou je na tvrdší rockovou hudbu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 28. 11. 2017 19:16

No tak mě začínáte dobře motivovat na ty Kef q700 už jen proto že jako novinka stály 45000,- a za polovic je docela dost dobrá koupě jen aby mě naplnily prostor omrkl jsem nějaké ty recenze na youtube a jejich technologie je asi nad dynavoice k...a někde jinde zajímalo by mě jak hrajou.Hlavně co jsem tak čučel po netu tak hodně párujou do setu právě Nad + Kef sakra asi začínám být rozhodnutý a to plně.
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 11. 2017 20:56

Ja by som hlavne tie KEF s tými Dynavoice ani veľmi neporovnával. KEF je s tými Q700 niekde úplne inde ako entry level od Dynavoice. Technologicky, aj zvukovo.

Na Tvojom mieste by som zháňal možnosť, kde si vypočuť naživo a porovnať prípadne so zmienenými Dali a Klipsch. Nevyberaj podľa obrázkov. Repro sa vyberajú podľa zvuku.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 11. 2017 21:35

Ne všude jsou ty KEF k poslechu,ale řekl bych že to je vyšší třída než DALI Zensor a Klipsch .Za tu slevu bych je koupil bez poslechu.Četl jsem zkušenosti z poslechu mezi pěti páry sloupovek a ty KEFy byli prý nejlepší.

Witam,
testowałem Q 700 dzięki uprzejmości chłopaków z Fusic Wrocław-pozdrawiam.
Sprzęt:ECI3 + EMC 1 + dobre polskie kable ale nazwy nie pamiętam.
Kolumny, które testowałem to:
1.Kef Q 700
2.ATC SCM 40
3.Spendor sp 2/3
4.Xavian Preludio
5.Focal 726V

1.Przychodząc do sklepu, nie myślałem w ogóle o firmie KEF, bardziej byłem ustawiony na ATC lub Spendory, ale to co pokazały Q 700
zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
Kefy okazały się najlepsze z wymienionych, ładnie oddawały barwę electro, kapitalnie trzymały bas w ryzach, bas,średnica i góra pomiędzy sobą ładnie się zgrywały, żadne pasmo nie próbowało grać pierwszych skrzypiec, przede wszystkim nie męczyły i słuchało się ich z przyjemnością, aaaa... i warta podkreślenia jest ich przestrzeń-ciekawe 3d.
2.ATC- no nieźle, ale ten słaby bas! W porównaniu z Q 700 wypadł nieciekawie, no i ta cena 2x tyle co Kef.
3.Spendory- bardzo dobre kolumny, jedyne które zagrały na poziomie KEF, tylko ta cena.
4. Xavian- zdecydowanie najsłabsze z w/w grały jakimś dziwnym pasmem, dla mnie męczące.
5. Focal- tak sobie, lepiej niż Xavian i to wszystko.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 28. 11. 2017 22:57

Mě jde především aby mě to hrálo v mém obyváku 29m2 jak má a hlavně aby tam bylo dostatek basu nechci k tomu nějaký subwoofer chci prostě sloupy které budou hrát což asi ty kef umí mate s tím někdo nějaké zkušenosti vs nad c326bee
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 11. 2017 09:10

To, jak ti to bude hrát v tvém obýváku, ti nikdo neřekne. Může to být průser nebo ne, všechno podle akustiky místnosti a umístění beden a poslechového místa.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 29. 11. 2017 09:58

zatím to je takhle a stojí to za h...o :-D -http://10mara.rajce.idnes.cz/obyvak/
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 11. 2017 10:17

Ta polská recenze mi teda nepřijde moc důvěryhodná, není to jen nějaké fórum s ojedinělým názorem nějakého začátečníka bassheada? Jde o to, že důvěrně znám KEF R700, který je v nabídce Kefu výše než Q700 a ty Kefy K700 těm ATC SCM 40, co tam mají v porovnání, nesahá ani po paty. Je to jiná třída. A on to chlápek tam sfoukne jen konstatovánim ATC slabý bas proti Kefu.

Znám i Heco Music Style 900 - opravdu mají hodně basů, jsou přebáslý jako většina levnejch sloupů. Strašně se to změní s kvalitnim silnym zesilovačem. Pak se basy zpevní a objem se zmenší. Jenže NAD 326 to není. Majitel měl k těm Heco koncový zesilovač od NADu, mnohem výše od integráče 326 a nebylo to ono. Tehdy jsem mu to kritizoval.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků