Porovnanie 2 Repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bluesbalad 26. 11. 2017 02:29

Ahoj,

Prosim mohli by ste porovnat dva pary Reproduktorov? Ktore by ste brali k Av receiveru Denon AVR-1306 (zatial) do izby tak 25m2

1. Focal chorus 706 - 330€ za par - nove regalovky


2. FOCAL JM LAB CHORUS 710 - 250 € pouzite stlpove

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/1-paar-neue-standlautsprecherboxen-focal-jm-lab-chorus-710-224291233/

Diky za odpovede
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 11. 2017 07:24

A jaká další činnost se bude v tý místnosti odehrávat? Je to kuchyň, obejvák, ložnice, předsíň nebo koupelna?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 26. 11. 2017 10:59

Mám Focal chorus 807 V což je téměř stejná verze jako 706.Zvuk slušný,ale mají možná méně basů.Se stereo zesilovačem to je ještě dobrý ale s AV receiverem a do 25 metrů to už bede slabší.Vzal bych raději ty sloupy .
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluesbalad 26. 11. 2017 11:48

EKKAR píše:A jaká další činnost se bude v tý místnosti odehrávat? Je to kuchyň, obejvák, ložnice, předsíň nebo koupelna?


Taketo stlpy v kuchyni, to by sa varilo :tleskani

Ide o obyvak, na pocuvanie hudby

asi mate recht ze by bolo lepsie zobrat stply
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 11. 2017 01:20

No právě proto se ptám, aby to nebylo do kuchyně.

Každopádně, pokud je na sloupy místo na podlaze a ± metr kolem nich, šel bych do sloupovek. Podmínkou je ovšem bezvadnej stav - hlavně elektro-akusticky, na nějakej škrábaneček na povrchovce se u použitýho zboží moc hrát nedá.

Já třeba to štěstí mít dost prostoru nemám, tak musím mít doma regálovky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bluesbalad 28. 11. 2017 03:50

Aj ten denon mam v plane zmenit, momentalne chcem kupit yamaha A-S301 a k nemu dopasovat repro. Hore uvedene 2 modely mam momentalne moznost kupit. Takze asi bude treba vyskusat par bedni uz s novym zosilovacom.
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 28. 11. 2017 22:13

No tak kupovat zbrkle bedny,protože je možnost a přitom plánovat Yamahu,to je totální zhovadilost a nejen pro to,že si chorály s yamahou rozhodně rozumět nebudou!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bluesbalad 28. 11. 2017 23:12

Preto som tu. A ake repro si budu podla teba s yamahou rozumiet? Najvhodnejsie asi bude, ako som pisal, kupit zosilovac a potom k nemu dopasovat repro
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 11. 2017 10:20

Jestli plánuješ fakt tu as 301,tak rozhodně nepochybíš s monitor audio bronze 2,dali zensor3 ,popř. Q acoustic 3020, a pak bomba xavian Bon bonus,měl jsem to doma,výtečný regalovky,jenže ty chceš v té ceně sloupy,tam jsem skeptickej,v té ceně zvuk nic moc.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bluesbalad 4. 12. 2017 18:54

Bazi 36 píše:No tak kupovat zbrkle bedny,protože je možnost a přitom plánovat Yamahu,to je totální zhovadilost a nejen pro to,že si chorály s yamahou rozhodně rozumět nebudou!!!


S tymy focalmi ste mali pravdu.
Dnes som bol kupit Yamaha A-S301 (250€ novy) v Saturne a mal som tu moznost popocuvat ako hra s roznymi reprakmi.
Uplny vitaz u mna u regaloviek ktore tam mali, boli regalovky KLIPSCH RP-160M, ktore sa s focal chorus 706 nedali porovnat. Fakt tym focalom chybali basy.
Este keby sa mi podarilo v jednej miestnosti porovnat tie KLIPSCH s Dali Zensor 3
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 5. 12. 2017 09:59

Kvalita repro nezávisí od množstva basov. Tie sa dajú doplniť subwooferom ak je o ne veľká núdza. Kvalitu rozpoznáš v množstve detailov, rozlíšení hudby a separácii nástrojov, schopnosti podať priestor, pôsobiť na Tvoje uši príjemne, neunavovať posluchom, atď. Na to ale prídeš časom.

Radšej oželiem trochu basov ak mi repro predo mnou otvoria v malej izbe doma veľkú koncertnú sálu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 5. 12. 2017 10:54

Nejspíš vyhrál onen známý kulišák "wow-efekt", který po opadnutí přejde do "hate-efektu" a bedny povalí z domu :D. 25m2 je dost, ale záleží i na poslechové vzdálenosti.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 5. 12. 2017 12:25

Tak klipsch s yamahou,to je už trochu moc ostrý a nepříjemný,dali jsou proti tomu křišťálová studánka a monitory-bomba!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 5. 12. 2017 12:55

Mám Focal chorus 807 V a u mě basů mají dostatek.Krmím je totiž Kenwoodem DA-9010
který má 2 x 175 W na 4 Ohm.Hraje to parádně.Kvalitní rozlišení a prostor.Ten wau efekt u těch Klipschů by ti časem šel na nervy.To nejsou reproduktory na dlouhej pohodovej poslech.Spíš tak na domácí kino.Ta Yamaha je prostě nevhodná k Focal Chorus.Proto je důležitý nekupovat naslepo bez poslechu.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bluesbalad 20. 1. 2018 16:28

Tak páni. Ešte raz ďakujem za rady. Sice som nakupoval zbrklo a bez posluchu, ale už mám doma tu Yamahu A-S301 a Dali Zensor 3 ! A som velmi spokojny :tleskani
bluesbalad
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků