Porovnanie 2 Repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 20. 1. 2018 17:35

Dali Zensor 3 jsou taky slušný regálovky.Po zaběhnutí se zvuk ještě trochu zlepší.Tak užívej.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drejkys 13. 10. 2018 10:24

Ahoj, já jsem pořídil kombinaci YAMAHA R-N803D a Dali Zensor 3. Repro jsem sehnal v akci za 4980,- a proto jsem je vzal naslepo, a naslepo i tu YAMAHU kterou jsem měl dlouho v merku. Co se týče zvuku zkoušel jsem jen narychlo a zatím nejsem úplně nadšený. Vím že byste doporučovali poslech ale mám to na dlouhé lokte tak jsem to riskl. Vlastně jsem se rozhodoval ještě mezi podobným ONKYO TX-8270, ale na zahraničních forech všude psali že lepší a kvalitnější je YAMAHA. Dále byla možnost vzít jen zesilovač a k tomu třeba od YAMAHY jejich externí síťové řešení. Např. Marantz PM6006 se mi líbil moc a zase jsem zde i na youtube četl o problémech se šumějícím DACem a vyšší poruchovosti tak jsem to nechtěl riskovat. Co si myslíte o této kombinaci kterou jsem zvolil? Repro bych za tu cenu lepší určitě nesehnal, ale ten receiver mi trochu hlodá jestli je yamaha k zensorům vhodná?
Předem díky za rady.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod petison 13. 10. 2018 13:01

Tak na Yamahu R-N803D jsem měl zálusk kvůli konektivitě.Nakonec jsem koupil vintage zesilovač Pioneer A-60 a musím říct,že zvuk je parádní.Zatím nejlepší zesík co jsem doma měl.A už jich pár bylo. Yamaha R-N803D je prý zvukově na úrovni zesilovače Yamaha A-S701.Je to slušnej receiver i když třeba čistej zesilovač v té ceně prý bude lepší.Například takový NAD C 356BEE je prý zvukově o dost lepší než ta Yamaha.Tady jí na Polském foru řeší:
https://forum.audio.com.pl/topic/56545- ... biektywny/
Celkem dobrá věc je u ní YPAO,který zlepší zvuk při horší akustice místnosti.Dali Zensor 3 nejsou špatný ,ale k ta Yamaha by snesla lepší reproduktory.Například Dynavoice DM-6 ,nebo pokud máš rád kvalitní bas tak Polk Audio RTi A3 .Ty mám doma a velká spokojenost.Nebo bazar.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drejkys 13. 10. 2018 18:48

No samotný zesilovač bych musel vzít levnější aby zbylo na zdroj hudby max 15tis., a myslíš že ty zensory by třeba s Marantz PM6006 lépe nehrály? když teda opomenu obavu z poruchy.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod petison 13. 10. 2018 19:30

Ten charakter zvuku bude trochu jiný.Jestli ti bude vyhovovat,těžko říct.To bys musel někde poslechnout.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 10. 2018 11:53

Uz jsem o svem vlastnictvi retezce 6006 psal vicekrat,ale ze bych se pred koupi zminovanych nekde docetl o jejich poruchovosti,to ani nahodou!!! Muzete dat nejaky odkaz,kde se jejich nadmerna poruchovost uvadi??? Anebo jsou to jen pohadky ovci babicky,vycucane z prstu???
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 14. 10. 2018 11:58

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 10. 2018 13:13

Tak toto je bezna reklamace vadneho kusu,me nesumi vubec nic(jsem na ruchy extremne haklivy),zrovna tak lide reklamuji v řádu kusů yamahu,pioneer,cambridge,nad, o dost vice onkyo. Mel jsem na mysli poruchovost srovnatelnou s pozarucnimi defecty hdmi desky u avr onkya jistych řad. Proto jsem se divil.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drejkys 14. 10. 2018 17:39

Máš třeba i pravdu, ale v tom vlákně co postoval petison je i odkaz na nějakou zahraniční diskuzi, který je najednou nefunkční a evidentně se někdo postaral o to aby ty negativní příspěvky zmizeli. Bylo to tuším na whathifi. Tak jsem si nejdřív říkal že třeba problém odstranili revizí výrobku a když jsem hledal nějaké video na youtube tak ejhle opět ten samý problém https://www.youtube.com/watch?v=dJ2O1o5KXUc a v komentářích X dalších se stejným problémem. A to už mi jako náhoda moc nesedí. Jinak je asi opravdu co jsem různě četl Onkyo poslední dobou nejvíce poruchové.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 10. 2018 18:27

Tak ja se s tebou vsadim o co chces,ze na anglicky psanych komentarich(mnohem vetsi kupni síla napric svetem),najdes negativni prispevky v řádech desitek,na jakekoliv znacky a typy,coz je logicke. Tedy,az si nekdo bude chtit koupit libovolnou yamahu,dam si tu praci a najdu mu komentare v podobnem negativnim zneni,jako na tohoto marantze!!! Neeee,narovinu,rozum do hrsti,v dnesni dobe je preci vzdy sazkou do loterie,jak dlouho ten ktery vyrobek po zaruce vydrzi. Pokud mas ted yamahu a nedej buh by ti za dva a pul roku klekla,budes tady psat misto opěvnych ód kriticke komentare. Proto bych vybiral podle zvuku a sympatii k te ktere znacce a tim,co se muze stat za dva a vice let,bych se vubec nezabyval!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2018 19:08

Znáte Murphyho zákony?
Co se může pokazit, to se taky pokazí.
Co se nemůže pokazit, se taky pokazí.

Kup si Audiolab a budeš spokojený.
Naposledy upravil tombas dne 14. 10. 2018 21:11, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 10. 2018 20:49

No nejhorsi na tom je,ze tu je nekde vlakno o luxmanu za 250.000kc(cd player),ktery vydava ruzne šumy a brumy a reklamacni oddeleni,servis i vyrobce,se shoduji na tom,ze je vse v ramci toleranci udavanych vyrobcem. Majitel pristroje pritom nemuze poslouchat hudbu ani ze vzdalenosti 4 metru,aniz by neslysel velmi rusive artefakty. Takze bohuzel plati to same i pro velmi sofistikovane znacky....proste kus od kusu!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2018 21:14

Mám to velké štěstí, že mé komponenty nešumí, ani nebrumí, nechlastají a nežerou (jen elektřinu), ale dělají jen to co mají.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drejkys 23. 10. 2018 14:15

Chtěl bych se ještě zeptat do jaké míry je normální slyšet šum v blízkosti výškového reproduktoru v zapnutém stavu na jakémkoliv vstupu bez signálu. Když je v místnosti absolutní ticho slyším tento šum do vzdálenosti max půl metru velmi slabě, jen když přetočím volume na maximální hodnoty je šum slyšet více a to už i z poslechového místa. Možná na to mají vliv i repro nevím, ale čekal jsem že u přístroje za 20tis. to bude lepší. No a ještě jsem zjistil že když začnu měnit tu hlasitost tak je z výškáče slyšet i jakoby krokování té hlasitosti přesně v intervalech jak se mění údaj DB na displeji. Tak bych chtěl vědět jestli je to běžný jev, třeba se s tím už někdo u Yamahy setkal?
Samozřejmě že při běžném provozu to asi nevnímám i když jsem netopýr a pazvuky mi vadí, jen bych nechtěl aby se to třeba časem zhoršovalo.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2018 14:28

Vyzkoušej jestli ten šum bude i když odpojíš veškeré připojené komponenty(CD přehrávač apod.) Pokud tedy něco připojené máš.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků