Jake repro ke kulecniku?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod badikw 24. 11. 2017 11:13

Dobry den prosim o radu jake by bylo idelani repro do mistnosti cca 6x5 kde mam kulecnik
Hudba bude hrat spise po tichu
Chtel bych regalovky zavesene na strope v rozich pokud mozno abych k tomu nepotreboval woofer
Receiver mam pioneer vsx 523 cena tak kolem 10k +- za 4ks
Dekuji za rady
badikw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 11. 2017 21:23

Tady máš ukázku: https://www.dexon.cz/katalog/plosne-ins ... cerna.html
Prohlídni si celej web, třeba něco přijatelnýho najdeš. S nějakou extra kvalitou bych to pro kulisovej poslech nepřeháněl ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod badikw 25. 11. 2017 05:51

Uvazoval jsem o jamo s622 jsou tyhle lepsi? Me ty dexony nejak nejdou pod kuzi moc :/
badikw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2017 14:15

Jamo jsou pokojový soustavy - "regálovky" = musíš je postavit na nějakou poličku nebo stojan.
Ty Dexony jsou primárně "průmyslový" = mají držák na pověšení na stěnu a relativně pevný nasměrování, klidně je můžeš pověsit i pod strop. A jsou určený hlavně pro "hlásný" účely = kupujou si je instituce jako repra do veřejnejch prostor, protože mají krycí mřížky a celej design učuněnej jako vhodnej k přenášení a přizpůsobenej k montáži do veřejnosti přístupnejch prostor. Kupujou si je i lidi, co dělají přednášky = takový ti cestovatelé co objíždějí města s přednáškou a fotopásmem o cestě do Mexika a pod, nebo "šmejdi" na předváděčky s antialergickýma dekama a proti poškrábání odolným nádobím. Každopádně jsou na hranici hi-fi a PA. Nevím jak moc veřejnej chceš mít ten kulečník, ale v cimře, kde se bude šermovat tágama a kde budou lidi někdy i pod vlivem bych repráky s nekrytou membránou neriskoval ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod badikw 26. 11. 2017 04:35

O ochranu repro primarne nejde jde mi spis o zvukove spektrum a nechci rikat o kvalitu zvuku protoze vim ze za 10k asi nic moc kvalitu neporidim, ale pamatuju si kdysi drivejsi zvuk "profi beden" dexon ktery spise pripominal basovost zelezo plech a to me trosku odrazuje
Pokud povesim ty jama ke stropu co to udela se zvukem?
Byl jsem v jednej hifi prodejne a pan prodavac mi povidal ze v tej cenovej kategorii nevymyslim nic lepsiho nez JAMO nic mene nevim jestli je to prodejnim rabatem nebo skutecne pravdivou informaci, dekuji
badikw
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků