Behringer Studio 50 USB + Samsung TV (UE55MU7002)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cepart 23. 11. 2017 20:23

Vedeli by ste mi poradit, ako pripojit Behringer Studio 50 USB (manual) k Samsung Smart TV UE55MU7002?
Pripojenim reproduktorov cez USB sa vobec nic nestane, TV ich nerozpozna (notebook vsak ano, preco?)

1/4" TRS a XLR balanced inputs
Obrázek

Samsung TV /one connect: Digital audio out (optical)
Obrázek
Naposledy upravil cepart dne 24. 11. 2017 10:10, celkově upraveno 1
cepart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cepart 23. 11. 2017 22:02

Potrebujem DAC? Chapem tomu spravne, ze TV uz ma len digitalny output (a ziaden analog) a repraky maju prave analogovy input, teda potrebujem signal prekonvertovat?

Obe zariadenia vsak maju USB (Behringer sa aj podporou USB audia chvali), no po pripojeni cez USB nekomunikuju. Naopak macbook s reprakmi takto bezproblemov komunikuje.
cepart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 11. 2017 07:30

Repraky maji interni DAC, bohuzel jenom s USB vstupem. Slouzi primarne na pripojeni k PC. TV ma bezne digitalni vystup optikou, nebo analogovy pres 3,5 jack, pripadne 2 cinche. Tzn. slo by to propojit jedine analogove, kdyz sezenes vhodnou kabelaz, nebo poridit nejakej prevodnik (DAC) kterej bude mit vstup optiku a vystup analog.

Popis ze stranek vyrobce:
USB input for direct connection of digital stereo audio sources
Two analog inputs featuring XLR and TRS connectors can be used simultaneously with a digital stereo source
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cepart 24. 11. 2017 09:48

Rozumiem. Tak podme vybrat tu "kabelaz" a DAC.

Predpokladam teda, ze schema ma vyzerat nasledovne. Opravte ma, ak sa mylim.
Samsung TV (digital audio out) ->
-> Opticky kabel napr. SILVERCREST Toslink ->
-> nejaky DAC, ktory spracuje aj Dolby Digital (a nielen PCM) :?: ->
-> Analogovy kabel pre XLR (alebo radsej TRS?) :?: ->
-> Behringer Studio 50USB


Viete odporucit tieto suciastky (DAC a kable)?
cepart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 11. 2017 10:15

A co od toho čekáš? Resp. jakej máš rozpočet? Ptám se protože ty bedny nejsou určený na ozvučení TV a jestli do toho nechceš vrazit moc peněz a jenom trochu zlepšit zvuk z TV tak bych se na DAC vykašlal a koupil jenom kabel.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cepart 24. 11. 2017 10:28

Repoduktory som pouzival k PC, ale chcem ich skusit pri TV (filmy, hudba, hry). Nie som (zatial) high-end audio user, ale mam rad kvalitu.

Idealne, aby som ten DAC potom pouzil aj spatne s macbookom – teraz ich pouzivam len cez USB a btw, su nesmierne hlucne a to je velky problem, o ktorom sem napisem. Musim mat "volume 1" v OS a stiseny zvuk v appkach ako YouTube, ci Spotify, aby som prezil. Akykolvek nahodny autoplay mi dava heart attacks...

Spat k teme, rad by som vyuzil ich potencial pri TV. Rozpocet povedzme 2-3k?
Len kabel? Uz existuje kabel optical <-> XLR, resp. digital to analogue?
cepart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 11. 2017 12:15

Musíš také uvažovat o tom, jak budeš ovládat hlasitost.
Behringer Studio 50USB, jak jsem se díval do manuálu, nemají ovládání hlasitosti a z optického výstupu TV jde také neregulovaný signál.

Koukni do manuálu TV, zda je možné z ní vytáhnout regulovaný analogový signál. Pak by ti stačil jen vhodný propojovací kabel.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 11. 2017 12:23

jj přesně, já myslel využít analog výstup na TV, tam se nic nekonvertuje a využiješ ovládání hlasitosti na TV. Kvalita ale bude asi horší, nicméně u TV vysílání to je asi jedno. Já to tak kdysi taky měl a bylo to OK. Oproti zvuku z TV mnohem lepší. A kabel stojí pár korun, tak za zkoušku skoro nic nedáš.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cepart 25. 11. 2017 09:41

Denkez píše:Musíš také uvažovat o tom, jak budeš ovládat hlasitost.
Behringer Studio 50USB, jak jsem se díval do manuálu, nemají ovládání hlasitosti a z optického výstupu TV jde také neregulovaný signál.

Dobry point s ovladanim hlasitosti. Dik, Denkez. Vratim ich teda naspat k PC.

A k tomu analogovemu vystupu z TV: To by som samozrejme skusil, keby to bolo mozne. Ako som vsak pochopil, dnesne TV (alebo asopn moja UE55MU7002) uz uz nemaju analogove vystupy (s obcasnou vynimkou pre headphones - neplati u mojho Samsungu).
cepart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 10:40

vencaxxx píše:jj přesně, já myslel využít analog výstup na TV, tam se nic nekonvertuje a využiješ ovládání hlasitosti na TV.

Ten TV ale ziaden analogovy vystup nema. Ani sluchadlovy, lineout uz vobec a ani scart. Takze tie vase akademicke debaty s Denkezom su mu uplne nanic. A cez usb ten zvuk z TV tiez neposle. Potrebuje dac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků