VMA-I micro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod markar 25. 11. 2017 17:50

krmelec píše:Xaviany jsou všeobecně pohodové bedny, které se dají poslouchat hodiny. Xavian Joy je můj favorit pro příští regály.


A slyšel jsi je hrát?

-- 25. 11. 2017 18:53 --

zino333 píše:Tu je superlatív! :) Normálne mám chuť si ich vypočuť... :D


Který máš na mysli? :-D
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 25. 11. 2017 18:49

Tie Tebou ospevované VMA-I micro.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2017 19:09

markar píše:Tak fajn, řídíš se heslem "čím větší tím lepší", já ti to neberu :-D. A jako bonus jsi jasnovidec a víš, jaké znalosti mám o konstrukci reprobeden a co jsem kdy slyšel :-D.
...
Protože se vyjadřuješ značně nekriticky o jednom typu bední, kterej je sice dobrej, ale vedle kterejch jsou i lepší možnosti - byť dražší. A to ve spojení s tvojí čerstvou registrací sem vzbuzuje poněkud rozporuplnější dojmy i z tvojí recenze. Chováš a vyjadřuješ se totiž úplně stejně, jako fůra dalších čerstvě opeřenejch mláďat, který právě zjistily, k čemu má vorel křídla ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Herrer77 25. 11. 2017 19:33

I negativní reklama, je reklama a markar tedy svou zdejší misi dokonale splnil :) Je sice docela bizár, jak se člověk, kterej má možná svý první bedýnky, ohání arogantními hesly o dunících hifistech, paušalizuje zlou velkovýrobu, jako by i tam nebyly výrobky v zajímavým poměru cena/výkon, ale téma se utěšeně plní a o to tu asi vážně jde.

Za sebe můžu říct, že jsem si byl před pár lety v Počernicích poslechnout Hypu, abych se posunul na své sluchátkové cestě a k tomu mi majitel pustil i nějaký sloupky tuším za něco přes pade. A dojmy teda nic moc. Zvuk podivně tvrdej, jakoby levnej, což mě utvrdilo v tom, že ani od podobných projektů nelze očekávat zázraky.

Obecně tyhle kumštýře obdivuju, fandím jim a netvrdím, že Mikro nejsou povedený bedny (neslyšel jsem je), ale dělat tu z nich něco, co by snad mělo zdejší osazenstvo posadit na *****, je už vzhledem k jejich ceně směšný. A nebo se stal předčasný vánoční zázrak... :)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 11. 2017 19:48

Jen pro zajímavost.. Xavian už je taky považován za onu "zlou velkovýrobu" nebo má ještě co dohánět? :-))
A kolik toho musí pan Vitvar vyrobit aby ho vzali na konferenci zla? :lol:
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 26. 11. 2017 06:38

Xaviany nechtěj slyšet, nebo budeš prodávat :-D .
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markar 27. 11. 2017 22:43

zino333 píše:Tie Tebou ospevované VMA-I micro.


klidně si je přijeď poslechnout :-D

-- 27. 11. 2017 23:44 --

Herrer77 píše:I negativní reklama, je reklama a markar tedy svou zdejší misi dokonale splnil :) Je sice docela bizár, jak se člověk, kterej má možná svý první bedýnky, ohání arogantními hesly o dunících hifistech, paušalizuje zlou velkovýrobu, jako by i tam nebyly výrobky v zajímavým poměru cena/výkon, ale téma se utěšeně plní a o to tu asi vážně jde.

Za sebe můžu říct, že jsem si byl před pár lety v Počernicích poslechnout Hypu, abych se posunul na své sluchátkové cestě a k tomu mi majitel pustil i nějaký sloupky tuším za něco přes pade. A dojmy teda nic moc. Zvuk podivně tvrdej, jakoby levnej, což mě utvrdilo v tom, že ani od podobných projektů nelze očekávat zázraky.

Obecně tyhle kumštýře obdivuju, fandím jim a netvrdím, že Mikro nejsou povedený bedny (neslyšel jsem je), ale dělat tu z nich něco, co by snad mělo zdejší osazenstvo posadit na *****, je už vzhledem k jejich ceně směšný. A nebo se stal předčasný vánoční zázrak... :)


Definuj "levnej" zvuk

-- 27. 11. 2017 23:47 --

EKKAR píše:
markar píše:Tak fajn, řídíš se heslem "čím větší tím lepší", já ti to neberu :-D. A jako bonus jsi jasnovidec a víš, jaké znalosti mám o konstrukci reprobeden a co jsem kdy slyšel :-D.
...
Protože se vyjadřuješ značně nekriticky o jednom typu bední, kterej je sice dobrej, ale vedle kterejch jsou i lepší možnosti - byť dražší. A to ve spojení s tvojí čerstvou registrací sem vzbuzuje poněkud rozporuplnější dojmy i z tvojí recenze. Chováš a vyjadřuješ se totiž úplně stejně, jako fůra dalších čerstvě opeřenejch mláďat, který právě zjistily, k čemu má vorel křídla ...


Doposud jsem neměl potřebu ventilovat svoje dojmy z hifi železa. Projekt VMA je ale tak dobrej a nadějnej, že jsem do toho šel :-).

-- 27. 11. 2017 23:55 --

Pánové, zatim ani jeden z vás neměl odvahu ani koule na to, mě vyzvat k obhajobě minirecenze a detailnímu rozboru beden. Jenom tu plivete špínu na produkt, kterej jste ani neslyšeli. To značí, že si tu na fóru jenom taháte triko na ostatní a střílíte terminus technikus od boku, schovaný za anonymní IP adresu :-D.
Mimochodem, kolik z vás někdy napsalo recenzi? Tak jen do toho, zrecenzujte svoje hifi železo doma :-D.
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2017 23:15

markar píše:Mimochodem, kolik z vás někdy napsalo recenzi? Tak jen do toho, zrecenzujte svoje hifi železo doma :-D.

Ono ale napísať recenziu na jeden produkt, ktorý si človek kúpi domov je veľmi subjektívne, rpetože domov si kúpiš to čo sa ti páči a ešte si obyčajne človek aj svoju kúpu bude chcieť obhájiť, takže je jasné, že takáto recenzia by bola pozitívna.

Neviem odkiaľ si, ale pokojne sa môžeme dohodnúť, prídeš ku mne domov, prines svoje bedne a môžeme porovnať s mojimi. Toto by ma zaujímalo a malo pre mňa oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako jedna subjektívna recenzia. Ale keď by už dvaja ľudia porovnali napríklad len dva produkty a k tomu napísali čo je lepšie a povedzme aj v čom, to už by malo nejaký zmysel.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 11. 2017 07:48

Věřím ,že hrají velmi dobře,ale chtělo by to porovnat.Jsem z Liberce,klidně se můžeme domluvit,že je u mě porovnáme .Mám tu dva páry regálovek ,sice kategorie 15000 Kč ,ale zajímalo by mne zda bude rozdíl tak velkej.Mám tu zesilovač co z nich vytlačí víc než ten tvůj Cambridge .
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markar 28. 11. 2017 14:38

Nemam problém, až budu mít cestu do Liberce, klidně je naberu sebou :-D

-- 28. 11. 2017 15:40 --

Připravuju rozšíření recenze, na konkrétní hudbě, přesně jak to dělají všude jinde :-D. Pokud má někdo návrh, jakou konkrétní hudbu bych měl použít, sem s tim :-)

-- 28. 11. 2017 15:44 --

zino333 píše:
markar píše:Mimochodem, kolik z vás někdy napsalo recenzi? Tak jen do toho, zrecenzujte svoje hifi železo doma :-D.

Ono ale napísať recenziu na jeden produkt, ktorý si človek kúpi domov je veľmi subjektívne, rpetože domov si kúpiš to čo sa ti páči a ešte si obyčajne človek aj svoju kúpu bude chcieť obhájiť, takže je jasné, že takáto recenzia by bola pozitívna.

Neviem odkiaľ si, ale pokojne sa môžeme dohodnúť, prídeš ku mne domov, prines svoje bedne a môžeme porovnať s mojimi. Toto by ma zaujímalo a malo pre mňa oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako jedna subjektívna recenzia. Ale keď by už dvaja ľudia porovnali napríklad len dva produkty a k tomu napísali čo je lepšie a povedzme aj v čom, to už by malo nejaký zmysel.


Nepotřebuju si nic dokazovat, jsem poměrně zdravě kritický člověk :-D. Ano, recenze byla pozitivní, chystám rozšíření kde rozeberu aspekty beden do detailu :-)
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 15. 12. 2017 10:57

Doposud jsem neměl potřebu ventilovat svoje dojmy z hifi železa. Projekt VMA je ale tak dobrej a nadějnej, že jsem do toho šel :-).


Zvláštní na jiném foru majitel VMA I - EVO byl rád že se jich zbavil,a jiný člověk co měl o ně zájem a byl si je poslechnout u výrobce ,tak potvrdil ,že to nehrálo dobře. cituji

Byl jsem si poslechnout ta EVA a musím ti dát za pravdu, bylo to jaké si tvrdé až agresivní a nezáživné, občas tam byly světlé chvilky na středech, ale jako celek prostě ne. Ty měniče se hold někde projevit musí.
VMA-I XL o kousek lepší, ale neposlouchal jsem je dlouho.

To co mám doma zní mým uším mnohem lépe.( má Focal Chorus 726 za skoro poloviční cenu)
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 15. 12. 2017 11:23

odkaz na tu diskuzi by byl?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 15. 12. 2017 12:03

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 12. 2017 18:59

A já k tomu dodám, že každej člověk má jiný ušiska a jinej způsob vnímání "kvality zvuku" - to co upřednostňuje analytik zvyklej pitvat nahrávku až po zvuk jednotlivejch štětinek na metličkách u bicích nebo každý strunky na piánu určitě nebude vyhovovat hiphoperovi, zvyklýmu na tvrdě ekvalizovanej zvuk "tuctuctuc cink-bum do mističky" ... A nezkoušejte mi to vyvracet - už jsem slyšel tolik různejch bední včetně názorů jejich majitelů, že "tohle je to jejich best off", že si takovej názor můžu s naprostým klidem dovolit. Prostě co se líbí jednomu, bude určitě mít jak svoje zastánce, kteří mu tu volbu podpoří a budou mu ji chválit stejně jako se hned vedle najde kupa popíračů, kterým to bude proti srsti a budou daný bedny hanět jako nejhorší hnůj. Jděte radši na pivo nebo si zasouložte, ale přestaňte se hádat o suchý z nosu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miero 2. 1. 2018 17:13

na zmenu zvuku mi "staci" neutralna bedna a sw. ekvalizer.

PS: mam stale VMA-I EVO a stale nepredavam :)
miero
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků