VMA-I micro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krmelec 23. 11. 2017 09:12

Přesně tak, co se ti na tom nelíbí? Já zas chválím velkovýrobu.

A jakou že já tady cool značku fanaticky obhajuji, tak jako ty VMA?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 11. 2017 09:45

Prostě má markar jenom radost z novýho bednění, co si pořídil, tak ho pořádně vychválil na fóru. Taky jsem to tady udělal v minulosti x-krát s jinejma věcma a nikdo mi nevyčítal, že jsem troll výrobce :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2017 14:44

A dost!
Někdo má rád holky, jinej vdolky = někdo preferuje bum-cink podání, jinej má nejradši "rovný analytický" soustavy, ale každej si poslouchá ty svoje - a každej by si měl taky uvědomit, že identickou poslechovku a identický ušiska nemá nikdo další na světě, tudíž i když někdo bude mít stejnou sestavu hardwaru, jeho poslechovej dojem bude jinačí! Přestaňte se tady hádat o tom, jestli líp zní malovýroba ručo-fučo nebo automatama sekaná masovka a respektujte OSOBNÍ NÁZOR VYJÁDŘENEJ PRVNÍM DISKUTUJÍCÍM. On si ty budky koupil, on si je bude poslouchat - a až ho omrzej, on si je zase prodá ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 23. 11. 2017 16:23

To je čistá pravda.Toto vše vzniklo pouze že bylo podezřívavé , že jeho první příspěvek byl takováto recenze.Pokud by se dříve radil co koupit a po nákupu pak napsal tuto recenzi,tak by nikdo nic neřekl.Celkově je ten jeho profil zvláštní.
Registrace:12. 11. 2017 07:42 Poslední návštěva:13. 11. 2017 20:41
Dal jen recenzi a už jsem ani nezavítal.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markar 23. 11. 2017 19:52

Hezky se tu hádáte, co jsem tu pár dní nebyl :-D.

Reklamu VMA reprobednám já milerád udělám, protože jsou kvalitní jak provedením, tak zvukem. A ano, mam radost, že se konečně někdo začal skutečně věnovat zvuku a ne maržím a marketingu. Celý projekt reprobeden VMA vznikl jak jsem pochopil nedostatečnou kvalitou "renomovaných" výrobců (v poměru k ceně). A upřímě Martin Vitvar hodně ví co dělá. A neprodá vám zajíce v pytli. Kolik reprobeden si máte možnost poslechnout? Ke kolika reprobednám dostanete kompletní dokumentaci naměřených hodnot k té dané bedně?
Neříkám, že ostatní značky nedokážou vyrobit kvalitní bedny. Dokážou. Ale jsou to nadnárodní kolosy kde vždy vítězí marže nad zvukem.
Minimálně stojí VMA reprobedny za pozornost a debatu, i ony určitě ještě projdou nějakým vývojem do budoucna.

Co se týče VMA-I mikro, tak se skutečně divím, že se za ty prachy neprodávaj jak rohlíky v krámu :-D.
Očekával bych tu spíš nějakou konkrétní konstruktivní diskuzi, nikoho zatím příliš nezajímá, jak to hraje :-D.
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 11. 2017 02:26

Proč se neprodávají jak housky na krámě - protože nejsou v každým krámě ke koupi. Martin Vitvar si určitě dost dobře nemůže dovolit vyrobit 20-30 PÁRŮ od každýho svýho typu jen tak, na demonstraci někde v poslechovým studiu - jako to právě dělají ty megakoncerny.
A jak ty Mikra hrajou? Určitě nezahrajou to, co nečuní problém zahrát velkým bednám - prostě jsou limitovaný geometrickým rozměrem membrány a rezonančním objemem ozvučnice. Kmitočtově to pravděpodobně "dají", ale výkonově už ne. Neboli jsou to bedničky pro pijánko kvalitní pokojovej poslech, intimčo a Eine kleine Nachtmusik, Celine Dion nebo Enya very good - ale už s rockovou babičkou Tinou Turner nebo nějakým pořádným nářezem "vod pistolí" budou sahat na limit svejch sil - přičemž takovej opus 565 od Johanna Sebastiana zahranej v plným forte pro ně už bude přes čáru. Stačí takhle?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod markar 24. 11. 2017 07:49

A slyšel jsi je hrát? :-D

Opakuju bedny zvládnou až překvapivě velkou dynamiku a neztrácí jí ani při velké hlasitosti. Kdo pochybuje, ať si ke mě přijede poslechnout koncert Hanse Zimmera v Praze. Ten zvuk ho zarazí do sedačky :-D.

-- 24. 11. 2017 09:12 --

Mimochodem, co je "rezonanční objem ozvučnice"? To slyším poprvé :-D
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 11. 2017 21:07

Prostě vnitřní objem bedny - malá bedna ho má menší než velká, z toho plyne i rezonanční kmitočet, kterej má malá bedna vyšší než velká a záleží samozřejmě i na typu basovýho měniče, aby si s tím objemem "sedly". Mechanicky se každej uzavřenej prostor chová jako rezonátor naladěnej na určitej kmitočet, ale dva tvarově odlišný prostory se stejným vnitřním objemem se frekvenčně chovají jinak - hlavně se jedná o poměr geometrickejch rozměrů a z něj vyplývající útlum jednotlivejch módů rezonance. Proto ten "terminus technicus" jako pro někoho nezvyklá formulace. Vysoká úzká bedna rezonuje trochu jinak a jinde než krychlová byť stejnýho objemu - o nějakejch netradičních tvarech používanejch zahraničníma výrobcema jako jsou koule nebo spirálový zvukovody ani nemluvím ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod markar 25. 11. 2017 08:08

Vůbec nevím, o čem to tu hovoříš :-D :-D :-D.

Hlasitost obecně je daná parametry reproduktoru, velikostí místnosti a vzdáleností poslechu. Ozvučnice slouží jako pracovní prostor pro reproduktor a pro eliminaci akustického zkratu. Posuzovat proto hlasitost sestavy podle její vizuální velikosti je zcestné. Opakuji VMA-I mikro zaplní hlasitou hudbou standardní panelákový byt s prstem v nose :-).
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 11. 2017 09:29

Nejde o hlasitost, ale o vyzařování nízkých basových kmitočtů. Jednoduše řečeno, bedna s větším objemem má předpoklady k vyzařování nízkých kmitočtů s vyšší intenzitou nebo k nižšímu dolnímu meznímu kmitočtu. Bedna s větším objemem má předpoklady k lepšímu, intenzivnějšímu hraní basů, jak bedna menší.
Pozn.: Neplatí to absolutně, aby se zde zase nestrhl flame, jak že to je s objemem a hraním basů.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod markar 25. 11. 2017 14:26

Jakože když těmhe bednám dám větší ozvučnici tak budou více a lépe basovat? To je přece holý nesmysl. Reproduktorová ozvučnice právě vůbec nesmí hrát :-D, opak je ozvučnice u kytary nebo houslí.
To co vám hraje je reporduktor, pánové. Ozvučnice slouží pro oddělení akustického tlaku před a za membránou, aby se tak vzájemně nerušily a vůbec bylo něco slyšet. V praxi to nejvíc postihuje nízké kmitočty.
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2017 14:35

markar dne 25. 11. 2017 v 08:08 píše:Vůbec nevím, o čem to tu hovoříš :-D :-D :-D.
Hlasitost obecně je daná parametry reproduktoru, velikostí místnosti a vzdáleností poslechu. Ozvučnice slouží jako pracovní prostor pro reproduktor a pro eliminaci akustického zkratu. Posuzovat proto hlasitost sestavy podle její vizuální velikosti je zcestné. Opakuji VMA-I mikro zaplní hlasitou hudbou standardní panelákový byt s prstem v nose :-).
Nevíš, protože jseš ještě zajíc a nic lepšího než ty aktuální Mikra jsi asi v životě ještě neslyšel. A to lepšího jak ve výkonu, tak i v objemu a frekvenčním průběhu. Prostě teď máš svoje nervový centrum slasti zahlcený dojmama z novinky, za kterou jsi dal nemalou sumu oběživa (a která je opravdu dobrá, i když samozřejmě není úplně nejlepší co jde koupit, ale tam zas narážíš na cenovku) a nejseš schopnej střízlivě vnímat jiný hodnocení. Ale neboj, to přijde časem, až trochu vystřízlivíš. Neboj se toho, je to úplně normální, ani do jedný ženský nevydržíš bejt totálně a bláznivě zamilovanej dýl než asi rok - pak se fascinace až obluzení snižuje, na to jsou dokázaný fyziologický studie ...

Tudíž opakuju - hlasitost není jedinej žádoucí parametr pro kvalitní poslech a je obrovskej rozdíl při poslechu hlasitý hudby z malejch regálovek a z velkoobjemovejch sloupů. Bohužel, vyhodnotit a docenit to jde jedině v prostoru, kterej ad primo v paneláku dost dobře učunit nelze už jen z pohledu na základní konstrukci takovýho bytu/baráku. V panelovým bytě bydlím, naprosto přesně vím o čem je řeč. Musel bys mít barák a v něm samostatnou poslechovku, kde by ti do toho nekecali ani sousedi co se týká hlasitosti, ani tvoje polovice s nějakýma požadavkama na estetický hlediska rozmístění vitrínek se "střepama" (mimochodem skleněný příborníky naplněný skleničkama a porculánem jako takový jsou asi absolutně nejhorší zlo, který může na poslechovým prostoru spáchat ženskej smysl pro "estetiku") - potom bys teprve poznal, co to je HLASITÝ Hi-Fi ...

markar dne 25. 11. 2017 14:26 následně píše:Jakože když těmhe bednám dám větší ozvučnici tak budou více a lépe basovat? To je přece holý nesmysl. Reproduktorová ozvučnice právě vůbec nesmí hrát :-D, opak je ozvučnice u kytary nebo houslí.
To co vám hraje je reporduktor, pánové. Ozvučnice slouží pro oddělení akustického tlaku před a za membránou, aby se tak vzájemně nerušily a vůbec bylo něco slyšet. V praxi to nejvíc postihuje nízké kmitočty.
Ano, pokud to bude zvětšení objemu vhodný pro danej měnič, tak po zvýšení objemu budou líp basovat. Protože skutečně nehraje ta sama ozvučnice, ale její objem se projevuje na účinnosti převodu energie v samotným měniči z elektrický na tlakovou a ve frekvenčním rozsahu, v jakým je potom takovej měnič schopnej pracovat s takovou účinností, aby se to dalo sluchem poznat. Ty to sám teoreticky znáš, ale ještě jsi to nikdy neslyšel, takže si myslíš, že ti tady valíme klíny do hlavy a vyklováváme ti do ní díru - opak je pravdou, jen ti boříme tu iluzorní zeď, kterou sis pod dojmem vlastnictví velice slušně hrající novinky ve svým vybavení kolem sebe postavil ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod markar 25. 11. 2017 16:10

Tak fajn, řídíš se heslem "čím větší tím lepší", já ti to neberu :-D. A jako bonus jsi jasnovidec a víš, jaké znalosti mám o konstrukci reprobeden a co jsem kdy slyšel :-D.
VMA-I mikro ZA TY PENÍZE hrajou jako prase, podobné bedny dalších značek se prodávájí O MNOHO DRÁŽ. A v tom je ta pointa.
Nejsou dokonalé, mají své limity, jako startovní čára do hifi světa jsou perfektní.
Mě osobně by třeba zajímalo srovnání s Xavian Joy, které jsou ve stejné cenové relaci, placené recenze všude to vychvalují do nebes :-D, ozvučnice poloviční..... Nemá tu někdo?
markar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 25. 11. 2017 16:16

Xaviany jsou všeobecně pohodové bedny, které se dají poslouchat hodiny. Xavian Joy je můj favorit pro příští regály.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 11. 2017 17:39

Tu je superlatív! :) Normálne mám chuť si ich vypočuť... :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron