VMA-I micro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 14. 11. 2017 16:49

Souhlas, reklama, stejny dojem jsem mel po precteni prvniho prispevku, VMA micro proste nebasuji a hotovo, jako zadni repro pro kino super, ale jako predek nebrat
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 14. 11. 2017 16:54

Každopádně je divný,že jeho první příspěvek je takováhle super recenze.
Dej sem video ,at to alespoň můžeme částečně posoudit.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 11. 2017 19:18

Super recenze být může, člověk je vždycky nadšený, když koupí něco nového. Ale když zároveň odsuzuje všechny ostatní výrobce jak to dělaj vlastně špatně, tak je to podezřelé. Taky bych to mohl chápat z té jeho, že ostatní výrobci svoje repro dělaj, jen aby se zalíbili zákazníkům, zatímco VMA to dělá, aby se asi nelíbilo nikomu nebo co.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 15. 11. 2017 00:45

krmelec: Děláš si srandu? Markar tady napíše svůj názor, podepřený poslechem dalších několika reprobeden a tobě se to nelíbí? A to jako proč? Prostě se ti to nelíbí, takže markar je troll? Jestli nejsi spíš ty troll.
Proč by mělo být podezřelé, že někdo odsuzuje nějakého výrobce? To si jako koupíš nějaký výrobek, protože sice to všichni ostatní výrobci dělají stejně dobře, ale tenhle byl zrovna skladem? Ne, výrobek si koupíš, protože ti přijdou ostatní výrobky horší a pokládáš i ostatní výrobce za horší. O tom přeci jakýkoliv výběr je a lidi se tady dělí o takové zkušenosti.

dj wenec: Opakuji ti, že jsi VMA-I µ (jedničky) nemohl slyšet, ale slyšel jsi poloviční bedny VMA-II µ (dvojky).

petison: Asi, že se chtěl podělit o radost z poslechu a zkušenost s výrobkem.

Markar tady napsal celkem solidní minirecenzi podloženou poslechem jiných reprobeden. Sluchátka AKG701, která je zvyklý poslouchat, bere jako svůj referenční zvuk. AKG701 jsou široce uznávaná. A vy tady na to plivete stylem: "Já mám Oktávku, soused má taky Oktávku - proto je Oktávka nejlepší. A druhej zase má BMW, takže je nejlepší BMW. A třetí názor člověka, kterej zkoušel BMW i Oktávku a koupil radši něco jinýho, podle této logiky není platný."
To je mi prosím logický jako: "Chcípla mi slepice, sousedovi musí chcípnout taky."
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 11. 2017 00:54

Ještě chvíli se tady hádejte vo suchý z nosu místo seriózní diskuse nad jedním typem beden - a já zas vytáhnu kvér a ty nedávno uklizený demižóny s kyselinou a vzkřísím Ekkara Čističe ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 15. 11. 2017 08:27

Srandu si nedělám. To, že se zaregistroval, jen aby tu napsal recenci na tvé bedny, je prostě fakt.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 15. 11. 2017 12:47

To, čo Markar napísal mi nepríde ani tak ako skrytá reklama VMA. Skôr z toho cítiť to prvotné nadšenie z novej techniky. Myslím, že si tým prechádzame viacerí. Kúpime si niečo a potom z toho máme takú radosť, že ju chcem zdieľať so všetkými. Ja som sa už aspoň naučil toto krotiť a radšej si to vždy užijem do sýtosti sám. To, či má pravdu alebo nie, nie je ani tak dôležité. Každý sa k výrobcovi môže nejakým spôsobom dostať a otestovať si na vlastné uši. Ja tiež neverím, že regály budú hrať basy ako veľké bedne (počul som už veľa kvalitných regálov), ale tiež nie každý ich potrebuje. A regály môžu mať zas iné prednosti, ktoré občas stĺpy postrádajú. V konečnom dôsledku bude aj tak záležať len a len na osobných preferenciách každého človeka.
:)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 15. 11. 2017 13:24

Jenže k tvému nadšení tady nepřispěchá výrobce PMC, aby tě v nadšení podpořil.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 11. 2017 15:58

krmelec píše:Srandu si nedělám. To, že se zaregistroval, jen aby tu napsal recenci na tvé bedny, je prostě fakt.
To by mě zajímalo jaké důvody k registraci teda uznáváš.

Co já jsem si zatím stačil všimnout tak s porovnáváním beden je to stejně tak že půlku zvuku dělá místnost, takže když si člověk poslechne jedny bedny tady a jiné jinde, stejně nic neporovná a u něj doma to pak bude hrát ještě jinak. Koupil si nové bedny, má z nich radost a tak se zaregistroval a napsal recenzi.. mě to divné nepřijde. :-))
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 15. 11. 2017 16:30

Mně taky né
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 15. 11. 2017 16:45

Na druhou stranu,tady je to místo,kde si vymenujeme informace.Snazíme se obcas radou nasmerovat a taky být smerováni.
Tak by me ani ta reklama tolik nevadila.To by si spís asi mel ohládat majitel zdejsího fora,kterému by tak utíkali peníze z reklamy.A málokdo si koupí bedny na základe jednoho odstavce v recenzi.Ale má tip a ví,ze si je můze poslechnout.A pokud to budeme brát jako informaci,tak je to snad i tak trochu smysl tohoto fora.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 11. 2017 17:31

Já si vážně nemyslím že by tohle byla reklama, prostě si pisatel koupil nové bedny (zřejmě o dost lepší než měl předtím) a chtěl se pochlubit. Tak ho nechte žít (a poslouchat). ;-) Hlavně že je spokojený!
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 23. 11. 2017 00:46

krmelec tady každého, kdo napíše o vma něco pozitivního, označí za reklamu či rovnou agenta, viz
viewtopic.php?p=10061271#p10061271
obecně toto forum DIY moc nepřeje, nemá cenu sem o tom psát...
ono jak můžeš machrovat s DIY, když nemáš NAD, CAMBRIDGE atd, na které na netu najdeš samé supr recenze, že? :-P
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2017 02:23

Bandolier, jseš na omylu. VMA není DIY. VMA je normální komerční projekt, byť dělanej malosériově a skoro celej "handmade" čili ručo-fučo, ale výrobce to má jako hlavní předmět podnikání = dělá to profesionálně.

Označení "DIY" se v anglosaským prostředí používá pro výrobky učuněný neprofesionálem v oboru, klidně i ze stavebnice, ale hlavně nevýdělečně, čistě a výhradně "pro sebe" - což je i význam tý zkratky, protože vychází z anglický fráze "Do It Yourself" = "Udělej Si Sám".

Jo, kdyby Martin Vitvar dodával sadu napižlanejch desek plus dva metry čtvereční dýhy podle zákošova výběru, tubu lepidla, dvě krabice s reprákama a vexlou plus pytlík šroubů a plechovku laku navrch - vyber si podle vzorkovníku, kup a postav si z toho sám doma reprosoustavu, pak by výsledek byl DIY. V momentě koupě finalizovaný soustavy "na klíč" to žádný DIY není...

A úmyslně se v tenhle moment vyhejbám vyjadřování se na téma "kvalita VMA soustav" - vyjadřuju se čistě jen k označení za "výsledek kutilství". Subjektivní vyjádření dojmu z poslechu je každýho jeho osobní věc.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 23. 11. 2017 07:41

omlouvám se za špatné vyjádření, měl jsem tedy dle tvého výkladu na mysli toto:
jakmile zde někdo pochválí malovýrobu = např VMA, BVaudio, HYPA atd, je označen za reklamu či rovnou agenta
prostě známé značky jsou více "KŮŮL a nic nehraje líp"
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků