sestava 5.1 do 30000kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 26. 10. 2017 22:09

Dobrý den,potřeboval bych radu od profíků,abych nebyl zklamaný. Chtěl jsem si pořídit av receiver ONKYO TX-SR373 https://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-sr373/# a k tomu Jamo 626 https://www.slevyelektro.cz/sestavy_rep ... 2929263-0/ ,ale po třech dnech čtení na foru už si tím výběrem nejsem vůbec jistý. Receiver pořídím uřčitě z bazaru (Marantz, Onkyo nebo Denon do 10000kč) ,ale teď nevím co s těma repro. Chtěl jsem sestavu 5.1 kvůli výrazným basům (basák prostě chcu) a Jamo 626 se mě za tu cenu zdála dobrá,ale tady je na Jamo samej negativ. Mohli by jste mě teda poradit co se dá v takové cenové relaci pořídit? Možnost poslechu nikde nemám (jsem skoro pořád v německu) a proto bych dal na vaše rady. Nejsem nějak naročný a bude to má první sestava (když nebudu počítat av receiver sony,co mám deset let v garáži). Sestava bude v obyváku 5,5x5m + kuchyně 2x3m. Předem děkuji za každý ohlas.
Edit:sestava bude 70% na filmy a 30% hudba.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 27. 10. 2017 06:36

Ahoj, vím že to není bazar, nicméně bych mohl nabídnout mou sestavu. Né že bych vyloženě musel prodávat, ale stěhuji se do většího a zvažoval jsem upgrade. (receiver určitě + dokoupení reproduktorů), mám ještě v záruce z hifi obchodu onkyo TX-NR 646 + set Q Acoustics 2050i, sestava se skládá z předních sloupů QA 2050i, středu qa 2090, zadků qa 2010 a subwooferu qa 2070i. Je k tomu kompletní kabeláž a na zadní repro mám držáky do zdi od qa, které jsou aktuálně vytuněné jako volně stojící. (nicméně i na zeď se dají stále přidělat) Kabel je i k SW. Kupováno za 43 ve slevě za komplet, za těch 30 bych to klidně prodal, pokud by jsi měl zájem.

Tak dnes se ještě set prodává tady:
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... i-set-5_1/

jsou tam veškeré informace.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 27. 10. 2017 08:35

Ahoj,nabídka je to určitě zajímavá,ale mám trochu strach z rozměrů sloupových repro, 27cm bude asi moc. Jeden sloup bude vedle tv stolku (ten je udělaný na zakázku,tak posunout nepůjde) a vedle zdi. Jsem opět v Německu a dojedu 2.11. tak bych to změřil a dal bych vědět. Ještě se zeptám v jaké je to barvě? Černá by byla fajn,pokud by byl černý i receiver.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 27. 10. 2017 11:58

Je to graphit. Mohu vyfotit jak vypadají teď. Stačí poslat do SZ tvůj e-mail. ;-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 27. 10. 2017 14:49

Pověřil jsem manželku o změření a nenacpu vedle stolku širší repro jak 25cm. Takže mě nezbude asi nic jiného než pořídit ty Jama. Ještě jsem našel repro Heco Victa Prime set 502 Sub,které by mě tam vlezly. Je to sice o nějakou kačku dražší než jsem chtěl,ale pokud by to byla lepší volba jak Jamo, tak bych do toho i šel. Má někdo s tímto setem zkušenost?
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 10. 2017 19:12

Heco Victa jsou dobrý bedny, dřív jsem je měl. Ale jestli jsi v Německu tak mrkni tam, Němci maj hifi techniku levnější než tady v ČR. A možná i nějaký ty jejich znacky by stálo za to poslechnout.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 27. 10. 2017 19:44

V Německu sice jsem,ale dělám každej den dvanáctky a žádnej obchod tady nestíhám. V neděli dělám šest hodin,ale to je zase všude zavřeno. A doma když dojedu,tak se musím věnovat manželce a dceři. Zkusím si tady domluvit volno a někam se poblíž podívat.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 27. 10. 2017 22:27

Pokud spíše filmy, tak třeba tento set za 20t, Swans D3,2 HT 5.0 https://elektro.bazos.cz/inzerat/805570 ... heater.php Pro začátek stačí i ten levný receiver, bedny bys už nemusel v budoucnu řešit. Měl jsem vyšší model kdysi ( Swans Diva 6.1)ale mám menší cimru než ty, tak jsem předky měnil, centr a zadky jsem si nechal. Rozměry mají švh 240 × 340 × 1070 takže by vlezly.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 28. 10. 2017 10:41

Vypadají hodně dobře,jen mě tam chybí ten subwofer. Ale pokud to jsou bedny přímo na filmy,tak by tam basy chybět snad neměli. Zkusím borcovi zavolat jestli je ještě má a domluvit se s ním na poslechu. Díky za typ..
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 28. 10. 2017 21:46

Tak jsem se s klukem domluvil,že si pro ně v půlce listopadu zajedu. Škoda jen,že už nemá receiver a není možnost si to poslechnout. Taky jsem trošku hledal na netu,že bych si k tomu časem pořídil sub ve stejné řadě,ale nikde v evropě jsem nic nenašel. Dokonce jsem nikde nenašel ani ten set. Hledal jsem špatně nebo se opravdu v evropě neprodávají?
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 28. 10. 2017 23:26

Já svojí sadu Swans Diva 6.1 kupoval v roce 2005 u Pavla Dioka v ostravském studiu Panský dvůr, teď se přestěhoval na barák do Ov-Proskovic http://www.hifi-studio.cz/vyrobce/swans/ , ale už tuto značku nanabízí. Info na ně ti určitě poskytne. Tady máš aspoň sken z časopisu https://johanx.rajce.idnes.cz/Skeny_A_V ... D3.2HT.jpg Sub můžeš pořídit i jiné značky. U muziky ti chybět nebude a u kina je to taková třešínka na dortu, dodá tomu razanci.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 29. 10. 2017 07:55

Díky za info..
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod Jihomoravák 6. 11. 2017 17:05

Tak už jsem byl rozhodnutý,že ty Swansy vezmu,ale po dalším pročítání fóra,už zase nevím. Přední a středový repro má 4ohmy a zadky 8ohmu. Co jsem tady vyčetl,tak nesmím k těmto repro připojit avr s menší impendenci jak 4ohmy. A to je ten problém. Do avr bych chtěl dát cca 15000,ale skoro žádný se 4ohmy jsem nenašel. Měl by tady někdo nějakej typ který avr k těmto repro pořídit? Nechci se nějak omezovat v hlasitosti při pořízení avr s 8ohmy. Jediný co po avr požaduji je internetové rádia, acr (jestli to píšu správně,automatické zapínání při zapnutí televize) a dostatečný výkon k těmto repro. Budu rád za každou radu.
Jihomoravák
Junior

Odeslat příspěvekod check 6. 11. 2017 17:19

Hele na zahraničních serverech běžně trápí 6/8 Ohm receivery do 4 Ohm beden a měří max. výkon do 4 Ohm. Prý je to nějaké omezení stran příkonu zesilovače a jeho účinnosti, že proto udávají 8 Ohm rating, aby měli lepší účinnost a EU byla šťastná.

Takže já bych se toho nebál, není nic jednoduššího než receiver vzít k majiteli beden a vyzkoušet jestli to funguje v pohodě a receiver neprotestuje. Jsou v něm ochrany a vypnul by se, kdyby se mu něco nelíbilo.

Další věc je, že třeba tuším Yamaha dělá receivery, které zvládnou po přepnutí 4 Ohm zátěž.

Ale upřímě za 30k bych si radši pořídil pořádný třípásmový sloupový reprobedny a stereo zesík. Udělá to větší radost i bez subvoleferu :-). Alespoň já osobně jsem na stereo přesvědčil spoustu lidí, kteří přišli s tím, že by chtěli doplnit ke stávající sestavě subwoofer nebo že chtějí domácí kino. Odešli s velkýma sloupovkama ve stereu a ještě ušetřili na zesíku.
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 6. 11. 2017 18:22

Já nevím, třeba tato nová Yamaha RX-V483 https://www.l-e.cz/receivery/5-1-kanalu ... gKRHfD_BwE která se může pochlubit cenou EISA a zbyde ti i na káble. :-) Vlastně jsi chtěl spíš bazar... Zvukově Cambridge Audio je dobrý ale nemá ty fičurky.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků