"výchylka" membrány reproduktoru

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondou 14. 10. 2017 12:21

Zdravím, dostal jsem se k celkem pěkným reprobednám a zesilovači od Sony component system, někdy za začátku 90. let. Zesilovač má výkon 2x50W, na reprobednách je 120W max. Prodávalo se to jako set.
Všiml jsem si že už když dám zesilovač něco přes půlku (13-14h), tak při hodně basové hudbě mají basáky už celkem velkou výchylku. Tak by mě zajímalo jestli se nemůžou časem nějak poškodit, ještě k tomu když to případně na nějaké párty více "ohulím".
Na jednu stranu, když je to set a není to žádná čína (japonský zesák, německé bedny), tak si říkám že by to mělo být dimenzované, na druhou stranu se mi už u jedno setu soundbaru+SW stalo že se u subwooferu urval závěs basáku a musel jsem to lepit chemoprenem.
ondou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Durannn 14. 10. 2017 12:53

Kdysi jsem měl sestavu Technics, byl to takový ten systém na 4 oddělitelné části + repro. Myslím že nějaká série Technics SA-EH xxx, přesný model už nevím. Byl tam "prý" CLASS A koncový stupeň, no ... to je otázkou. Nicméně, reprobedny (nějaké 2,5 pásmové) stály pěkně za prd, spálil jsem tam tweeter poměrně rychle. Byly to nějaké "Made in Spain" ptačí budky, opravdu prasečina, prodávat něco takového, kde byla (KDYSI !!!) původní cena 20 tisíc, to je nehoráznost. Pak jsem to zapojil na staré dobré Tesly s ARN 5608 a zvuk byl úplně někde jinde. Takže ke tvému dotazu, .. o těchto sestav je všechno možné, i když by to mělo být mezi sebou přizpůsobeno :)
Durannn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků