Pískání reproduktorů (Harman Kardon)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod garemex 4. 9. 2017 18:39

Dobrý den,

před dvěma týdny jsem si pořídil reproduktory Harman Kardon Soundsticks III. Po rozbalení a zapojení hrály úžasně.
Avšak poslední 3 dny se potýkám s nepříjemným problémem. Oba dva satelity pískají (cca na vzdálenost 2 metrů je to celkem dost slyšet).
Problém výstupu z PC to není (pískají i po odpojení kabelu).
Zkoušel jsem i jinou zásuvku, žádná změna.
Kabely vedoucí ze subwooferu k satelitům jsem dal dál od sebe, nic.

Nemáte někdo nějaký nápad, co by to mohlo být?
Bohužel se obávám, že jde o vadný kus.

Děkuji mnohokrát,
Jakub
garemex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 9. 2017 21:12

Dokážeš odhadnout tón, nebo kmitočet?:
Nebo to pískání nahrát třeba mobilem a upnout jako soubor na nějakej úložnej server? Pískat můžou jejich napájecí zdroje (nežádoucí vlastnost), nebo taky můžou kmitat jejich zesilovače (tuplem nežádoucí vlastnost). Je potřeba zjistit, odkud přesně se pískání bere - jestli to produkuje přímo membrána akustickejch měničů, nebo jestli pískání produkuje například špatně impregnovaná (lakem zalepená) akumulační tlumivka (cívka) ve zdroji. Chtělo by to nechat poslechnout nějakýho zkušenýho technika, kterej by odhalil co to vlastně píská - anebo rovnou reklamovat a požadovat odstranění pískání jako nežádoucí vlastnosti kompletu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 8. 9. 2017 10:27

Ja by som to nehrotil hned ako EKKAR. Mas to doma 2 tyzdne. Zanes to na reklamaciu a nespekuluj s tym. Je to nove a nefunguje to tak ako to ma. Ty nie si technik, ktory sa v tom ma rypat a zistovat co je coho pricinou. To by si mohol az by si mal produkt po nejakej zarucnej lehote.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 9. 2017 11:38

EKKAR píše:... Chtělo by to nechat poslechnout nějakýho zkušenýho technika, kterej by odhalil co to vlastně píská - anebo rovnou reklamovat a požadovat odstranění pískání jako nežádoucí vlastnosti kompletu ...
Nikde jsem nepsal, že to má rozebírat, otevírat nebo jinak demolovat nebo pitvat - pískat to může úplně klidně proto, že opodál "běží" nějakej další spínanej zdroj, kterej má nežádoucí vysoký vyzařování a doposud nebyl s ničím konfrontovanej = ničemu nevadil. Až teď, kdy se přinesly a kousek vedle postavily repráky s bezdrátovou technikou = s citlivýma vstupama, to vadit začalo. Problém úplně klidně může bejt mimo těch repráků, který nežádoucí vyzařování zdroje neplnícího požadavky na úroveň vnějšího EMI "baští" jako užitečnej signál a zesilujou ho. TOHLE jsem myslel tím poslechem zkušeným technikem - samotná reklamace nemusí vůbec přinýst žádoucí výsledek, pokud bude komplet zkoušenej v jiným místě, kde bude jiná úroveń vnějšího rušení - a prodejce se zamítnutím reklamace bude plně v právu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 8. 9. 2017 11:51

Rozumiem ti, ale písal že zo začiatku mu hrali dobre a stávajúce problémy má až posledné 3 dni. A skúšal aj inú zásuvku. Pochybujem že priniesol domov nejaký "nukleárny reaktor" ktorý by mu to začal takto rušiť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 9. 2017 14:05

Stačí aby si něco takovýho pořídil soused do 50m daleko, napojenej na shodnou fázi, z jaký má tazatel napájenej byt - a aby oba byli na konci pobočnýho linkovýho vedení dál jak cca 300m od trafačky. Pokud je na takovou malou trafačku napojenej nějakej menší průmysl - stačí blbá autodílna s tyristorovou svářečkou nebo jiná minipidivýroba, kde se něco řídí fázově regulovaným výkonem, má to v přívodu jak z praku a bez vstupního filtru pro síť se to neobejde. Ale co to přesně dělá musí rozpoznat znalá osoba, která třeba i něco vyzkouší nebo dokonce změří. Sám doma a bezmocen ani s "battle planem" by se z tohohle nevysekal ani Macaulay Culkin ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 11. 9. 2017 10:24

Tak nech to zoberie niekam k bratovi, babke alebo čo ja viem kam a nech to skúsí na úplne inom mieste. Urobí si aspoň predstavu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků