Co vše koupit pro kvalitní domácí zvuk?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Scarredbody 17. 8. 2017 12:04

Dobrý den.
Chtěl bych si pořídit do svého pokoje co nejvíce kvalitní zvuk na filmy tak i na hudbu.
Mám jíž zakoupenou televizi od značky Panasonic s úhlopříčkou 127 cm.
K tomu mám zakoupeno domácí kino od značky Samsung 7.1 domácí kino Blu-ray 3D, 3D Sound Plus s efekty Vertical Surround, Horizontal Surround a 3D Depth Sound, Crystal Clear Amp, převod 2D na 3D, Smart Hub, Samsung Apps, AllShare, AnyNet+, FM tuner s RDS, WiFi, HDMI, USB více https://www.czc.cz/samsung-ht-d6750w/105677/produkt.
Stále mi přijde, že by se i tak zvuk dal zlepšit.
Přemýšlel jsem nad receiverrem, který má dolby atmos, ale zas nevím jestli by samotné reproduktory neměly podporovat dolby atmos, aby to uměly přehrát.
Také bych chtěl, aby to umělo Zlepšovat kvalitu komprimované hudby a i zvyšování rozlišení 1080p na kvalitu 4k
Problém je, že zvuku nerozumím, a nepobírám ani různých výrazům co obsahuje nějaký receiver.
Tak nevím, jestli je lepší si koupit novější domácí kino a nebo dokoupit k tomu to co mám nějaký recevire.
Budu moc rád za každou radu...
Pokud by byl někdo ochoten poradit, popíšu i rozlohu svého pokoje a oken i dvěří
Chtěl bych do toho vložit tak 60 000 kč.
Scarredbody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 17. 8. 2017 12:29

Za 60k už se dá něco zvládnout. To domácí kino bych vzal a hodil někam na bazar, to opravdu není optimální.

TV je chytrá? Nebo z čeho se přehrávají filmy?
Rozměry pokoje?
Nějaké akustické úpravy?

Pokud se bude přehrávat z nějakého přehrávače a není potřeba bluray mechanika, viděl bych to na nějaký nvidia shield 2017, ten by měl přechroustat vše, má android 7.0, dá se na to hodit kodi a podobné programy. (přehrávač nebude mít problém s nejnovějšími kodeky)

Co se týká toho atmosu, ještě není tolik titulů. Většinou vychází na Bluray, případně 4K MKV ripy již většinou DTS:X a Atmos stopu mají. Chce zvážit, na co se bude koukat. Pokud je pokoj nějaký maličký, asi bych ten atmos nehrotil. Hlavně ty levné AVRka umí atmos pouze 5.1.2, některé (už o něco dražší 5.1.4), pokud bychom se bavili o 11 kanálovém AVR, aby uměl 7.2.4, tak jsme někde kolem 60 tisíc jenom za AVR a kde je repro? Opravdu chce zvážit, jestli je Atmos potřebný v závislosti na rozpočtu a na velikosti pokoje. Sám nad Atmosem přemýšlím, mám vyhlídnuté 4 stropní repro za cenu 14 tisíc korun + kabeláž + stropní podhled + akustické úpravy (není to sranda).

Hoď sem ten pokoj + jak to tam vypadá, jaké jsou úpravy, pak z čeho se bude přehrávat.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 17. 8. 2017 13:23

Myslím, že tohle by ti mohlo udělat radost https://www.avhifi.cz/e-shop/blu-ray/bl ... -eu-detail

Aktuálně za výprodejovou cenu

CZ recenze: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... o-bdp-105d
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda2 17. 8. 2017 13:41

Já patřím ke "staromilcům", kteří u hifi zařízení mají na prvním místě zvuk a vše ostatní je až poté.

Tzn. za sebe bych doporučil co nejmíň třepit rozpočet na velký počet beden a držel bych se klasické koncepce 5.0 s většími sloupy vepředu, které zahrajou pěkně nízko. Rychlým pohledem na aktuální nabídku se v tomhle světle jeví receiver Pioneer a bedny Jamo.

Měl jsem možnost slyšet Atmos v akusticky špatném prostředí (běžný obávák) a v místnosti s velmi dobře ošetřenou akustikou a bylo to nebe a dudy. Proto bych pořízení Atmos nedoporučil pokud neplánuješ výrazné akustické úpravy. Navíc, jak píše shamp1x, kvalitní sestava na Atmos je o jiném rozpočtu, než jakým disponuješ.
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revellrevell 21. 8. 2017 14:47

presne tak souhlasim s Petuldou, na jednu stranu byste chtel Dolby Atmos a na druhou stranu nemate moc predstavu, co vlastne receiver umi (nebrat doslova).

Jako vzdy plati - radeji mene kvalitniho repra nez spoustu srotu. A tech 60k je tak akorat na slusnou kvalitu 5.1/5.0 - jako noveho, s bazarem uz to muze byt nadprumerne.

Bazar: Receiver 15-30, Sloupy 20, center 10, zadni zbytek a vidis, moc nezbyde.

Jinak si dat pozor na receiver, vyrobci se chlubi Watty, ale spouste uz pak dochazi dech (ne ve vykonu, ale spise pruznosti reakce/kontrole basu). Brat radeji vyssi rady, ktere jsou navrzeny na vyssi zatez.

Spis bych postupoval dale se subwooferem a pak treba 7.1. Jinak nektere receivery jiz nabizeji Atmos (ale logicky cim vic kanalu, za stejnou cenu, tak se musi na necem jinem setrit)
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků