Regaly Canton či sloupove Canton

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kombein 14. 8. 2017 20:00

Zdravim pánove či dámy, potřeboval bych poradit. Již pár let zvažuju koupi reproduktoru Canton z řady chrono a ne a ne se k tomu dokopat. Před 3 lety jsem si koupil reciever Onkyo TX-NR 616, zatím na něm mám bedny ze stare hifu panasonic ak-40. Moc se mi designově líbí ty cantony v bílé barvě, mám obývák v bílém lesku, hrají pěkně, takže jiné ani nechci. Zabouchl jsem se do nich. Mám ale dilema, místnost 18m ctverecních. Vždy jsem chtěl Chrono 509 DC či 509.2, avšak levnější jsou jejich regály 502.2 či 503.2. Na tu místnost by asi stačily, avšak když si k nim připočtu také stojany, tak jsem šul nul na stejné ceně cca 20000 +-. Teď mám dilema, jestli nejsou ty sloupy vzhledem k místnosti a recieveru zbytečně přestřelené, a vzít regálovky, i když to vyjde na stejné peníze zhruba. Co byste zvolili vy? Díky moc.
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod petison 14. 8. 2017 20:20

Ten receiver rozhodně na ty 509 DC nebude stačit.Respektive nevyužiješ potenciál těch beden.
Musel bys koupit nejlépe třeba bazarový stereo zesilovač.K tomu receiveru ti stačí třeba tyto bílé regálovky:
https://www.slevyelektro.cz/regalove_re ... 5384623-0/
nebo ty 502.2 či 503.2
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kombein 14. 8. 2017 20:51

Jakto? Má 165w na kanál, to musí utáhnout přece. Vždyť kvůli tomu jsem to kupoval. To onkyo mě stálo 12 tisíc, schválně jsem připlatil a koupil vyssi model a vyhnul se yamaham a pioneerum za 6 tisic.
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod petison 14. 8. 2017 21:03

To není jen o watech..AV receivery v této cenové kategorii na stereo poslech prostě nezahrají kvalitně jako např. stereo zesilovač za 12000 Kč.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 8. 2017 21:06

Tohle Onkyo ma pro realny hudebni signal, ktery neni v limitaci, skutecny vykon tak 2x80 W. Celkem.zretelne to plyne z technickych udaju udavanych vyrobcem.
To samo o sobe neni malo, ale kvalitni zvuk neni zdaleka jen o vykonu. Levny AVR a kvalitni zvuk pro stereo muziku nechodivaji ruku v ruce.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kombein 14. 8. 2017 21:08

To jsi mě moc nepotěšil. Já to kupoval právě na ty bedny. A zrovna to Onkyo, i když jsem chtěl AV Denona. Kdybych to věděl, tak si koupím obyč. reciever za 6 litrů na regálovky
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 14. 8. 2017 21:19

Tady nejde o Wty, ale celkovou konstrukci. Reciever je určitě na stereo nebo kino ?
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 15. 8. 2017 04:43

V bielom su aj Dali Zensor 5 alebo vacsie Dali Zensor 7.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 8. 2017 08:55

kombein: Nesmíš tady slepě věřit každému.
Tvůj AVR ve stereorežimu těch udávaných 2 x 165 W dá, to jen Petulda zase pouští ty své bubáky.
Pokud máš poslechovou místnost dobře zatlumenou a regály bys musel dát na stojany a žádné místo by ti neušetřily, zvol klidně ty sloupy.
Vícekrát jsem slyšel hrát i větší sloupy v obdobně malé místnosti a žádný probmém v tom nebyl.
Ano, podmínkou je její dobré zatlumení.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kombein 15. 8. 2017 08:58

Na stereo, 5.1 nechci. Mam ho napojene na televizi a posloucham zvuk na repro z tv a taky si poustim hudbu. Ja myslel, ze to Onkyo prave zadny low-end neni.

-- 15. 8. 2017 10:03 --

Petulda: za 12 tisic je levny reciever? Onkyo je prece paradni a kvalitni znacka ne? I presne tento typ jsem mel za kvalitni, talze kdyz pisou 165w na kanal, tak to prece musi byt pravda ne? Jsem z toho nesvuj teda. Levny reciever je u me 6 tisic.

-- 15. 8. 2017 10:15 --

V parametrech 509 DC je psano zatizitelnost 160/320 W. Tech 320 je asi maximalni vykon, ale co tech 160? To je co? A co kdybych zvolil 508.2? Tam je u nich psano toto: nominalni 130 w, hudebni 200. Maji oproti tem 509 ale menice 160 mm misto 180
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 15. 8. 2017 09:40

A na co si si kupil AV receiver iba na stereo ? To si mohol mat za tie peniaze kvalitnejsi stereo receiver alebo stereo zosilnovac. Inak v teste Onkyo TX-NR 626, co bude prakticky to iste ako Onkyo TX-NR 616, bol zmerany vykon 146 W/4 Ohm 1kHz sinus na stereo. Kazdy ma ine naroky na kvalitu, takze pre niekoho je receiver za 12 tisic lacny, pre ineho zase nie...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod poprdaj 15. 8. 2017 09:52

Myslím, že tie 508.2 ti budú bohato stačiť. 18 štvorákov ozvučia bez problémov. Tých 130W znamená, že tento príkon dokážu dlhodobo zvládnuť, ale určite to dlhodobo nezvládneš ty :)
poprdaj
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kombein 15. 8. 2017 09:59

Anton: protoze stereo reciever pred 3 lety nesel propojit s dvd, tv, a pc pres hdmi dohromady.

-- 15. 8. 2017 11:01 --

Poprdaj: jenze je velky problem je sehnat. Ja prave myslel, ze kdyz tam jsou vetsi menice a vyssi citlivost tam je myslim taky u tech 509, tak ze to je lepsi
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 8. 2017 13:01

kombein:
K ceně: obecně se AVR prodávají v cenovém rozpětí od cca 5000 Kč do cca 100 000 Kč. AVR za 12 už tedy není to úplně nejlěvnější, co se dá koupit, pořád je ale na začátku nabídky.

Ke zvuku: stereo zesilovač za 12 tis. by poskytl na první poslech kvalitnější zvuk. To ale asi víš a podle toho, co píšeš, jsi upřednostnil radši konektivitu. Nic proti tomu, každý má jiné priority a podle nich jedná, takže cajk ;-).

Ke značce: Onkyo je srovnatelně parádní a kvalitní značka, jako Yamaha, Marantz, Pioneer, Harman/Kardon aj.

K výkonu: Ano, Onkyo TX-NR616 dle specifikace dá 160 W na jeden kanál, ale jde o to, ZA JAKÝCH PODMÍNEK. To prodejci běžně neuvádějí, je to většinou uvedeno až v podrobných datasheetech. Proto to mnohé méně zkušené a technicky ne-erudované čtenáře mate (viz třeba příspěvek od Denkeze).
Konkrétně pro NR616 výrobce uvádí těch 160 W při provozu jednoho kanálu, 6 Ohmech, signálu 1 kHz a v limitaci, tedy lehce za smysluplným výkonovým rozsahem zesilovače.

Analogicky k autům je to jakoby výrobce auta uváděl maximální rychlost auta při jízdě z prudkého dlouhatánského kopce se silným větrem v zádech na uzoučkých přehuštěných pneumatikách.

Onkyo reálný výkon NR616, tedy pro oba kanály zároveň, 8 Ohm, komplexní signál 20 Hz - 20 kHz a pro "rated" THD+N neuvádí. Leccos ale napovídá údaj, že pro "rated" THD+N 0.08 % je výkon poloviční. Konkrétně tedy 80 W při jednom kanále, 1 kHz, 6 Ohmech.

Takže s těmi 2x80 W pro reálný provoz (oba kanály, 20-20k Hz, THD+N 0.08 %) jsem to ještě o dost přepísknul.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 8. 2017 13:51

Stačily by jejich regály, ale s velkou pravděpodobností nebude problém koupit si rovnou i ty 509 do místnosti 18m2. Taky jsem jednu dobu měl ještě o dost větší repro v podobné místnosti. Problémy s akustikou byly až při větší hlasitosti. Tohle je hodně individuální, záleží třeba i jak moc máš zabydlenou místnost, jestli to není nějaký holobyt.

Jak už tady padlo, oproti repro slabší článek v řetězci bude ten receiver. Kvalita obvodů zesilovače podobných přístrojů opravdu nebývá zrovna nejvyšší. Abych to vysvětlil pro laika - jde o to, že výrobce musel udělat spoustu kompromisů, aby do toho narval koncové stupně a předzesilovače pro 7+2 kanály + spoustu elektroniky a dekodérů, síťové funkce, milion konektorů a to vše jen za 12 tis. za nové. Úplně mě polévá horko z představy co je ve vstupní třídě za 6000,-. Nejspíš úplně ty nejlacinější komponenty osekané úplně na kost, aby to zesílilo signál a vyloudilo nějaký zvuk. Teď si představ klasický stereo zesilovač za stejnou cenu. Má jen 2 kanály předzesilovačů a koncových stupňů, napájecí zdroj, nějaké přepínání vstupů a dálkové ovládání a to je vše. Nic víc. Peníze tak výrobce přesměroval do kvality obvodů zesilovače. A to nemluvím o tom, že by měl výkon třeba jen 50W což nižší třída stereo zesilovačů běžně mívá. Výsledek kdybys postavil vedle sebe receiver a stereo zesilovač za stejné peníze a připojil k LS 509 - nejspíš bysis z toho rozdílu sednul na zadek.

Ale abych to uzavřel, hrát to bude i s Onkyem a vzhledem k tvým dosavadním poslechový zkušenostem, nejspíš se ti zvuk bude líbit a budeš spokojen. Oproti repro z AK40 to bude mega skok nahoru. Asi bych se nenechal zvyklat. Vim i o lidech co měli mnohem dražší repro k nějakému receiveru a pochvalovali si to. Když člověk nemá srovnání s lepším, tak ho nic moc netrápí :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků