SHAN Sněhulák 2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 4. 8. 2017 15:00

Na tom zvuku infinity 61 mk2 se mi pořád nějako nezdají ty výšky a jejich sladění se zbytkem pásma a tak mi to nedalo a stále pokukuju jinde a našel jsem tyto kousky...
Myslím, že s touto soustavou by už měl skutečně nastat posun ve všech směrech, ne pouze v basové části ne?
Co si o nich a jejich ceně myslíte? :)
Pán je ještě má, mám možnost zajet si je o víkendu poslechnout s vlastním zesilovačem...
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ehulak-ii/
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 5. 8. 2017 10:22

Na to jak je to velké a udělané, to i ve své době byla "relativně" levná bedna.
Kdysi dávno (asi 20 let zpátky) jsem na chvíli o nich taky uvažoval, ale mám pocit že i nějaké recenze na ně tenkrát nebyly žádná hitparáda. Navíc budou mít cca 20 let, nemá k nim síťky a poškozená dýha :hm
Na druhou stranu budou v interiéru asi vypadat monstrozně :-D
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 5. 8. 2017 16:16

Mno.... je fakt, že ty mřížky, to je fakt asi problém přes který se po dlouhých úvahách nepřenesu... Přecejenom se tady často vyskytuje dítě co mi zmordovalo už jeden tweetr a navíc 3 šílení psi :-D
Takže pokud mi tu někdo nezačně psát že bych byl uplnej vůl kdybyxch je nevzal a nepřesvědčí mě o tom tak na ně kašlu :)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 5. 8. 2017 17:16

Ja teda nejsu zadne znalec, ale jsou to neskladne obludy a jak uz nekdo podotkl tak to neni zas takove zazrak.

Osobne bych se drzel bud nejakejch sloupu nebo klasicke bedny. Treba ja mam yamaha hs8 a spokojenost, zatim jen jednu a jeste mackie cr5bt, ktere taky hraji slusne.
Netvrdim ze studiaky musej hrat lepe nez nic nerikajici hifi oznaceni, ale muzikanti asi vedej proc je maj misto hifi.
Hifi je o tom ze bedny lzou, coz se muze a nemusi libit, osobne dam prednost bednam, ktere zas tak moc nelzou.

Asi tak, pokud chces 10p a vice, tak bud neco jeteho splasis, neco podle rozumneho navodu sesmolis sam, pak uz zbiva kombinace 2.1 se subem, kdy pokud jses hodne narocne budes resit prave projev subu, ktere proste proste kopat bude. Jinak jsem nejak nenarazil na rozumnou sestavu co se tyce studiovych beden za dane love, ani nove ani jete.

Bejt tebou bych se krotil, tenhle kolotoc nevede k nicemu dobremu, max si spalis prsty a pak ten ucet.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 5. 8. 2017 17:23

Jak jsem psal v tématu o Infinity 61 mk2 - nakonec zůstávám u nich na dobu neurčitou. Začínám jim přicházet na chuť. Rozhodně nechci žádný prdítka které zmiňuješ. 2x 8p mi taky stačí :)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 5. 8. 2017 17:51

Taky jsem prisel na chut ten Yamaham, ale to neznamena ze mackie hraje spatne, driv jinak s ohledem na velikost. Prditka nevim, mela to bejt driv polemika, ale ani ty mackie bych nezatracoval, nedivil bych se ze hraj klidne lepe nez ty puvodni bedny nebo aspon srovnatelne.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 8. 2017 18:05

Ve svy dobe to byly velky levny bedny se slusnym zvukem. Koupe za 16 tis. vzhledem ke stari a tragickemu stavu je podle meho nazoru holy nesmysl.

cejny:
misakq pise o dospelych bednach s nejakym osazenim a objemem. Pidibudky, o kterych pises, jsou uplne jiny segment.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 6. 8. 2017 16:35

No dělal jsem si iluze, že to jsou lepší bedny... Někde se v nějaké diskuzi dokonce dohadovali jestli hrajou lépe než BW Nautilus nebo Matrix 801... Tak to asi ne co :)

Jinak ano, přesně tak, jiný segment :)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 6. 8. 2017 17:06

Srovnávat "Matrixy" se sněhulákama můžeš maximálně po vizuální stránce :D :D :D
Celá řada "800" byla ve své době minimálně nadstandard počínaje 805 až po monstrozní 800.
801 stály ve své době co si pamatuji ke dvouset litrům, sněhuláky 35k a takové zázraky aby
hrály líp se nedějí :pozor Nikdy :D
Já jsem kdysi prodal BW 10 let staré (původní cena 38k) ve stavu nových kusů za 11litrů.
Za 20 let staré otřískané vrány bych nedal ani 10k, navíc asi ani nebude první majitel :roll:
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 8. 2017 13:17

Já bych jenom doplnil, že nejhorší u starejch beden jsou podle mě obecně výšky. Prostě tehdy výškáče nebyly na tý úrovni co dnes a je to dost slyšet. Neni tam ten detail. Ale jen když máš porovnání, jinak nic nepoznáš. A to nemluvim o eventualitě vyschlýho ferrofluidu. Ostatně sám k tomu máš asi co říct v Infiniti porovnání s Tannoyema.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 8. 8. 2017 09:22

No zatím to nemohu hodnotit úplně 100%. Zdálo se mi, že u infinity je výškové pásmo jakoby odtržené od středového, že výškáč nehraje spodní část svého rozsahu. Tuto teorii jen potvrzuje přítomnost elektrolytů ve výhybce - nejspíše vyschlých po cca 17 letech. Počítám, že nižší kapacita posouvá dělící kmitočet nahoru.
Takže Infinity řeknou své poslední slovo až příští týden, kdy dorazí svitkáče do výhybek a také tlumící rouno do ozvučnic. Zítra by měly být hroty pod bedny....
No a pak počítám bude dotaženo co bylo ošizeno a uslyším maximální potenciál těchto sloupů.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 8. 2017 13:10

uslyším maximální potenciál těchto sloupů

Tak to bych si netroufnul říci, vzhledem k zesilovači ,který vlastníš. ;-)
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 8. 8. 2017 13:13

No já bych ho úplně nepodceňoval... nic méně tak jako tak, můžeme to teda přeformulovat na potenciál mé sestavy. :)

-- 8. 8. 2017 14:28 --

Tady nějaký sladký řečičky o něm :D
Harman_Kardon_HK-670_T.jpg
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pamela 16. 8. 2017 23:20

Zažitý zdejší názor že elektronika 15 a více let stará je něco extra a byla ve své době
nějak vyjímečná je zcela zcestný.Spíš bych řekl že dnešní zesilovač za cca 15k je daleko
lepší než zes. 20 let starý za stejnou cenu z té doby. Týká se to možná top modelů značek
co se dnes dají koupit za slušný peníz.
Prakticky všechny zesilovače do 10k 20 let staré měly v té době plastové čelní panely a niklované RCA vstupy. Na druhou stranu je třeba přiznat že jsem kdysi (cca 20-25 let zpět)
zvažoval jestli si koupit CD player TECHNICS jen proto že byl MADE in GERMANY a ne MADE in JAPAN, přišlo mi to jako "ojebávka"
Kdybych tak věděl co přijde :-((
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 8. 2017 07:26

misakq píše:No já bych ho úplně nepodceňoval... nic méně tak jako tak, můžeme to teda přeformulovat na potenciál mé sestavy. :)

-- 8. 8. 2017 14:28 --

Tady nějaký sladký řečičky o něm :D
Harman_Kardon_HK-670_T.jpg


Kupoval jsem Denon pma 720 na základě testu ve stereo video plný počet hvězd a když ho přehrál (výrazně !!) vitage zesilovač Wangine wsa 120 výkon 2x60 watů na 4 ohmech který jsem koupil ze srandy na zkoušku 700 Kč ,tak šel Denon z baráku.Ty testy bych bral s velkou rezervou.Jedině poslechnout a porovnat na vlastní uši.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků