Vymena repro za soundbar

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lykac 25. 7. 2017 16:15

Ahoj.
Dnes:
1. Prijem televize pres HD DVB-S Formuler4 s HDMI vystupem do TV - obraz i zvuk.
2. Mini PC pro sledovani stazenych filmu ve fullHD kvalite s HDMI vystupem do TV.
3. TV LCD Sony 136cm do ktere vedou do dvou HDMI IN slotu zdroje z bodu 1. a 2. a ze ktere vede jeden vystupni HDMI do 4.
4. Receiver Sony, do ktereho je pripojena prave ta televize a ze ktereho napajim 2+1 - center a dva sloupy repro

Vse tak nejak polepene HDMI-CEC, ale nefunguje mi to vzdy 100%, je treba to ovladat dvema ovladaci atd.

Chci tedy zrusit ten receiver a repro a koupit nejaky soundbar, ktery se zapoji do televize a vzdy z neho uz pujde jen zvuk z TV, nebude treba resit dalsi ovladac, vysvetlovat zene a detem co na kterem ovladaci prepnout atd.

Ted konecne k dotazum.
a) nejsem audiofil - ale - na sledovani filmu a TV nejaky soundbar okolo 10 000 udela podobnou sluzbu jako ta kombinace receiver + bedny - nebo ten rozdil bude tak markantni, ze se mam na to radsi vys...?
b) pokud povedu zdroj z PC s filmem, ktery ma nejaky specificky zvukovy dekoder jako DTS nebo dolby atd do TV a z ni vystupem do toho soudbaru - bude to vzdy fungovat, nebo ten soudbar musi umet ty dekodery?
lykac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucas_F 26. 7. 2017 09:41

Tady se soundbars nedoporučujou, což na jednu stranu chápu za ty peníze, ale taky jsem si chtěl ulevit od receiveru a všeho kolem a primárně zvednout nechutnej zvuk TV.
Šel jsem do Definitive Technology W Studio Micro a jsem spokojenej, na soundbar má širokej soundstage, příjemný na filmy - bere DTS i D.Digital, překvapivě ho používám i na hudbu, když nemám náladu sedět ve studiu před aktivníma monitorama. Co jsem slyšel, zněla slušně Yamaha YSP 2700 a blíž cenový relaci, co píšeš, bych volil ze soundbaru Samsung HW-MS650.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod majinkej 26. 7. 2017 13:06

Soundbar nebrat, plechový zvuk žádný prostorový zvuk, a když už tak doporučují Yamaha ten prý prostorový zvuk umí, nebo Bose ale já si myslím že zesilovač a dvě regalové repro jako stereo bude hrát o 100% lépe.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 7. 2017 15:13

Kolik soundbarů jsi slyšel?Samsung od řady 550 je v pohodě poslouchatelný,pro daný účel naprosto dostačující.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 7. 2017 17:28

Pokud ma zvukotycka za ukol jen zlepsit zvuk z TV bez jakychkoliv jinych ambici, pak snad ano (i kdyz pomer cena/zvuk je tragedie).

Pokud si ale majitel chce i sem tam v klidu sednout pred aparat, pustit si oblibenou hudbu, zavrit oci a zaposlouchat se, pak je zvukotycka naprosty nesmysl. Bazarovy AVR nebo lepe stereozesilovac a bazarovy regalovky za stejnou cenu nabidnou radove lepsi (mysleno vernejsi, kvalitnejsi, dospelejsi) zvuk. Jednoduse proto, ze u zvukotycky je nutne udelat mnohem vice konstrukcnich kompromisu a omezeni s negativnim vlivem na zvuk nez u bedynek.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 26. 7. 2017 18:20

Ja som napríklad počul na výstave soundbar Focal, ktorý je podla recenzii dobry a nie je lacný :) Zvuk z toho išiel silný, to ano, ale myslím že celkovo sa to kvalitou zvuku a priestoru nechytalo ani na priemerne 5.1 :/
Na druhej strane, pokial na kvalite zvuku vobec nezalezi, tak prečo nie :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 7. 2017 19:03

No ja som toho počul kade-tade po elektrodomoch a nákupných centrách viac. A vždy mi to pripomínalo trieskanie poklicami od hrncov. Až budem počuť soundbar, ktorý bude dobre hrať, nemám problém zmeniť názor. Dovtedy to budem považovať za pliagu hudobného priemyslu, podobne ako loudness mastering.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 7. 2017 05:38

Na soustředěný poslech mám slušné stereo,na vylepšení zvuku televize a hudební kulisu soundbar,zapne se sám a nemusím používat dvě dálky.Asi nikdo rozumný nemůže čekat prostor, srovnatelný s 5.1 a kvalitu,srovnatelnou se stereem složeným s komponentů.
K druhému dotazu,zvuk,přivedený z tv do soundbaru,bude hrát vždy a nezáleží na zdroji.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cejny 28. 7. 2017 17:51

Soudbach neni repro, az to bude mit patricne obem, pri 2x 8 palcovem stredobasu a da to 100w rms, tak to bude hrat. Jinak tam nebudou hloubky.

Na druhou stranu asi budou mit klidnejsi projev jak velke menice, kdy to sice bude hrat, ale ty pak treba budes resit unavu sluchu a nakonec by jsi radej mel neco jakoze horsiho.

Ja mam doma mackie cr5bt [sice jen 50w, cca 30rms, zato 103db na metrovou vzdalenost], coz jsou slusne bedynky a hraj pekne, pak a zatim jen jednu yahama hs8, kazde maji svoje neda se rict ze by mackie hraly hure, bas tam je, jen neni tak citelne a hluboke.
Zrovna ty hs8 podle mne chtej ekvalizer, jsou to bedny co hraj vyrovnane opravdu od sebe basuji minimalne a to same plati o stredech a vyskach. Mne to vyhovuje, resim to na pc pres ekvalizer, s tim ze to chce opatrne s basama jinak tomu osolis, hudba hraje na 15w a basy delaj na watmetru klidne 60w vice, coz je srumec.
Druhe extrem jsou treba krky, ktere maj zvedle basy a vysky, takze hraj libive, bez ekvalizeru to muze bit prusvih, protoze te za chvili muze zacit bolet hlava.
Nakonec je tohle problem i ve studiu, kdy pak furt resis ze to jidne hraje jinak, protoze projev neni rovne a bedna tam cpe neco v signalu neni.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 7. 2017 06:23

K soundbaru za 7000 je už většinou subwoofer,o hloubky není třeba mít obavy.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2017 11:27

Právě naopak. U soundbaru + subwooferu za 7000 je třeba mít pořádný obavy a to ne jen o basy ale i výšky a středy.

Jeden kámoš si i přes moje prosby :-D aby nevyhazoval peníze z okna, koupil tenhle soundbar:
https://soundbary.heureka.cz/yamaha-ysp-2700/#o=2
No, tvářil se trochu kysele když jsem mu pak u mě pustil obyčejný levný AVR a ještě levnější sloupky, který dohromady stály o třetinu míň než ten jeho soundbar. A to jsem mu pustil jen stereo. Centr a zadní repro jsem ani nemusel a subwoofer ani nemám. Sice se trochu cukal, ale nakonec z něj vypadlo, že to hraje asi o trochu líp než to dunidlo co má doma :D.
Druhej známej má doma nějakej soundbar od LG, myslím že je to tenhle, ale nejsem si jistej:
https://soundbary.heureka.cz/lg-las950m/#o=2
Po tom co jsem je oba slyšel, nedokážu říct kterej hrál hůř i přes to, že Yamaha je jednou tak drahá. Jako je to lepší než zvuk z TV to jo, ale za stejný prachy se dá sehnat mnohem lepší muzika.

Tudíž jestli to tu zakladatel vlákna ještě čte, tak moje rada je, dobře to zvaž, protože co se zvuku týče, tak soundbar na 99% nebude krok vpřed, ale tři kroky vzad.
anonymni

Odeslat příspěvekod standavfr 29. 7. 2017 17:33

Vždyť ale nikdo netvrdí, že je to plnohodnotná náhrada za stereo,nedejbože 5.1.Primární účel je zlepšit zvuk tv a ten to plní,za jakou cenu už je věc druhá a je to každého věc, jestli mu to pohodlí za to stojí.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 7. 2017 18:11

Jaký pohodlí? V čem je soundbar pohodlnější než AVR a repro? Leda tak nezabere tolik místa.
anonymni

Odeslat příspěvekod cejny 29. 7. 2017 18:14

Pohodli je a vzhled je asi jedine duvod. Aktualne mam mackie cr5bt v male mistnosti a nakonec jsem koupil jednu yamaha hs8, budu brat i druhou, jen to asi dopadne tak ze si mackie necham, nehraj vubec spatne, pripadne je skusim ve vetsi mistnosti jako kvadro, pokud se to nebude projevove hadat. Pokud budu rozumne, tak je rozumne strelim i se zarucakem, se uvidi.

U tv by mne spolu s hs8 dost vadila potreba ekvalizeru, jsou to bedny, ktere od sebe basuji lehce a je potreba jim pridat pres ekvalizer, u jinech beden muze nastat opak, kdy to budes stahovat, aby te nebolela hlava.
V tomto ten soundbar muze prospet, protoze je to vuci normalnim bendam delane primo k tv a snad se to takto projevovat nebude. Kazda bedna je jina a sama od sebe hraje jinak. Korekce na bedne te nezachrani, pokud nesedne nahravka.

V praci mame jakesi creative 2.1 za 800, hraj celkem pekne. Na rozdil od studiaku stravej online radio beat a krokodil, na studiakach jsem to zavrhl okamzite, to co z beden leze se proste neda poslouchat s ohledem na silene provedenou kompresy. Coz se na soundbaru snad nestane.

Celkem mne cenou a vykonem zaujaly prodype, ty prvni https://www.thomann.de/cz/aktivni_nearf ... rue&oa=pra , ale jak to hraje cert vi. Prusvih bych necekal, ale bez moznosti ekvalizeru bych je nechtel.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod samurraj 31. 1. 2020 21:26

A slyšel jste někdo třeba soundbar
Sennheiser Ambeo? Nebo Samsung Q90r nebo Bose Lifestyle SoundTouch 535? Nebo Nakamichi shockwafe 9.2.4

Zkuste si třeba jeden z nich poslechnout a možná změníte názor.
samurraj
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků