rok staré repro dýha změnila barvu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 7. 2017 17:31

Spoj se primo s Martinem Vitvarem a vyreste to spolu. Tady nic nevyresis.
Me OSOBNE by tohle u rok starych beden hodne vadilo a ZA SEBE (jakkoliv chapu duvody, pric se tak deje) to povazuju za chybu a vec opravnene reklamace.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sowa 19. 7. 2017 17:40

zino333 píše:EKKAR má k pravde najbližšie. Mimochodom, ako si spokojný s ich zvukom?

Zdravím, zvukově jsem nadmíru spokojen. Kombinace setu Marantze těmto bednám myslím vyloženě sedla. Je to prostě tří pásmo s dospělým zvukem co jim pustíš to ti zahrají, bezpečně poznáš dobře nahranou hudbu a naopak.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 18:49

Petulda píše:Spoj se primo s Martinem Vitvarem a vyreste to spolu. Tady nic nevyresis.
Me OSOBNE by tohle u rok starych beden hodne vadilo a ZA SEBE (jakkoliv chapu duvody, pric se tak deje) to povazuju za chybu a vec opravnene reklamace.
Tohle není ani u individuálně, ani u hromadně vyráběnejch kusů nábytku důvod k uznání reklamace, to je normální vlastnost použitejch nátěrovejch hmot. Jediná věc, kterou by bylo možný za tohle výrobci VMA vytknout, je to, že na tuhle možnost (změna odstínu povrchový úpravy vlivem působení světla) neupozornil zájemce o koupi dopředu - ale na uznání reklamace to opravdu není. Opravdu je to (bohužel pro někoho) běžná vlastnost obvykle používanejch nátěrovejch hmot a jejich použití není chybou výrobce. Jak píšu, jedinou jeho chybou je, že na to zákazníky neupozorňuje předem (ale pokud to má někde na stránkách nebo v materiálech uvedený, tak se mu za tohle svý tvrzení omlouvám).
Je to prostě vlastnost tradiční metodou povrchově upravovanýho dřeva, která se stala skoro neznámou "díky" využívání laminátovejch vrstev a syntetickejch dekorů jako povrchovejch úprav nábytku v posledních 40 - 50 letech a jejich převahou na trhu nad tradičně povrchově upravovaným nábytkem. Před 50 a víc lety do minulosti by tohle ztmavnutí laku naopak vůbec nikoho nepřekvapilo.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sowa 19. 7. 2017 19:49

Petulda píše:Spoj se primo s Martinem Vitvarem a vyreste to spolu. Tady nic nevyresis.
Me OSOBNE by tohle u rok starych beden hodne vadilo a ZA SEBE (jakkoliv chapu duvody, pric se tak deje) to povazuju za chybu a vec opravnene reklamace.

zatím o reklamaci neuvažuji mřížky nechám sundané a uvidím, když se to časem nesrovná pak možná bych to i řešil jinak ne. Jak píše Ekkar je to asi vlastnost použitého laku.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 19. 7. 2017 21:19

Ona změna odstínu je způsobená UV složkou dopadajícího světla. Pokud si v dané místnosti svítíš úsporkami nebo zářivkami, tak se nediv.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 22:42

Já bych se klidně i s VMA = Martinem Vitvarem spojil a zkonzultoval bych to s ním, minimálně třeba kvůli informaci, jakej že konkrétně druh laku to na ty bedny použil a co od něj můžeš dál čekat, jestli prostě postupně a rovnoměrně ztmavne všechen a dál už tmavnout nebude, nebo jestli to je dlouhodobej a v podstatě nekončící proces atd.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod check 21. 7. 2017 00:35

Koukám na to a vidím to poprvé v životě pánové. Vlastně to dává smysl, ale v životě by mě to nenapadlo, takže jsem na toho nikoho neupozorňoval. Taky krycí mřížky dodávám k menšině reprobeden a většinou k černým, kde to neuvidíte.

Takže pro mě nová zkušenost. Rozepíšu se o tom do návodu.

Každopádně dýha + lak tmavne o něco s časem, ustálí se na odstínu a dál už netmavne. Mám tu vedle sebe ozvučnice stejné dýhy staré půl roku a staré několik let a odstín je stejný.

Tzn. vrchní část ozvučnice zakrytá od výroby rámečkem postupně také ztmavne a dožene ostatní zbytek ozvučnice.

Je to prostě vlastnost skutečného dřeva a laku, žádná náhražka jako vinylová folie nebo natištěné lamino. U dýhy pod lakem se přirozeně se stářím zlepší kresba dřeva - stárnou do krásy, zatímco lamino nebo folie s časem vybledne a texturu ztratí.
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 7. 2017 11:46

No, já už jsem tuhle vlastnost potkal, proto jsem to popsal - na lakovaným nábytku z masivu. Reprobedny jsem si sám nikdy nedýhoval - ale jde o tu samou vlastnost dřeva a laku ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod richardsonec 19. 9. 2017 08:46

a nebo sundat a nalepit si novou dýhu? Taky možnost než to přelakovávat. Ona asi časem vlivem slunce, atd prostě trošku "zpuchne". A nebo na tu starou pak dát nějakou lazuru? To by mohlo tu dýhu trošku ztmavit a dát ji novější vzhled.
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod check 21. 9. 2017 10:31

richardsonec: Nene, to, co píšete, jsou totální kraviny.
Stačí sundat rámečky a nechat dojít dýhu světlem jako došla ta ostatní a ono se to srovná. Žádné stresy.

Celá věc je ekvivalentní tomu, když byste šli do solárka a nesundali si plavky. Tak budete mít kůži pod plavkama taky neopálenou a bude tam vidět přechod. Stačí ale jít příště do solárka bez plavek, ona ta kůže dorazí do stejného odstínu.

Takže stačí na bednách sundat plavky - rámečky a ona ta dýha taky dorazí do stejného odstínu.
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2017 13:19

2 Martin Vitvar - checht, to s těma plavkama v solárku sedí jak riť na šerbli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak to s tím předýhováním může navrhnout někdo, kdo se potkal právě jen s umělýma povrchovýma úpravama, tzn. s umakartem nebo jiným laminovým povrchem (melaminový pryskyřice spolu se speciálním potištěným papírem). Tam co se poškrábe nebo odře, to je pryč a jedinej způsob opravy je kompletní náhrada dekorační povrchový vrstvy, protože ten dezén (kresba) je uloženej jen v mikrotenký verstvě barevnýho tisku překrytýho pryskyřicí - zatímco DÝHA je sice silná jen několik desetin milimetru, ale i tak je to mnohonásobek tloušťky tý dekorativní vrstvy na laminovejch povrchách - přitom dřevo má tu kresbu díky "metodě svýho vzniku" přirozeným růstem rozloženou v celý svý tloušťce. Povrchově poškozený dřevo se tak proto vůbec nemusí nahrazovat, pokud poškození nezasahuje skrz celou jeho tloušťku a stačí jen obnovit jeho povrch. U laminovýho povrchu by se musel dekor znovu natisknout ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 10. 2017 18:56

Pravdou zůstává,že pokud budeš mít nasazený mřížky,nic vidět nebude jako před tím,než sis toho všiml před sundáním a pokud je necháš sundány,světlejší lak dojde do naprosto stejnýho odstinu. Pri obou variantách bude tedy vše ok a nebudeš se zbytečně nervovat,zapomeň na reklamaci a užívej zvuk!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 30. 10. 2017 09:18

Mnoho povyku pro nic. Tmavnutí je běžná vlastnost pravého přírodního lakovaného dřeva nebo dýhy.
Zajímavé je, že korek to má obráceně, na světle zesvětlá a zakryté části zůstanou tmavé.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků