scansonic s5BTL nehraje

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod voltov 20. 5. 2017 10:50

ahoj,
mám tyto repráky a najednou mi přestaly hrát. Svítí normálně zařízení se k nim přes bluetooth normálně připojí, ale nehrají a ani přes pc, který mám připojený přes toslink. Stalo se mi, že jsem měl přes bluetooth připojenou tv a najednou začaly příšerně řvát tak jsem tv vypnul pak vypnul repráky na zdroji a už nehrají. Když je zapnu indikátor reaguje, ale jinak ani tuk. Jsou na reklamaci nebo může být problém i jinde? Dík za odpověď
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 15:53

Příště napiš aspoň celý označení typu, aby to jeden nemusel půl hodiny hledat.
Typ Scansonic S5BTL (protože jsou i "obyčejný" S5 bez zesilovače = jen pasivní regálky) podle stránky výrobce http://www.scansonic.dk/products/loudsp ... eaker.1150 umí i "drátový" připojení - vyzkoušej je i připojit třeba k přehrávači nebo k telefonu kabelem s konektorama CINCH a Jack 3,5mm stereo.
Pokud nebudou hrát ani tak, je to tutově na opravu. Jestli jsou ještě v záruce, reklamuj je, nepředpokládám, že bys s nima nějak neodborně manipuloval - bezdrátově se do nich dost dobře nedá připojit nějaký vysoký napětí a podobný věci. Jinak samozřejmě servis.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voltov 20. 5. 2017 17:06

aha takže tv napojenou přes bluetooth mi neutahnou jo? doteď takle hraly ok. mam je od března
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 17:38

Já neříkám že neutáhnou. Ale závada může bejt jen v tý BT části - napojení kabelem to bezdrátový spojení obchází a vede signál až rovnou do nízkofrekvenční části. Každopádně pokud vyžaduješ bezdrát kterej teď aktuálně nefunguje, musíš to reklamovat - a připravit se i na to, že ti reklamaci můžou neuznat. Sice nechápu čím by to odůvodnili, ale je lepší bejt připravenej.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voltov 20. 5. 2017 17:46

ok zkusim, mam do nich pichnuty i pc optickým kabelem a ten mi taktez nebere. mam to z rodel audio tak tam to snad uznaji
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 18:05

Optika jde taky přes DAC. V podstatě to můžeš reklamovat bez dalšího zkoušení, ta digitální část nejde určitě, pokud to nebere signál z TV přes optiku. Jenom jsem chtěl, abys vyzkoušel, jestli funguje ta nízkofrekvenční část ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voltov 20. 5. 2017 19:27

tak pichl jsem do nich cervenej a bijej rca a 3,5mm do telefonu a to jde

-- 20 kvě 2017, 20:42 --

tak ted se rozbehl i digital nechapu kazdopadne dik za pomoc
voltov
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2017 20:53

Ono to občas potřebuje "nakopnout", respektive jak my bastlíři s oblibou říkáme, musíš tomu dokázat, že jseš chytřejší a že si nenecháš jen tak s*át na hlavu. Nevěřil bys, kolik takovejch příhod s nejrůznějšíma zařízeníma, který záhadně "poslechnou z leknutí, když se ukáže opravář" se dá mezi bastlířema najít ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod voltov 6. 6. 2018 21:09

tak jsem tu zas repro zas nehraji, mel jsem je na reklamaci d tím, že tam jim vše fungovalo a mam je zpatky doma a me zas nehraji: obcas se probudi a chvili hraji nez je vypnu kdyz je ale zapnu kompletne nehraji tudiz usuzuji, ze chyba musi byt nekde u me
voltov
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků