Sloupové repro pouze na elektronickou hudbu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod axton 12. 5. 2017 16:04

Dobrý den všem
Píšu tady za kamaráda,který momentálně nemá přístup k internetu.Čeká na připojení od nového dodavatele služeb.
Kámoš zdědil po svém dědovi zesilovač DENON PMA 980R,který je jako nový a dlouho ležel zabalený v krabici.
Do posud poslouchal hudbu jen na pc bedničkách a tak jsme Denon zapojily na nějaké staré Tesly(štítek s označením už na nich nebyl,tak nevím model)a zesilovač funguje skvělě a on byl samo sebou už tak ze zvuku nadšený. Poslouchá pouze elektronickou hudbu a to z youtube,rádio DI FM a taky má hodně hudby v mp3 192-320kbps. Žánrově je zaměřen hlavně na Drum bass,Hardstyle a Dubstep. Má hodně rád výrazné basy a cinkavé výšky,tak jak vy hifisti nazýváte-bum cink :D
Jeho obývák má18m(panelák) a přes celou plochu má koberec a jinak běžný moderní nábytek,na zdi police a látkové obrazy.Rozhodl se,že k Denonu koupí sloupové repro,ale chce pouze nové a né bazar.S umístěním problém mít nebude a to jak od zadní stěny(až 70cm)a bočních stěn až 1m.
Jeho cenové rozpětí je 9-13000,-kč
Spolu jsme se dívaly na nabídky prodejců a líbí se mu tyto repro.
Dexon Largo130,DYNAVOICE MAGIC F6 EX ver.3,DYNAVOICE MAGIC F7-EX ver.3,DYNAVOICE CHALLENGER M 65, EX ver.4,Heco Victa prime502 a Heco Victa prime 702.
Mohly by jste prosím poradit,které z uvedených reprosoustav by byly vhodné na poslech jeho divoké hudby a mohly si sednout s jeho Denonem? On bydlí v Karviné a Dexon má kousek,tak by si mohl vzit zesilovač a larga130 si poslechnout.Ale zbytek nevim.Nebo myslíe,že v těchto cenách to bude vše podobné a nemá si s tím dělat hlavu?
Moc děkuji,za vaše rady a zkušenosti.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod petison 12. 5. 2017 19:25

Ty Heco Victa prime 702 i dynavoice na ten styl hudby jsou vhodné.V této ceně to bude podobné co se týče ,,kvality".Pokud by si došetřil,tyto budou lepší https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... e/#section:
A nejlíp by udělal kdyby koupil bazar.Třeba tyto by byly ještě lepší:
https://elektro.bazos.cz/inzerat/749362 ... n-Gold.php
Ten prodejce je v pohodě,už jsem od něj kupoval.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čamba vamba 12. 5. 2017 20:31

podle mne, jestli už uvažuješ, o challenger, tak bych raději
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... oice-df-5/
to si myslím bude ideální.
čamba vamba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod axton 12. 5. 2017 20:35

To petison
Moc díky. Zkusím to s ním probrat,že bazar by byl lepší. Ano máš pravdu. Já sám mám od pana Pavla už dlouho regály Quadral tribun napojené na av receiver Pioneer vsx 2014i a umí zahrát skvěle jakýkoliv hudební žánr. Jsou velmi dynamické a přesto hezky detailní. Pásky na výškách jsou skvělé a ten zvuk mi hodně vyhovuje.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod axton 24. 5. 2017 13:27

Hezký den všem​.Tak pro informaci bych chtěl přidat,jak se kámoš rozhodl. O bazaru nechtěl vůbec slyšet. Že má obývák celý nový a i repro,že jedině nové. V tom dexonu nakonec nebyl a ptal se jen prostřednictvím emailu. Odpověděli mu,že na uvedené hudební styly se dané reproduktory vůbec nehodí a tak ani na poslech nebyl. Nakonec na slepo koupil Heco Victa prime 702. Byl jsem u něj na poslech a musím uznat, že na svou cenu jsou to velice povedené sloupy a umí zahrát opravdu skvěle. Kámoš je spokojený na maximum a říkal, že s hudbou už má vystaráno do konce života. Je hezké, že i ne dráha věc dokáže člověka natolik potěšit a že už po lepší ani netouží. Danou uvedenou dosti šílenou hudbu Heco zvládají s přehledem. Beru to mým laickým pohledem samým sebou,jako nenáročným na poslech. Dynamické podání s velkým objemem basů, pěkně srozumitelné střední pásmo a řízné,ale neagresivní cinkavé výšky. Na dané hudební styly a pro nenáročného člověka,velice slušné sloupové reproduktory. Třeba tohle může být,takový vhodný ​tip,pro člověka se stejným zaměřením a podobným smýšlením, co si za uvedený ​finanční obnos pořídit a chtít pouze novou a né bazarovou věc.
Tímto děkuji (za sebe i svého kamaráda) za prostor k uvedenému tématu.
Přeji vám všem hezký den a příjemný poslech.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod revellrevell 24. 5. 2017 14:32

Tak ono jsou pouzite a pouzivane repro. Ja jsem koupil moje Venta od pani, ktera je dostala jako darek a nevedela co s nima. Nove staly kolem 50 tis. a ja je koupil kolem 25 tis. Ted si chci koupil nejake bedynky do kuchyne a k tomu zesik a pokud clovek nebaziruje na znacce a nejnovejsi veci, tak se toho lidi zbavuji doslova za par korun (napr. Victa 301 za 2tis. par), Victa 500 za 1800 Kc. atd. a pokud je to prvni majitel, tak je nekde postavil a dal s nima nehybal.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků