Rozmístění repro 5.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 26. 3. 2017 12:57

Ahoj,
koupil jsem si do nového bytu repro 5.1 (Pioneer S-11) + držáky repro a přemýšlím, kam repro přidělat - respektive do jaké výšky vzhledem k podmínkám (viz foto).
Nechám si poradit ale asi přidělat na zed na rohy TV nebo přišroubat k bokům skříně...

předem děkuji
Přílohy
20170326_133743_1.jpg
20170326_133723_1.jpg
Slaisik
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 3. 2017 13:59

Kvůli efektu z poslechu doporučuji předky na boky skříně nejlépe ve výši 25 cm pod horní hranou obrazovky, centrál klasicky hned pod televizi, basák můžeš klidně nahoru na skříň, protože se šíří prostorově a nevíří tolik prachu. Zadní efekty doporučuji do stejné výšky jako předky, někdy není na závadu dát je o půl až metr výš kvůli zlepšení prostorovosti. Pochopitelně ve stejném rozestupu jako jsou předky. Pohodový poslech!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 26. 3. 2017 20:19

Na boky skříně?Ty tam někde na ně vidíš místo?
25 cm pod hranou obrazovky?To někde radí?Popíráš základy audio poslechu-přední repro tak vysoko,aby výškový reproduktor byl ve výšce uší-to mě učily.
Subwoofer na skříň?To aby rezonovala celá almara?Kam na to chodíš?
Ta skříň je na podobné instalace nevhodná...Tím páden je umístění hodně problémové...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 3. 2017 20:53

:oboze Bývá zvykem při čumění na bednu sedět. Zvlášť když tu sedačku má před bednou. Nepsal, že u toho bude stát a zvuk mu má jít odjinud než obraz... Asi máš jiný vnímání :mrgreen:
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 3. 2017 22:41

Chcačky nechcačky musím souhlasit s jitem. Kosťa sice hlásá základní poučky správně, ale při pohledu na tu čelní stěnu s obražofkou tam nevidím zádný místo, kam by se daly přední postranní repra umístit. Centr je sice jasnej, ale protože obrazárna je utopená na stěnu minimálně o 30cm ZA postranní skříňky, bylo by nejideálnější dát ty postranní repra PŘED skříňky a do takový šířky, aby splňovaly základní požadavek na šířku stereobáze (s místem poslechu by měly tvořit aspoň rovnoramennej trojúhejník) a přitom by měly bejt od sebe aspoň tak daleko, jako jsou daleko od sebe krajní místa na poslechovým místě (aby posluchač na krajním místě gauče měl aspoň trochu stereoposlech a ne jen jednu boční scénu). O umístění subwooferu na skříň vůbec nehodlám diskutovat - to už ho můžeš mít zavřenej uvnitř tý skříně, efekt bude podobnej ...
Stručně řečeno - TAKHLE udělanej obývák (jako je na těch dvou fotkách) NENÍ VŮBEC VHODNEJ pro umístění ani obyčejnýho sterea, natož 5.1 systému ... Bohužel.
Z toho je vidět základní konflikt mezi požadavkem na "poslechovost" obejváků vznášeným náma chlapama - a ženskýma požadavkama na "estetičnost" = potřebu mít všude vitríny se skleničkama, hrnečkama a 3 pr.delema nejrůznějších dalších cingrlátek uvnitř ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 3. 2017 00:45

Chcačky nechcačky bych rád viděl finálku. Jsem zvědavý, co jiného se tam osvědčí nejlíp. Takže uvidíme. :mrgreen:
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 3. 2017 05:28

Hele a viděli jste někdo ty bedýnky? Podle popisu na CZC je to 4.1 bez subu a jsou tak malý že se asi vejdou i vedle ty televize. Resp. Jestli je to označení správný a jsou to ty krabičky​ za 2000 tak je to imho jedno ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 3. 2017 06:34

[S-11-P] Front speakers / Surround speakers
Dimensions...................... 106 mm (W) x 116 mm (H) x 106 mm (D)
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 27. 3. 2017 11:23

Ja to stále hovorím, že esteticky aj funkčne stačí do obývačky jeden malý stolík za 80€ pod telku. Tieto obývačkové experimenty sú presne len na tie hrnky a skleničky. A ešte ako lapače prachu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 3. 2017 12:11

Ale zas to bude pěkně rezonovat a cinkat až ty skleničky budou tancovat v ty vitríně ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod longie 27. 3. 2017 17:38

..do techto podminek je nejlepsi poridit nejaky soundbar, bezdratovy sub a radost az do rana :)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 3. 2017 21:44

Úplně cool by byly dvoje sluchátka a čepička z basáku.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slaisik 2. 4. 2017 16:46

Děkuji za tipy - namontuji to těsně nad horní rohy TV a tím, že to bude na otečných držákách, nasměruji úhel na sedačku. Vedle TV se to nevejde, zasahují to obrazu. Kompliake mám ted se subwooferem a to klasické, kam s ním :)-
Asi podle doporučení Kosti na skříň nebo mě napadalo do pravé skříně dolu, kde bude volno (kvůli špatnému přístupu přes schod). Tak úplně nahoru nebo dolů do skříně?
Slaisik
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 2. 4. 2017 18:22

Repro Pioneer S-11 jsou plasťáčky, budou hrát podstatně líp než tv, ale zase žádný zázrak na muziku. Umístil bych je tak, aby přímo směřovaly do výše ramen posluchače.
SUB - umístit klidně na zema a směrování do nohou. Otázkou je spíše jeho zapojení a všechny repro satelity.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 2. 4. 2017 18:59

Dej ho nahoru a uslyšíš sám. Pokud ti budou ve stěně drnčet skleničky a ostatní lapače prachu, pak to zkus dole, ale taky stačí sub položit na složený ručník, aby se vibrace nepřenášely. Vyzkoušej sám a až potom uvidíš, co je nejlepší.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků