Stereo sloupy k recieveru /8.000/

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Feuri 21. 3. 2017 19:45

Zdravím

Sháním ke svemu recieveru Yamaha 4068 nějaké nejlépe asi použité stereo sloupy do osmy tisíc (to už je opravdu strop, jsem student). Nejsem náročný posluchač, bude ozvučovat místnost cca 25m2. Poslouchám vše, od rocku po dance.. Nemohli by jste mi něco doporučit? Byl bych moc vděčný...
Vím že za tuhle cenu rozhodně nemůžu čekat zázrak, ale aspoň něco ucházejícího... Nejlépe do max 100km od Brna.
Feuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 21. 3. 2017 20:05

Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 21. 3. 2017 22:27

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feuri 22. 3. 2017 14:32

Ty Klipshe vypadí celkem zajímavě, myslíte že to je dobrá volba?
Feuri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 22. 3. 2017 15:14

Proč by ne, v kombinaci s touhe yamahou to bude zvuk, jako když koza močí na plech. Stačí se zeptat uživatele Johny Buchar, on je velký fanda téhle kombinace. :D Ale v téhle ceně je to asi jedno, jestli se ti líbí, tak si je kup.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 3. 2017 22:37

Asi tak 8k a k av recieveru,je to da se rict to nej.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 3. 4. 2017 18:56

Vzhledem k podobnosti se dovolím připojit se svým dotazem:

Výhledově přemýšlím o vylepšení zvuku domácího kina, protože z něj občas poslouchám i muziku. Aktuální sestava je Heco Victa set 601, jejímž základem jsou sloupky Heco Victa 601 a ty bych rád vhodně vyměnil, abych se zvukově posunul výše. Zdrojem je AVR Yamaha HTR-4065, který prozatím měnit nehodlám (v budoucnu ale výměnu nevylučuju).
Cenově by měly být do 10 tis., předpokládám bazar, a měly by se hodit k oné Yamaze. Líbí se mi zvuk dánských výrobců a celkem i Italů. Současný zvuk Heco mě v zásadě neuráží.
Někdo nějaké tipy?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 3. 4. 2017 19:21

žádný "zvuk dánských výrobců" ani "zvuk italských výrobců" neexistuje. Dokonce většina výrobců nedrží podobný charakter zvuku ani napříč portfoliem jedné značky.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 3. 4. 2017 21:37

To ani netvrdím, tím jsem jen chtěl říct, že co jsem slyšel repro dánské a italské provenience, tak se mi vždy líbily. Mám teď čerstvou zkušenost z výstavy - když nebudu počítat například české RIHA, pak to, co mě zaujalo, bylo z těchto dvou zemí.
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 3. 4. 2017 22:29

S tim Danskem je to zajimavy, takova mala zeme, ale co se tyce repro, tak velmoc. Dynaudio, Dali, Jamo, B&O, Vifa a dalsi
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 3. 4. 2017 22:30

Jaké jsi měl na mysli značky? já znám italské zase jenom Sonus Faber.
BTW: už z toho výpisu uživatele viktor, je zřejmé, že mezi těmi dánskými repro výrobci mne napadá průsečík tak jenom ve velkém objemu basu. Jinak Vifa jsou již delší dobu Číňani, měniče tam dělá dneska ScanSpeak
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 4. 4. 2017 07:33

Já měl na mysli Dali, Dynaudio a pak ještě dva výrobce, na které jsem o víkendu narazil na výstavě a které ale v tom výčtu chybí. Jedním z nich byl Audiovector, ten druhý se mi teď nedaří dohledat, musel bych se doma kouknout do prospektů. Neřekl bych ale, že dánské značky mají velký objem basů, protože jsem na to alergický. To bych spíš řekl o některých britských značkách viz. Wharfedale.
Co se týče italských značek, určitě nebudu schopný teď vedle těch Sonusů říct něco jiného než Opera, protože ten zbytek byly menší výrobci. U těch Italů mě zaujaly ještě lampové zesilovače, ale to už je jiné téma.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 4. 4. 2017 10:46

Já sem zrovna nedávno poslouchal Dynaudio DM2/7 a dýpek to měl v mizerně vytlumené místnosti cca 16 m2 a poslcouhat se to nedalo, všude byly jenom basy, jinak nic. V životě sem neslyšel regálovku, co by měla toliko basu. A rozhodně si troufám tvrdit, že toliko basu nemají ani velké anglické sloupy třeba od Tannoy. Čili s tou anglií seš vedle, jak jedle. Ostatně některé modely anglických Castle (dnes již čínských) byly laděním právě podobné Sonus Faber. Když sem tam u něj zapojil Castle Richmond 3i, tak to bylo jako vysvobození z toho temného basového pekla :-D Co si vybavuji sloupky od Dali, tak to bylo rovněž nabasované jako prase a taková Jáma škoda mluvit to je až na ty nejvyšší modely s měniči Seas takový bumcink.
i
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 4. 4. 2017 16:17

Měl jsem možnost slyšet v jedné a též poslechové místnosti repro Dynaudio, Wharferdale, Xaviany a Klipsch a z těchto čtyř značek byly Dynaudio nejméně basové, takže v tomhle pohledu se tedy rozhodně neshodneme.
Rozhodně bych si ale nedovolil o Tobě psát, že jsi vedle jak jedle. Každý máme jiný uši, zkoušeli jsme repro v jiném prostředí, s jiným zesilovačem a zdrojem a s jinými nahrávkami. Dali jsem slyšel loni na AVS, líbily se mi děsně moc, letos, když jsem je slyšel, tolik se mi třeba nelíbily a obávám se, že to bylo právě kombinací se zesilovačem.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 4. 4. 2017 16:46

Alespoň vidíš, že ani jedna značka nedrží stejný charakter zvuku, takže seš vedle jak jedle :-D (doufám, že to nebereš nijak urážlivě)
Wharfedale bych uplně vynechal, to jsou takové podivné repro.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků