Domácí kino v režimu 4.1 bez centru - zkušenosti

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 3. 2017 13:15

Andrejsvk píše:tie mudrosti co tu niektori pisu.. ach jaj

Souhlas. Třeba toto:
Andrejsvk píše:ak sedis v strede, tak center vobec nepotrebujes


Ta věta implikuje myšlenku, že pokud člověk sedí ve středu, je zvukový dojem se střeďákem a bez něj shodný. A to je úplný nesmysl. Jak správně píše sozi, střeďák je plnohodnotný kanál. Výsledkem jeho rozdělení do L a P předních beden je výrazně odlišný zvuk a to nejen co se týká vnímané prostorovosti.

A ačkoliv jsem především stereář a mám moc rád hudební 3D scénu vytvořenou jen stereo reprosoustavama, u filmů si to bez centru představit neumím. Dlouhá léta jsem filmy pouštěl přes 2.0. Teď mám na kino separé sestavu 3.1 a užívám si právě toho, že dialogy jsou spjaté s obrazem, jsou detailnější, lépe vyniknou vzhledem ke zbytku zvuku (hudba v pozadí, ruchy...) a ono pozadí je zase krásně odpíchnuté od dialogů. Toho se stereem nelze docílit.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dkdkdk 17. 3. 2017 15:31

Sozi, trošku sis to špatně vysvětlil a zřejmě skončil čtením příspěvku u první věty. Zkus si je přeházet
Andrejsvk píše:ak ti vadia dialogy z jedneho centra, tak dva centre to vyriesia
je to cisto o tom, ze ked sedis na strane, aby si nemal dialogy posunute na tu stranu
ak sedis v strede, tak center vobec nepotrebujes


neboli

Pokud ti vadí, že zvuk z centru jde někde z prostoru pod plátnem/TV a zároveň sleduješ video sám a nesedíš mimo střed obrazu, je možné rozdělit C kanál do dvou beden po stranách zobrazovadla.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků