starsi domaci kino + samsung smart tv

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dethX 26. 2. 2017 01:04

ahoj,jsem tady novy...doufam ze jsem se trefil do sekce...
jde o to ze jsem si koupil novou smart SG televizi a nasledne bez sebemensiho premysleni jsem si k ni koupil starsi domaci kino sony...problem je v tom, ze SG televize nema scart a DK ma v navodu jako primarni zapojeni pres scart...DK ma HDMI ale jenom vystup...momentalne to mam napojene tak, ze obraz jde pres HDMI ( nemam nejmensi vytky) a kdyz chci zvuk z tv,tak bohuzel pres vystup na sluchatka z TV do "line" vstupu na DK...samotne DK hraje hezky (DVD) ale chtel bych taky kvalitni zvuk z tv poustet pres DK...v nastaveni DK je moznst poustet zvuk pres HDMI (pro bravia televize)...nedavno se mi nejakym zazrakem povedlo spojit tv s DK pres hdmi s tim, ze DK se tvari ze je spojeno, funguje spolecne vypnuti/zapnuti a kdyz pridam hlasitot na TV, prida se (vizuelne) i na DK...ale problem je v tom, ze v tomhle zapojeni zvuk z DK nejde zadny...
v tv je HDMI zapojeno v HDMI ARC...jak je mozne ze se "spojili" ale zvuk nejde?...da se to nejak vyresit?nebo jakym jinym zpusobem propojit TV s DK?

televize je SG UE48J
a DK SONY DAV-DZ530

moc dekuji za kazdou reakci
dethX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 2. 2017 10:31

To kino je staré. HDMI ARC nemůže fungovat, protože při zrodu tohoto plastoidního počinu ještě žádné neexistovalo, navíc nemá ani podporu HDMI 1080P čili neumí FullHD. Další věc je, že na zvuk má tvé "kino" jen linkový vstup pomocí cinch (banánků), čili připojit z TV OUT do LINE IN, ale nejsem si jistý jak to bude s úrovní hlasitosti signálu.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dethX 27. 2. 2017 18:38

no ono to kino ma HDMI a umi prijimat zvuk ze sony TV...ale v podstate jsem se v navodu nedocetl jak,tak jsem predpokladal ze prave pres to HDMI...kdyz v TV zapnu to Anynet + HDMI CEC tak se to s kinom pres hdmi spoji...jde pak zapnout a vypnout kino spolu s tv jednim ovladacem...taky kdyz pridam zvuk na tv, tak to pridava i na kine, az na to, ze zvuk z kina v tomto zapojeni nejde...ma vubes smysl to nejak zkouset resit? nebo to proste nepojede? TV se tvari ze posila zvuk do toho HDMI konektoru. v nabidce reproduktoru tam to kino je.ale rikam...bez zvuku

momentalne to mam zapojene ze sluchatkoveho vystupu z TV do LINE na kine...jakstaks to hraje, ale zadna slava...dokonce se kino tvari ze to posila do vsech 6 reproduktoru, ale kvalita je hodne prumerna...

a co takova vec jako redukce z optiky ( tv ma optku) na CHINC? ma to nejaky smysl? bude to lepsi nez ten sluchatkovy vystup?


děkuji
dethX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 2. 2017 19:42

Řešilo se to tu nedávno někde, krabička z ebay za 250 z optiky na cinche a radosti bude dost ;) asi to je nejlevnější řešení. Mám to taky tak a zvuk je ok. Bavime se ale o stereu předpokládám, z TV je to stejně asi fuk.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dethX 27. 2. 2017 20:12

ano ano...presne neco takove mam na ceste, tak snad to bude lepsi nez je to ted :D
dethX
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků