Subwoofer REL S3 brumí a nehraje

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod otasj 18. 2. 2017 10:52

Ahoj všichni.

Prosím o radu. Brumí mi a nehraje subwoofer REL S3.

Při zapojení origo kabelu (10m, černý, neutrik) do zesilovače Cambridge Audio 851A (tedy červený na R+, žlutý na L+ a černý na L-) s tím, že zdrojem hudby je streamer Cambridge Audio Stream Magic 6 a propojeno je kabely Kabelguru RCA ultra (0,5m). V tomto zapojení REL S3 nebrumí (vůbec), ale hraje velmi, velmi potichu, takže i když jej vzadu regulačním kolíkem hlasitosti dám na maximum, není slyšet (pouze trochu když dám ucho bezprostředně před jeho přední reproduktor). Sloupy Focal Aria 936 jej přehrají tak, že jeho vliv na poslech muziky není vůbec žádný.

Při zapojení opět origo kabelu do zesilovače Cambridge Audio 851A s tím, že zdrojem zvuku je AVR Yamaha RX-A3030, opět propojeno kabely Kabelguru RCA ultra (0,5m) z preoutu Yamahy, je situace zcela jiná. REL S3 začně velmi nahlas brumit, nehraje vůbec a pískají Focaly Aria 936 (střeďák nebo výškáč).

Kde je chyba? Co s tím?
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2017 12:58

A zapojil si pořádně ten Speakon konektor? Pusť si tohle video:
https://www.youtube.com/watch?v=zsIZETGV62s
anonymni

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 2. 2017 13:31

A proč tam hlavně (kromě R+, L+) cpeš L-? Navíc žlutá barva CINCHe označuje konektor pro kompozitní video(složku) - ten se pro audio nepoužívá (pokud to je možný).

Na ten subák musí stačit zapojit červeným R+ a bílým/černým L+!!! Jakkoliv zapojovat L- a případně i R- by mělo cenu jen v případě, že bys měl na subu symetrickej vstup ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2017 14:18

EKKAR: než začneš poučovat zkus si nejdřív něco zjistit o tom výrobku, třeba kounkout do manuálu a tak. Má to zapojený přesně tak, jak to v manuálu píšou. Žádnej žlutej Cinch tam není a ani tu o nich nikdo nemluvil, ty tři barevný kabely se připojujou na reproterminály, ne na cinche (http://hifilounge.co.uk/image/cache/dat ... 75x500.jpg)
Je to pro případ že nemáš na zesíku výstup na subwoofer, což je právě případ CA 851A.
anonymni

Odeslat příspěvekod sozi 18. 2. 2017 14:51

Tu na obrazku sa da dobre vidiet zadna strana subu:
https://shop.d-t-s.at/en/Home-Theater/S ... L-S-3.html

Takze: ten kabel sa nezapojuje vsetkymi 3 svorkami naraz. Ale bud ako L a R low-input, takze treba L a R vystup z pre-out zosilovaca. Alebo LFE .1 - cize pre-out sub na AVR. Alebo naky ten divny kruhovy high-level input - cize jedine toto by malo ist nejako pripojit na repro-terminalovy vystup. A podla toho obrazku mi to vyzera, ze tie low-level mozu byt normalne cinche.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2017 15:22

sozi: Jsi taky mimo mísu. Ten kabel se zapojuje všema třema svorkama naráz, podívej se na ten obrázek co jsem dával v minulém příspěvku a do manuálu k subu. Tady se nemluví o low-input a už vůbec ne o pre-outu zesilovače, ale právě o tom tvém "divném kruhovém high-level vstupu" tomu knektoru se říká Speakon a dali ho tam abys mohl připojit i zesilovač který nemá výstup na Subwoofer. Je to podobné řešení jako když mají některé suby na zadním panelu klasické reproterminály (http://www.hifionline.cz/photos/origina ... 0-back.jpg), takové suby taky nemusíš připojovat RCA konektorama, akorát ten REL nemá výstup, takže už na něj nelze dál připojit reproduktory.

A ano ty low-level jsou samozřejmě cinche a je možné připojit REL S3 i klasicky jedním nebo dvěma RCA konektory, pokud má zesilovač pre-out na subwoofer, což není tenhle případ, pokud vím.
anonymni

Odeslat příspěvekod sozi 18. 2. 2017 15:49

LUK prosim ta... pozri sa na vstupy na sub-e. A je to jasne. Kedze nema ziadny Speakon ci co vystup na zosiku, da to normalne do pre-out L a R a do tych dvoch low-level L a R vstupov. A musi to ist.

Tu podla obrazku tam pre-out R a L cinch ma:
http://www.stereophile.com/content/camb ... H2dZfA0.97
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2017 16:04

A ty se zas podívej na ten obrázek, jak jsem ti už jednou psal. "A je to jasný."
Obrázek
Na zesilovači žádnej Speakon konektor neprotřebuje, jak si na to přišel? Připojuje se to na reproterminály, to už jsem taky jednou psal.

A třeba u mýho AVR kdybych zapojil subwoofer do Pre-out, tak se deaktivujou přední reproterminály, takže jestli to má 851A stejně, tak by mu hrál jen sub a repráky ne. (ale tohle nevím 851A jsem neviděl ani neslyšel)

Edit: teď jsem koukal na stránky Cambridge Audio a tam píšou že na pre-out jde připojit subwoofer, takže to není stejný případ jako u mého AVR a máš pravdu, jde to propojit přes RCA. A v tom případě by měl otasj vyzkoušet tohle zapojení jestli bude problém přetrvávat.
Naposledy upravil anonymni dne 18. 2. 2017 16:20, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod sozi 18. 2. 2017 16:19

jj... uz som na to aj ja dosiel, ako to je. Ano, sak to je ten high-level input. Takze bud nema dobre zapojene tie farbicky, alebo netusim...
V kazdom pripade low-level cez RCA je druha cesta, ktorou by mu to mohlo fungovat. Ale je pravda, nemam skusenost, ked sa to da do R a L pre-out, ci sa reproterminaly vypinaju. Pri AVR sub pre-out to je AVR-ku uplne jedno, ale R a L to moze byt inac.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2017 16:29

Editoval jsem předchozí příspěvek, přes pre-out by to mělo fungovat jak píšeš.
L.U.K. píše:teď jsem koukal na stránky Cambridge Audio a tam píšou že na pre-out jde připojit subwoofer, takže to není stejný případ jako u mého AVR a máš pravdu, jde to propojit přes RCA. A v tom případě by měl otasj vyzkoušet tohle zapojení jestli bude problém přetrvávat.

U mého AVR to je právě tak, že má Sub-out zvlášť. A Pre-out slouží k připojení koncového zesilovače, takže se při jeho využití deaktivují přední reproterminály a AVR pak slouží jen jako předzesilovač, takže jsem tak nějak bral že Pre-out prostě není pro připojení subwooferu, ale jak jsem psal nahoře, našel jsem na stránkách CA, že na Pre-out 851A se dá normálně připojit i subwoofer.
anonymni

Odeslat příspěvekod zino333 18. 2. 2017 19:23

V manuále to máš presne napísané. Prikladám screen. Mám takto REL zapojený a funguje to skvelo. Neutrik je jedna z vymožeností u REL subwooferov, ktoré by malo zabezpečiť čo najlepšiu integráciu subwooferu do reťazca. Výrobca REL odporúča toto zapojenie pred všetkými ostatnými možnosťami.

Tu máš manuál: https://relsupport.zendesk.com/hc/en-us ... -3-SHO-S-2
Přílohy
Snímka obrazovky 2017-02-18 o 19.18.07.png
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otasj 28. 11. 2017 09:24

Tak nakonec vyřešeno. Měl jsem to blbě zapojený :-(
otasj
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 11. 2017 21:53

Řešil jsem něco podobné, došel mi REL s 4 žílami u Speakon Neutriku. Dotyčný mi tvrdil ať ho zapojím na 4 reproterminály, ale v manuálu a na netu varovali před použitím GND u obou kanálů, použít jen v L nebo R. Pogooglil jsem a mrknul se na zapojení , kde píší, že 2- zdířka v koncovce Neutrik (NL4FX) je neosazená, 1+ je L+, 1- L-, 2+ R+. Odpojil jsem pro jistotu 2- žílu a vše je ok. Teď si dělám 10m kabel pro lepší laborování s umístěním subwooferu v místnosti, ale už první poslech super. Hlavně možnost dálkovým vše nastavovat k nezaplacení pro okamžitou zpětnou vazbu!
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osif88 16. 1. 2018 15:30

otasj môžeš poslať fotku ako to máš nakoniec zapojené? riešim podobný problém a nerozumiem tomu. Vďaka.
osif88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 1. 2018 21:39

Co ti není jasné? Už jsem si udělal 2 kabely a vše šlape jak má;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků