Stereo sestava 20-30tis

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nuolem74 16. 1. 2017 22:20

Ve vedlejsim tematu jsem priclenoval svuj dotaz,ale vzhledem k postupnemu vyvoji zakladam samostatne tema. Takze shanim stereo do pokoje rozmer 3.7x4.3, spojeno s kuchyni a jidelnou cca 43m2. Hudba 2/3 az 3/4 poslechu,vetsinou ne uplne nahlas(dvouleta dcerka), hudba temer vse, nejvice ale asi rock. Zatim poslouchame pres all in one panasonic kino asi 10 let stare(v te dobe cena okolo 10), coz mym usim opravdu nelahodi. Zatim jsem nebyl poslouchat, ale postupne jsem se dopracoval ke kombinaci, kterou bych preferoval a chtel slyset Onkyo 8150(alternativne yamaha r-n402, nicmene mi bylo receno, ze ve stereu hraje onkyo lepe?)+dynavoice df5. Az potud jasne, pri predstaveni investicniho zameru doma jsem narazil na neprekrocitelnou (zatim, tedy asi pristich par let) barieru- sloupove repro maji z duvodu rozmeru domu zakaz. Takze ted resim, zda by alespon trochu srovnatelne hrala sestava onkyo 8150(nebo i ta yamaha 402)+malinke dynavoice magic s4 ex+ sub proson rumble 8. Cenove se jedna o celkem podobny level,nicmene ma vubec cenu o takovemto setu uvazovat jako kvalitativne podobne alternative prvni varianty? Diky
Nuolem74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 16. 1. 2017 23:13

tak ty magic s4 se mi jeví dobré tak akorát jako budky pro špačky :)
- otázkou je, jak by to hrálo s tím subem, třeba by to zachránil

za sebe píšu, že je lepší 2.0, než 2.1 - sub na kvalitní poslech hudby není levná záležitost.
takže by to chtělo zapracovat na manželce aby změnila rozhodnutí a koupit třeba to Onkyo (nebo Yamahu R-N500) a nějaký sloupy
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 17. 1. 2017 00:12

Hlavně ten osmipalcovej rumble je fakt tintítko. Kdy už tak 10" a regálových repro jsou podle mého názoru sehnatelné mnohem lepší repro než zmíněné dynavoice. Například takové KEF Q300 budou o třídu až dvě lepší. Minimálně o třídu lepší budou i Q acoustics 3020. Do takhle velkého prostoru by šly třeba BW DM602 (dají se občas vidět na bazaru za 6-8 tisíc), ale ty jsou tak velké, že si myslím, že to už by spíš prošly sloupovky.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macek1168 17. 1. 2017 00:25

To Onkyo vypadá velice dobře. Na německém amazonu se dá sehnat za slušnou cenu. Před vánocema jsem tam koupil zesilovač Onkyo A-9050 a Streamer NS-6170 . Ty repro si ještě promysli jsou to efektové bedničky použitelné tak do dětského pokoje. Mám regalové dynavoice DM-6, hrají slušně, ale pokud jsem hrál do vedlejšího pokoje, basreflex mi bučel. Tak jsem basreflex zavřel, repro dal ke stěně a pro dnešek jsem spokojený. Než trochu zatlumím pokoj tak to tak nechám. Možná ženě vysvětli, že pokud koupíš slušné regály, musí být na stojanech a zaberou stejně místa jako sloupy :-). Pokud koupíš ty malé bedničky bude to tak na rozhlas po drátě, subwoofer ti v neupravených a složitých místnostech může dělat problémy.
macek1168
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 17. 1. 2017 00:37

+1
přesně tak, lépe bych to nezformloval
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 17. 1. 2017 10:11

Nerozumiem tým rozmerom. Píšeš rozmery izby, ktoré dávajú 15m2 a potom spojené s kuchyňou a jedálňou 43m2. Chcel by to vedieť ako je to spojené. Je to plne otvorené, či je tam len nejaký priechod? To je dosť zásadná otázka, lebo ak by sa ti tá izba správala ako 15m2 priestor s povedzme otvorenými dverami, potom by stĺpové repro asi neboli šťastnou voľbou a dobré regály by ti mohli urobiť viac služby. Akustika je extrémne dôležitá. Môžeš mať akokoľvek dobré repro, ak budú ale v nevhodnom priestore, nebudeš spokojný. Takže najskôr si treba ujasniť čo je ti tam vhodné a potom si ísť niečo počúvnuť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 1. 2017 10:31

Ja mám místnost kolem 13ti metrů a mám tam to co je v podpisu i se subem a v pohodě. Koneckonců máš na zesilovači korekce, tak se jich nemusíš stydět v budoucnu použít, ale chápu, že na fórech se těch korekcí bojí jak čert kříže. I s korekcemi ti z těch sloupovek pojede dospělejší zvuk než z malých regálovek.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 17. 1. 2017 12:40

Jsem zvědav na výsledek toho vysvětlování ženě :-))))
Jinak souhlasím. Slušný regály potřebují stojany, takže na místo je tu šum a fuk. U regálů tak jen zbytečně přijdeš o vnitřní objem bedny.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nuolem74 17. 1. 2017 21:38

Zkusim shrnout, prostor 43m2 je relativne otevreny,oddeleno pouze akvariem vysokym cca 1.5m (stropy 2.5), nicmene poslechova cast je repro naproti gauci,ktery je cca 3m vzdalen. Co se tyka regalovek, tak by musely byt umisteny na skrince pod televizi,ktera je pouze 1.5 metru, coz by urcilo i rozestup repro a urcuje i jejich moznou velikost (jinak bych vzal dm6)..kdyz to tak pisu,tak si uvedomuju,ze to je fakt asi cely spatne a tahle varianta nejspis nema cenu a je to asi i mrhani talentem pomerne dobreho receiveru. Nez ale projekt zabalim, tak jeste poprosim Krmelce o nejake blizsi info, zda se jedna zvukove o kombinaci, ktera za ty penize stoji?

-- 17. 1. 2017 22:43 --

Jeste se zeptam-ma cenu rozhlednout se po vatiantach typu 2 ks neceho jako je bose sound touch 20 nebo je tam pomer cena/kvalita ve srovnani s predchozim navrhem jeste horsi?
Nuolem74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 18. 1. 2017 10:52

bose sound touch 20 - moze tu byt vobec rec o nejakej kvalite? Teda ak hovorime o kvalite zvuku. Ako uz hore pisal macek, pride mi to len ako moderny rozhlas po drate, ktory sice dokaze vsetko, ale dokaze aj hrat? Sak to je len mono reproduktor pripojeny do siete. A akoze takato hnusna ostara by tam manzelke nevadila?
Len si ty pekne vyber zosilovac a bedne a manzelku nechaj velmi dolezito vybrat farbu. Bude spokojna, ze si nechal vyber na nu, ze tam bude mat, to co sa jej paci a ty budes mat kvalitny zvuk. Ja to tak robim so vsetkym, vyberiem nieco a ona nech si uz vyberie, ci to bude cierne, strieborne, biele... a spokojny sme obidvaja :) Nechapem, preco by nemala chciet reproduktory. Sak podla mna neexistuje krajsi doplnok obyvacky ako reproduktory. Ved to je kus elegantneho nabytku :) Na manzelku treba ist z opacnej strany, mas tam krasny priestor, tak ho treba krasne vyuzit.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 18. 1. 2017 10:54

Kolega to má podobně jak píšeš a je to lepší než drátem do oka, ale samozřejmě tím není využit potenciál sestavy, především malou vzdáleností repro od sebe. Ještě je ale důležité, aby repro vycházelo výškově tak, že tweetr bude cca v úrovni uší posluchače - jak je ta skříňka vysoká?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 20. 1. 2017 09:02

Přesně tak moje manželka byla docela proti, vybral jsem pár variant, chtěla menší a bílé tak jsem vzal bílé menší sloupy 93x17,5 a manželka je nadšená. Myslím, že každá žena se nechá zpracovat. U nás je jen problém, že musím vždy říkat poloviční cenu a i tak hudruje, že je to drahé. Ale funguje to super.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 20. 1. 2017 09:20

Potvrdzujem... manželke som povedal, že sa chystám ozvučiť konečne TV a že kvoli kvalite to budú sloupy. Známy ich má, takže už má predstavu, čo to znamená. Dal som jej vybrať farbu, biela vyhrala a tým jej úloha v tomto procese končí. S cenou ju zbytočne nestresujem.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 20. 1. 2017 09:42

to je vyzkoušeno, manželky, přitelkyně a milenky chtějí většinou svoji barvičku a to je docela problém, už jsem zažil na červenou, oranžovou, bílá asi nejoblíbenější a pak třeba taky modrý :) to si pak vybírejte na trhu když to má i hrát :)


hbboy píše:Přesně tak moje manželka byla docela proti, vybral jsem pár variant, chtěla menší a bílé tak jsem vzal bílé menší sloupy 93x17,5 a manželka je nadšená. Myslím, že každá žena se nechá zpracovat. U nás je jen problém, že musím vždy říkat poloviční cenu a i tak hudruje, že je to drahé. Ale funguje to super.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 1. 2017 12:04

Ja si vybiram podle toho na co mam,a jak to hraje.Zena do toho nekafra :-)) :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků