Jaka konkurence k VM Audio II-S?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 12. 2016 03:29

Nordland píše:Nevim co presne ale pokud se silou pritlacil kos k bedne, na miste mezi sroubky tak to prestalo, dokud si to nepustil. Nevim co bylo pod nim ani me to nezajimalo, ja tu bednu nestavel. Ja ji koupil aby fungovala jak by mela, a ne abych se v ni vrtal.

Vyhodit a koupit novy asi tezko, kdyz je basak udajne Vitvarem vytunen, (magnet upraven přídavnými neodymovými magnety tak, že je o 22% silnější, něco jako turbo v autě) :tleskani :roll:
A proč jsi v ten moment nevyužil možnost klasickýho vztahu prodejce - zákazník a tu bednu nereklamoval? Nikdo po tobě přeci nechtěl, aby ses v ní vrtal sám - ale pokud si něco koupím a ono to začne vykazovat chybu, v první řadě se začnu pídit po tom, jestli to není reklamovatelný a jestli mi to prodejce/výrobce nedokáže nechat opravit nebo vyměnit - tuhle povinnost má zakotvenou v zákonech. Předpokládám, že sis je koupil jako nový přímo u výrobce a jak tvrdíš, zbavil ses jich do roka - to znamená, že byly podle Zákoníku pořád ještě v záruce. Je opravdu možný, žes dostal kus se skrytou vadou, která by bejvala šla odstranit výměnou měniče za jinej exemplář se shodnou "tuningovou" úpravou, kterou by předpokládám výrobce VMA při předvedení jejích problémů dokázal relativně snadno buď rovnou opravit, nebo zopakovat na jiným kusu repráku a ten namontovat na místo vadnýho. Nechci se nikoho zastávat, ale pokud jsi dál někomu prodal bedny se závadou, v podstatě ses na něm dopustil podvodnýho jednání (pokud jsi mu tu závadu zatlouk). Ale ani sám vůči sobě jsi nepostupoval tím nejlepším způsobem, kterým jsi postupovat moh - vzdal ses možnosti žádat bezplatnou nápravu chybovýho stavu....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod puzzo 8. 12. 2016 20:37

checku braň se
puzzo
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 12. 2016 21:06

Já si myslím, že check alias Martin Vitvar by se případný opravě vůbec nebránil, naopak, snažil by se ji učunit co nejdřív a co nejkvalitnějc, aby si udržel pověst - SAMOZŘEJMĚ ŽE JEN V TOM PŘÍPADĚ, KDYBY MU O TO NĚKDO ŘEK A NEDĚLAL MU OSTUDU ZBYTEČNĚ. Zákoník jasně říká, že zákazník MÁ PRÁVO POŽADOVAT OPRAVU NEBO VÝMĚNU VĚCI - a výrobce nebo prodejce(v tuhle chvíli to byla nejspíš jedna a tatáž osoba) je povinnej takový povinnosti ukládaný zákonem vyhovět. Bohužel, nikde není stanovenej postih pro zákazníka, kterej se o nápravu závady u zákonem určený osoby/instituce ani nepokusí, ale veřejně toho "viníka závady" zkritizuje až pomluví.

Neříkám, že zákazník nemá právo na kritiku, ale taky má morální povinnost se nejdřív pokusit o kontakt s původcem výrobku a ten ze stejnýho morálního pohledu je povinnej spolupracovat a závadu svýho výrobku napravit nebo vykompenzovat jinak. Těžko kritizovat VMA za něco, o čem se neměl jak dovědět - předpokládám, že bedny před odesláním nebo odevzdáním zkoušel a shledal je bez závady, jinak by je asi k zákošovi nepustil. pokud se na nich potom objevila závada, měl zákazník nejdřív kontaktovat právě výrobce. A teprve pokud by VMA jako výrobce nesplnil svou zákonnou povinnost má zákazník možnost se mu "nějak odvděčovat" negativní publicitou.

K závadě může dojít kdykoliv a u jakýhokoliv výrobku - pokud to není smrtící závada a je bez dalších nákladů zákazníka odstraněna libovolnou formou, nelze za ni výrobce/prodejce kritizovat formou "tohle už bych si nikdy nekoupil, je to šmejd" - taková kritika je opodstatněná v případě, že se závada vyskytuje opakovaně případně ve velkým počtu případů a výrobce nejeví snahu ji primárně odstraňovat. Pokud se ale výrobce/prodejce o závadě nedoví a nedostane tak možnost ji jakkoliv odstranit nebo vykompenzovat, nelze ho z toho obvinit. To je základ práva. Původce závady lze označit JEN jako původce závady - ale bez pokusu o nápravu ze strany zákazníka, tzn. bez požadavku předanýho takovýmu původci nelze původce vinit z nesprávnýho postupu při odstraňování závady.

Ergo kladivo, než se tady rozhoří flame, kladu jednu otázku - "checku" alias Martine Vitvare, VÍŠ NĚCO O REKLAMACI, KTERÁ BY OD TEBE VYŽADOVALA OPRAVU TÝHLE VEJŠ ZMIŇOVANÝ ZÁVADY = BYL KONTAKTOVÁN KÝMKOLIV S TAKOVÝM POŽADAVKEM?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 8. 12. 2016 21:30

No to se pan check může bránit jak chce, ale v okamžiku kdy na nějaký tak už mizerný plechový koš naveší další magnet, se kterým soudruzi v číně nepočítali, tak je prostě možné, že se to pri zátěži bude kroutit, to je prostá fyzika.

Kdyby tam místo toho šuntu za dva litry dal pořádný basák s litým košem třeba od SEAS za 8 tisíc, tak by se to nekroutilo, ale to by si nevydělal tolik zlaťáků. Myslim, že bedny za 60 tisíc by si to zasloužily. Ostatně párkrát sem slyšel ty jejich masoxy s hliníkovou membránou a proti tomu si papír absolutně neškrtá. Dokonce jsou zkoušela profi repráky do boxu pro baskytaru a hliníkové byly jednoznačně nejlepší tvrdé přesné a masivní basy, papír proti tomu měkejš.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 12. 2016 22:08

Njn VMA jdou poslední dobou docela hojně do inzerce, asi byto chtělo inovaci. Co platprdná konkurence, jak na to zareaguje? :D
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 12. 2016 10:28

Jestli si tady může výrobce VMA dělat reklamu a házet špínu na ostatní velké výrobce jak to špatně dělaj, nevím proč by nemohl bývalý majitel VMA beden psát svůj názor na tyto bedny. Psal snad jasně, že i Xavian Piccola jej přehrály s nadhledem, co se vám na tom nezdá?
Kolikrát tu psal VMA o naleštěných sračkách, hliníkových reprácích atd. přičemž vlastní reklama přímo popírá pravidla fóra?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 12. 2016 13:06

Jedna věc je, pokud by ty bedny byly bez mechanický závady, způsobený pravděpodobně rozpadnutím lepenýho nebo bodově svařovanýho spoje - prostě jejich zvuk by se nedal ničím "vylepšit". Pak je kritika na místě, protože s tím nejde jednoduše nic udělat. Asi jako bys jezdil autem, do kterýho by ti při každým dešti teklo - a nebylo to proraženou dírou do střechy, ale nezjistitelným průsakem "někudy". Tenhle konkrétní příklad byl naopak srovnatelnej s momentem, kdy se viditelně odlepí nějaký těsnění, ale majitel si jen stěžuje, že mu do auta teče, místo aby jel do servisu a v rámci záruky si to nechal bezplatně opravit. On na to pamatuje i zákon - podle jeho ustanovení máš na zjištění závady reagovat neprodleně zahájením reklamační procedury a ne zboží dál používat, přičemž by se zjištěná závada mohla dál zhoršovat.

Já neříkám, že VMA je vždycky košer a OK, ale v tomhle konkrétním případě je na něj snášená kritika naprosto neoprávněně, protože závadu bylo možný s velkou pravděpodobností odstranit při reklamaci, ke který ale zákazník nesebral vůli a jen se tady verbáleně vyexkrementoval na adresu výrobce.

Jak říkám, chybu může udělat každej, ale pokud už se tak stane a je to chyba život a zdraví neohrožující a pro poškozenou stranu relativně snadno napravitelná (formou bezplatný záruční opravy - a to naprosto bezplatný, protože Zákoník garantuje povinnost prodejce/výrobce zákazníkovi uhradit i přiměřený náklady na dopravu zboží k opravě = poštovný, jízdný veřejnou dopravou případně další PŘIMĚŘENĚ VYNALOŽENÝ prostředky, tak v tomto případě nepřistoupení k reklamaci = nepředání problému k vyřešení je jen a jen zákazníkův problém. Možnost k vyřešení/odstranění závady měl a nevyužil ji, nepřísluší mu proto právo na kritiku za její vyskytnutí. To právo by získal teprve potom, co by se daná závada objevila na výrobku opakovaně, nebo pokud by byl výrobcem neoprávněně odmítnutej.

Jasnej příklad jsou například boty - pokud si koupím boty - pánský kožený mokasíny libovolný provenience a ty se mi po dvou dnech používání k chůzi po městě v létě začnou rozlepovat a prodejce/výrobce mi odmítne vzít reklamaci s poukazem na to, že to jsou boty pouze pro taneční určení a že je nesmím celodenně nosit, přičemž samozřejmě na krabici nebylo ani slůvko upozornění na takovou podmínku, můžu ho i s celým tvrzením poslat do řiti, protože při tanci jsou boty namáhaný daleko víc než při obyčejný chůzi a tanec obvykle taky trvá dýl než jen několik minut, tudíž takový odůvodnění odmítnutí reklamace je vycucaný z prstu = neoprávněný. A já se po nich hned následně budu moct začít vozit jak po praseti za jejich přístup k reklamaci.

Když ale v těch mokasínech během těch dvou dní přeplavu v Práglu Vltavu A BUDE TO NA NICH JASNĚ VIDĚT - a pak je půjdu reklamovat kvůli rozlepení, nebudu se moct divit, když mě s nima pošlou tam, kam Slunce nesvítí ...

Celou dobu se tady snažím vysvětlit ne nesprávnost kritiky VMA jako výrobce, ale nesprávnost kritiky v tom jednom daným případě, kdy sám zákazník potvrdil, že se nezachoval tak, jak mu v případě zjištění závady a požadavku na její odstranění ukládá Občanskej Zákoník.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod f1sker.com 9. 12. 2016 13:58

Nordland sa tam stazoval na viacero veci, rezonujuci basak bola len spicka ladovca. Pochybujem, ze po reklamacii a jeho vymene by to boli zrazu uplne ine bedne.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 12. 2016 15:09

Proč bych nemohl kritizovat věc, i když se u ní něco projeví jen v záruce? VMA kritizuje bedny jen na základě, že má bedna hliníkovej reproduktor a to ty konkrétní bedny ani neviděl natož slyšel (jednalo se např. o Cantony). Nordland vlastnil jak bedny od VMA, tak i ty další a zároveň píše i o poslechu beden u VMA doma(prodejně), píše porovnání s Jamo i s Xaviánem.
Ty jsi vše odklonil na záruku, což je každého věc, jak ji vyřeší a přitom si ani Nordland nestěžoval na chování prodejce ohledně uplatnění záruky.
O žádnou záruku tu přece nejde, jen konkrétní zkušenost s bednama, ať už u Nordlanda doma nebo o poslechu u prodejce VMA.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nordland 27. 12. 2016 01:48

Proc jsem nevyuzil reklamace? důvody byli dva. Za prve bych musel jet potreti kvuli bednam do prahy, pres celou CR, a za druhe nac opravovat neco o cem mi rekl Vitvar ze je to vlastne v poradku a ze se mi to zda! ze mi asi neco vibruje/rezonuje doma jineho. Bedny ktere hraji tak jak hraji nereklamuji, takove prodavam. Nekdy se podivejte poradne na kos basaku, na misto kde je pritazen sroubky, jak je v miste kos zmacknuty prohnuty. To jsem u jinych mich beden nikdy nevidel. Hold blbec koupi, ale jsem poucen pro priste.

PS: Eva nehrali uspokojive ani s Hegelem 300. :hm

Pro priste, radim vzit si domu 2pary ruznych beden a doma v klidu porovnat. Udelat to takto ja, usetrim 12tisic co jsem na Evech prodelal. Mel jsem radeji koupit Piccoli, sice bych nehral na koncertni hlasitost, ale poslech by bavil, a nemusel neustale resit proc to nehraje.

Prikladam par fotek, aby si nekdo nemyslel ze kecam. O:-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nordland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 27. 12. 2016 05:10

Si mohl aspoň nafotit ten zprohýbanej eňoňůňo plecháč. Z těch fotek je minimálně patrné, že ty bedny jsou vskutku ohyzdné :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nordland 27. 12. 2016 08:40

Hledal jsem to, bohuzel menice jsem tenkrat nefotil. Vypadaji tak jako hraji, za tu cenu zadna slava.
Nordland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 12. 2016 10:40

A jak by jsi "srovnal" původni Jamo Concert 11 s Piccola a nebo VMA EVO? Vadilo ti něco v poslechu skrz co jsi je prodal nebo jsi jen zkoušel jít dál?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nordland 28. 12. 2016 16:57

Jen strucne. Jamo Concert 11 vs Piccola, Piccola lepsi stredy, lidsky hlas, i kdyz hodne zalezelo na zesilovaci. Koncert 11 zvlastni kovovy nadech vysek, (coz mohlo byt jen psychoakustikou, ale nevadilo mi to) celkove vetsi vykon, ovsem zabarvene stredy, coz je kvuli stredu a basu v jedne komore. Koncert 11 i pri normalni ale i vyssi hlasitosti jednoznacne lepsi basy nez Eva. Piccola nejlepsi prostorovost. Piccolo mi nedostacovalo vykonem, je to na normalni ci potisejsi poslech, na nocni poslech super bedna, hraje jako kvalitni regal. Vma evo? jen vysoky vykon, bohuzel neni nic co by se mi na tom zvuku co s nich sel libilo, neni to uplny pruser, ale kdyz to vse sectu, a porovnam s Piccolo, neni duvod jit do eva. Momentalne mam Virtuosy, a max spokojenost, ty u me zustanou minimalne 5 let, pak mozna pujdu dal. :hm
Nordland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 28. 12. 2016 19:01

jako já si nedovedu představit, co se dělo s těma picolo při koncertní hlasitosti, to ti jako zkreslovaly nebo co?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků